روز قدس طرح‌ صهیونیست‌ها در سرزمین اشغالی را خنثی می‌کند
ساعت ٤:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو مجلس قانون‌گذاری فلسطین برگزاری روز قدس در سراسر جهان را با اهمیت خواند و گفت: برپایی روز قدس باعث می‌شود تا دامنه اجرایی پروژه‌های صهیونیست‌ها در خصوص شهرک‌سازی و کوچ اجباری فلسطینی‌ها کاسته شود.


دکتر "محمد شهاب " در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس درباره روز جهانی قدس گفت: موضوع قدس یک مسئله اساسی در جهان اسلام است و بنابراین مسلمانان باید حول محور قدس جمع شوند و آن را موضوع و آرمانی برای خود بدانند. البته علمای اسلامی مسئولیت سنگینی در این زمینه دارند پس از آنان رهبران و اندیشمندان اسلامی قرار دارند که در این زمینه می‌توانند نقش برجسته‌ای ایفا کنند. چرا که موضوع پیش از آنکه یک مسئله عربی باشد، مسئله اسلامی است.
نماینده حماس در پارلمان فلسطین افزود: قدس و مسجد‌الاقصی از سال 1967 تاکنون در معرض یهودی سازی گسترده‌ای قرار دارند و اکنون این روند شتاب بیشتری به خود گرفته‌ است. هم‌اکنون مسجد‌الاقصی در آستانه ویرانی قرار دارد. زیرا صهیونیست‌ها در این مسجد حفاری‌های زیادی انجام داده‌اند لذا مسجد‌الاقصی نیازمند حمایت مسلمانان است. آنان باید از تمام امکانات گروهی، سازمانی و بین‌المللی خود استفاده کنند تا مسجد‌الاقصی را از خطر نابودی نجات بخشند.
این عضو مجلس قانون‌گذاری فلسطین با اشاره به روند یهودی‌سازی قدس گفت: یک توطئه بزرگی علیه فلسطینیان ساکن قدس شریف در جریان است بنابراین بر امت اسلامی واجب است تا از آنان حمایت و مواضع فلسطینیان را در سرزمین اجدادیشان تثبیت کنند و اجازه ندهند تا صهیونیست‌‌ها آنان را مجبور به ترک خانه و کاشانه خود کنند.
شهاب با اشاره به تاثیرات برگزاری روز قدس تصریح کرد: برگزاری این تظاهرات تاثیر بسیاری به همراه دارد از جمله اینکه مسلمانان به مسئله قدس و قداست آن توجه پیدا می‌کنند ونسبت به اشغال آن و ظلم و ستمی که به فلسطینیان می‌شود درک بهتر خواهند داشت به علاوه موضوع قدس در یاد و خاطره مسلمانان زنده نگه داشته می‌شود.
وی افزود: ‌برگزاری تظاهرات علیه صهیونیست‌ها در روز قدس یک دردسر همیشگی برای سردمداران این رژیم و حامیان او محسوب می‌شود.آنان از برگزاری تظاهرات روز قدس ناراحتند. در حقیقت این روز خاری در چشم آنهاست چرا که تمام ملت‌های آزاده به همراه گروه‌ها و سازمان‌های مستقل سیاسی و اجتماعی علیه اشغالگری و ظلم و ستمی که به ملت فلسطین می‌شود، اعتراض می‌کنند. بنابراین در روز قدس تمام سازمان‌ها و نهادهای وابسته به صهیونیست‌ها از برگزاری چنین روزی ناراحتند. در مجموع می‌توان گفت برگزاری روز قدس سبب می‌شود تا دامنه اجرایی پروژه‌های صهیونیست‌ها در خصوص شهرک‌سازی و کوچ اجباری فلسطینی‌ها و انهدام خانه‌های آنان کاسته شود.
این عضو مجلس قانون‌گذاری فلسطین گفت: مراسم روز قدس نباید در یک روز محدود شود بلکه این مراسم باید حداقل یک هفته ادامه یابد و تمام گروه‌ها، سازمان‌ها و نهادها سیاسی و اجتماعی در کنار اقشار مختلف مردم در این تظاهرات حضور پررنگی داشته باشند؛ بدیهی است که این تظاهرات با برنامه و به صورت منسجم برگزار شود.
نماینده حماس در مجلس قانون‌گذاری فلسطین با تاکید بر اینکه گروه‌های فلسطینی از تظاهرات روز قدس استفاده‌های زیادی می‌برند، گفت: بیشترین استفاده‌ای که ما از برگزاری تظاهرات روز قدس می‌بریم از لحاظ معنوی است چرا که ملاحظه می‌کنیم که ملت‌های مختلف از لحاظ عاطفی و فکر و اندیشه با ملت فلسطین همراه هستند و این موضوع ما را در مبارزه با رژیم صهیونیستی استوارتر می‌سازد و امید ما را برای بدست آوردن حقوق از دست رفته خویش افزایش می‌دهد. این احساس به ملت فلسطین دست می‌دهد که در این راه تنها نیست و تمام ملت‌های اسلامی از او حمایت می‌کنند.