کسانیکه می‌خواستند با اغتشاش به اهداف خود برسند اکنون از نظام طلبکار شده‌اند
ساعت ۳:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس قوه قضائیه گفت: پس از انتخابات کسانی که می‌خواستند از طریق غیرقانونی و با کشاندن مردم به خیابان‌ها و اغتشاش و انجام امور غیرقانونی به اهداف خود برسند اکنون طلبکار هم شده‌اند و نظام را بدهکار جلوه می‌دهند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه،‌ آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی در حمایت از سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه اخیر و با تاکید بر قاطعیت دستگاه قضایی در مقابله با هرگونه قانون‌شکنی در نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: تمام کسانی که در اغتشاشات اخیر به سمت قانون‌شکنی و زیر سئوال بردن اصل نظام رفتند در هر جایگاهی که هستند بدانند دستگاه قضایی ساکت نمی‌ماند و حسب مقررات نسبت به آنان تصمیم‌گیری خواهد کرد.
وی افزود: دستگاه قضایی به تمام کسانی که در مسیر اشاعه کذب و حتی اظهار کذب با هدف تشویش افکار عمومی و بالاتر از آن هتک حرمت نظام حرکت می‌کنند اعلام می کند که در مقابل این اقدامات غیرقانونی و اعدهای کذب خواهد ایستاد.
رئیس قوه قضائیه این اظهارنظر را " اگر اصل نظام و اعتبار و جایگاه نظام اسلامی مورد هتک قرار گرفت نظام نباید از حق خود دفاع کند " نادرست توصیف کرده و تاکید: همانگونه که هتک حرمت افراد قابل پیگیری است نظام نیز می‌تواند و باید نسبت به اصل و جایگاه خود و تعدی عده‌ای قانون‌شکن نسبت به آن واکنش نشان دهد.
آیت‌الله لاریجانی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه بعد از انتخابات کسانی از طریق غیرقانونی می‌خواستند به خواسته‌های خود برسند، همان افراد که با کشاندن مردم به خیابان‌ها و اغتشاش و انجام امور غیرقانونی قصد رسیدن به اهداف خود را داشتند اکنون طلبکار هم شده‌اند و نظام جمهوری اسلامی را که در ازای اقدامات غیرقانونی این عده دچار هزینه شده است بدهکار جلوه می‌دهند.
وی تصریح کرد: معتقدیم در مسیر مقابله با این فتنه و کارهای غیر قانونی افراط و تفریط ‌هایی نیز صورت گرفته است اما همگان بدانند که بنای نظام برخورد با تخلف است و اگر ماموری خلاف کرده است قطعا با او نیز مقابله خواهد شد.
رئیس قوه قضائیه از زحمات هیئت سه نفره قضایی تشکر کرده و گفت: امیدوارم تمام افراد درون خانواده نظام اسلامی بتوانند با تدبیر سعه صدر نسبت به حل و فصل مسائل اخیر گام بردارند.
آیت‌الله لاریجانی به برگزاری دادگاه متهمان حوادث اخیر اشاره کرده و اظهار داشت: برخی افراد و گروه‌ها به دنبال تصمیم‌گیری در خصوص عدم پخش نام و مشخصات متهمان اعلام کرده‌اند که قوه قضائیه تحت فشار چنین تصمیمی گرفته است؛ اینجانب اعلام می‌کنم که این مسئله نص صریح قانون است و قوه قضائیه موظف است مطابق قانون عمل کند و کسانی که می‌خواهند در خصوص تصمیمات و اقدامات قوه قضائیه اظهارنظر کنند نیز موظفند که مطابق قانون و کاملا مستند صحبت کنند.
رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به روز جهانی قدس و ضرورت برگزاری هرچه باشکوهتر آن گفت: روز قدس علاوه بر اینکه نماد وحدت و انسجام جهان اسلام علیه ظلم و تجاوز صهیونیست‌ها و اسکتبار است محکی برای ثابت شدن ادعاهای کذب حامیان صهیونیست‌ها و استکبار در عمل به شعارهای دفاع از حقوق بشر است و می‌بینیم که این مدعیان حقوق بشر و آزادی چگونه در مقابل ظلم‌ها و فجایع علیه ملت مظلوم فلسطین سکوت اختیار کرده‌اند و به حمایت از این فجایع نیز می‌پردازند.
در ادامه این جلسه راجع به موضوعات مطروحه پیرامون ماده 18 قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب بحث و تبادل نظر شد.