سخنان بی اساس کروبی درس عبرتی برای رجال سیاسی باشد
ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: سخنان بی اساس کروبی می‌تواند درس عبرتی برای رجال سیاسی باشد که یک حرف نسنجیده، چه میزان برای آبرو و حیثیت نظام و خود شخص هزینه دربر دارد.


حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به سخنان اخیر کروبی و متهم ساختن نظام اسلامی به تعدی و تجاوز در سخنانی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان اسلام و انقلاب از بخش‌های مختلف کشور ما را مورد تهاجم قرار داده‌اند و در این شرایط حساس، صاحب‌نظران و نخبگان سیاسی و اجتماعی در ارائه آرا و دیدگاه‌های خود تکلیف سنگینی بر عهده دارند.
وی در ادامه افزود: طرح مسایل و مشکلاتی که بعضا مورد سوء‌استفاده دشمنان قرار می‌گیرد و یا عوارض و هزینه‌های بین‌المللی بر نظام تحمیل می‌کند، بایستی بسیار دقیق، متقن و با بررسی‌های لازم صورت بگیرد.
استاد برجسته حوزه علمیه قم تأکید کرد: هیچ‌گاه شایعات و سخنان نزدیکان که ممکن است پس از چند دست از سوی دشمنان رسیده باشد، نمی‌تواند ملاک و معیار سخن گفتن از مشکلات و مسایل امنیتی نظام باشد.
رجبی، کروبی را مورد غفلت و بی‌توجهی در این عرصه دانست و گفت: سخن نگفتن بر اساس توهمات و گمانه‌زنی‌ها، مبنایی است که دین مبین اسلام برای زندگی اجتماعی مسلمانان قرار داده است و کروبی که خود روحانی است چگونه غیر از این دستورات را انجام می‌دهد.
وی با اشاره به سوء‌استفاده‌های بسیار دشمنان از سخنان اخیر آقای کروبی اظهار داشت: این مهم می‌تواند درس عبرتی برای دیگر رجال سیاسی باشد که گاهی یک حرف نسنجیده، هزینه سنگینی برای حیثیت نظام و برای حیثیت و آبروی خود شخص دارد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه کروبی نباید این سخنان بیهوده و بی‌اساس را منتشر می‌کرد، اذعان داشت: او پس از اینکه وارد این عرصه بی‌پایه و اساس شده است، چگونه می‌تواند آبرو و حیثیت از دست رفته خود و نظام اسلامی را جبران کند.
رجبی در پایان خطاب به مسئولان و نخبگان سیاسی تصریح کرد: همگان باید نسبت به دسیسه‌های دشمنان داخلی و خارجی تنبه و تذکر داشته باشند که مبادا در دام مستکبران و معاندان گرفتار شوند.