تنها استناد کروبی تلفن‌ خوانندگان روزنامه اعتماد ملی است
ساعت ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره مصادیق نامه کروبی به هاشمی گفت: قاضی مرتضوی از فرزند کروبی در این باره سوال کرد که وی گفت که تنها استنادهای پدرش در این زمینه، تماس های تلفنی با دفتر روزنامه اعتماد ملی بوده است.


به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس با حضور در جمع خبرنگاران به برخی از سوالات آنان درباره مسائل مختلف پاسخ گفت: وی در پاسخ به سوالی درباره گزینه های احتمالی وزارت اطلاعات به دولت دهم گفت: دولت در این زمینه با کمیسیون امنیت ملی رایزنی نداشته است و ما منتظر هستیم تا با توجه به شاخصه‌های که رئیس جمهور محترم در فراکسیون اصولگرایان درباره انتخاب وزراء مطرح کردند گزینه خود را برای وزارت اطلاعات معرفی کنند.
بروجردی در پاسخه به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره وضعیت 3 آمریکایی بازداشت شده بررسی صورت گرفته است یا خیر اظهار داشت: آمریکایی‌ها بر خلاف همه مقررات بین المللی به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در عراق حمله کردند و تمامی دیپلمات‌های ما را به مدت 30 ماه بازداشت کردند.
وی تاکید کرد: که نباید انتظار داشت افرادی که به صورت غیر قانونی وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شدند به زودی آزاد شوند از این رو پس از بررسی‌های انجام شده در رابطه با این افراد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام نظر می‌کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین از بازدید اعضای این کمیسیون از زندان اوین خبر داد و گفت: بعد از ظهر امروز از زندان اوین بازدید خواهیم کرد و اکثر بازداشت شدگان دیدار می‌کنیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره وضعیت تاج زاده و حجاریان گفت: اگر امروز در بازدید از زندان اوین برسیم از وضعیت با تاج زاده ملاقات خواهیم کردم.
وی با اشاره به حضور همسر تاج زاده و همسر میردامادی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه در مورد سلامتی این افراد سوالاتی کردیم که آنان درباره وضعیت بازداشت شدگان خود گزارشی دادند که موارد آن در کمیته پیگیری مسائل اخیر بررسی خواهد شد.
وی همچنین گفت که علیرضا بهشتیی و مرتضی الویری از مشاوران کاندیداهای اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دهم با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نقطه نظرات خود را ارائه کردند و قرار شد که لیستی کاملی از اسامی افراد بازداشت را به کمیسیون ارائه کنند که علی رغم گذشته سه روز هنوز مشخصات این افراد را ارائه نکرده اند.
بروجردی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه در بازدید از محل حجاریان امکان حضور خبرنگاران به وجود بیاید گفت که آمادگی این را داریم که در بازدید از حجاریان چند خبرنگاران را برای بازدید از وی به آنجا ببریم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص مصادیق نامه کروبی به هاشمی گفت: موارد نامه کروبی مبانی قابل قبولی ندارد چراکه در این رابطه پس از سوال از قاضی مرتضوی وی گفت که درباره موارد کروبی از حسین کروبی فرزندش سوالاتی شده است که وی تنها استنادهای پدرش را در این زمینه تماس های تلنفی با دفتر روزنامه اعتماد ملی بیان کرده است.
وی ادامه داد: اگر مبانی نامه کروبی فقط چند تماس تلفنی به دفتر اعتماد ملی باشد پایه بسیار سستی است که جای تاسف دارد چرا که ممکن است تماس های متعددی با یک روزنامه گرفته شود اما مبانی محکم و مستدلی به حساب نمی‌آید.
رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین اعلام آمادگی کرد که اگر کروبی مستنداتی دارد برای پیگیری به کمیته حوادث اخیر در کمیسیون امنیت ملی ارائه کند تا به آن رسیدگی شود.
انتهای پیام/ی