نمایندگان اقلیت‌های دینی مجلس با احمدی‌نژاد به نیویورک می‌روند
ساعت ۳:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور را در سفر به آمریکا همراهی می کنند.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌ جمهور، 31 شهریور ماه به منظور شرکت در بیست و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، عازم نیویورک می شود. رئیس جمهوری پس از شرکت در رژه نیروهای مسلح که همه ساله در آخرین روز از فصل تابستان به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس برگزار می شود، تهران را به مقصد نیویورک ترک می‌کند.
احمدی‌نژاد در روز دوم مهرماه در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌ کند و برای نخستین مرتبه مجموعه نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس قرار است وی را در این سفر سه روزه همراهی خواهند کرد.
سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان، روبرت بیگلریان نماینده ارامنه جنوب، گیورک وارطان نماینده ارامنه شمال، یوناتن بت‌کلیا نماینده آشوری ها و کلدانی ها و اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان پنج نماینده اقلیت‌های دینی کشورمان در مجلس شورای اسلامی هستند.
بر اساس روال معمول در سفرهای گذشته روسای جمهوری کشورمان به آمریکا به منظور شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، تنها یکی از اعضای مجمع نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس رئیس جمهور را همراهی می کرد ولی این بار از همه نمایندگان مذکور دعوت شده در سفر به نیویورک، احمدی نژاد را همراهی کنند.