سلطانی در گفتگو با فارس: طرح موسوم به میانجی‌گری علما اقدامی منافقانه است

خبرگزاری فارس: یک تحلیلگر سیاسی معتقد است که طرح میانجی‌گری علما برای ایجاد آرامش در فضای سیاسی جامعه اقدامی منافقانه و در راستای آسیب زدن به اصل مترقی ولایت فقیه مطرح شده است.


مجتبی سلطانی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس درباره دعوت از برخی علما و بزرگان به منظور میانجی‌گری و ایجاد تعامل در فضای سیاسی اظهار داشت: این موضوع مسئله‌ای است که برخی غافلانه و یا از روی نفاق با هدف تضعیف نقش و جایگاه ولایت فقیه به آن دامن می‌زنند.
وی با اشاره به نقش انکارناپذیر علما در ایجاد وحدت ملی و تاکید بر اینکه جریان اخیر از دامن زدن به مسئله میانجیگری برای ایجاد تعامل در فضای سیاسی کشور هدف خیری را دنبال نمی‌کند، گفت: ولایت فقیه ستون خیمه انقلاب، رفع‌کننده معضلات پیچیده و تنظیم‌کننده روابط قوای سه‌گانه است.
از دیدگاه این مدرس دانشگاه، حرکت شیطنت‌آمیز دعوت از چهره‌های موجه برای میانجی‌گیری و ایجاد تعامل توسط کسانی مطرح می‌شود که نمی‌توانند به دروغ بزرگ و ویژه‌خواری‌های خود از طریق به ظاهر قانونی دست یابند و رهبری فرزانه و حکیم انقلاب را مهم‌ترین مانع برای اهداف خود می‌دانند؛ آنان با طرح این موضوع می‌خواهند جایگاه و شان اصل مترقی ولایت فقیه را آسیب برسانند اما به خواست خدا به اهداف خود نخواهند رسید.
این تحلیل‌گر مسایل سیاسی اظهار داشت: به دلیل اقبال مردم به گفتمان اصولگرایی و خط امامت ولی فقیه، جریان اغتشاش و کودتای نرم با نفاق پیچیده سیاسی، استفاده از نماد و شعارهای ارزشی و چهره‌های مذهبی موجه را در دستور کار خود قرار داده است.
سلطانی هوشیاری نخبگان سیاسی و علمای مذهبی در خنثی کردن این توطئه را امری ضروری دانست و افزود: اینکه در زمان امام علی (ع) مخالفین‌ آن حضرت اعم از ناکثین، مارقین و قاسطین شعار "وامحمدا " سر می‌دادند، هنری نبود، زیرا آنان با نفاق و سوءاستفاده از سوابق ارزشی خود و چهره رسول خدا (ص) به جنگ با جریان حق رفتند و اکنون نیز در زمان ولی فقیه حاضر، شعار خط امام دادن در جهت همان رویکرد مخالفین حضرت علی(ع) است.
قائم‌مقام سابق جامعه اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: میزان اعتقاد و اطاعت افراد از رکن رکین انقلاب یعنی ولایت فقیه حاضر، میزان صداقت آنها در پایبندی به خط امام (ره) است و در غیر این صورت حرمت منسوبین به امام (ره) و یا مدعیان خط‌ آن در پیشگاه ملت رنگ می‌بازد.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥
تگ ها :