اقدامات منافقان خللی در وحدت مردم کردستان ایجاد نمی‌کند
ساعت ٤:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس گفت: اقدامات سوء دشمنان و منافقان کوچک‌ترین خللی در وحدت شیعه و سنی کردستان ایجاد نخواهد کرد.


اقبال محمدی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج به ترور امام جمعه موقت سنندج در شب 23 رمضان اشاره کرد و اظهار داشت: این اقدام تروریستی تنها با هدف ایجاد اختلاف بوده و چیزی جز این مسئله را به دنبال ندارد.
وی با اشاره به اینکه ماموستا برهان‌عالی با تدبیر و درایت خود همواره در راستای حفظ و تقویت اتحاد در میان مردم کردستان تلاش می‌کرد، افزود: این قضیه برای دشمنان اسلام اصلا قابل تحمل نبود و همین مسئله موجب شهادت وی شد.
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی وحدت شیعه و سنی و یکپارچگی مسلمانان و اتفاق کلمه میان آنها را تیری در چشم دشمنان اسلام خواند و تاکید کرد: این وحدت به منظور جلوگیری از نفوذ بیگانگان و تحقق اهداف شوم آنان باید بیش از پیش تقویت شود.
محمدی تلاش جریان نفاق در این منطقه را در زمینه ایجاد اختلافات مذهبی دانست و گفت: خوشبختانه با وجود عالمانی آگاه و روشنفکر، اهداف و توطئه‌های آنان تاکنون در کردستان محقق نشده و نخواهد شد.
وی از مردم به ویژه جامعه روحانیت کردستان خواست تا با آگاهی کامل فتنه‌های دشمنان استان را به موقع شناسایی و با آن برخورد کنند چرا که این مهم‌ترین نقش مردم در پایداری وحدت بین مسلمانان است.
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تنها هدف دشمنان از این دست مسائل را ناامنی در اذهان عمومی و بهره‌برداری سیاسی به نفع خود است که روحانیت استان به عنوان رهبران جامعه باید در این زمینه روشنگری نموده و مانع از ایجاد شبهه در بین مردم شوند.
محمدی تاکید کرد: در صورتی که جامعه روحانیت با این جور مسائل کوتاه بیایند و نقش موثر خود را در جامعه کمرنگ کنند به یقین بی‌هیچ مشکلی هدف اساسی آنان غالب خواهد شد.
وی همچنین از دستگاه‌های امنیتی و انتظامی خواست تا با پیگیری‌های ویژه، عاملان این اقدام تروریستی را شناسایی و به مردم استان معرفی کنند تا خدای ناکرده کوچکترین شبهه‌ای در بین مردم نسبت به نظام و یا برعکس پیش نیاید.
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با اقدام موثر این دستگاه‌ها، سرنخ‌هایی از عاملان ترور فرزند و برادرزاده امام جمعه مریوان به دست آمده است، تصریح کرد: با همت ماموران امنیتی عوامل این ترور دستگیر و آنان را بسزای اعمالشان می‌رسانند.