یت‌الله العظمی نوری همدانی: فلسطین مسئله محوری جهان اسلام است
ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید قم گفت: فلسطین قلب تپنده تمام مسلمانان و آزادیخواهان جهان و مسئله محوری در جهان اسلام است.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، در بیانیه آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی به ‌مناسبت روز قدس آمده است: روز قدس یادآور جنایت‌ها، کشتار و قطعه قطعه شدن اعضای بدن ده‌ها هزار نفر زن و کودک و پیر و جوان از مردم فلسطین به‌وسیله صهیونیست‌ها خون‌آشام است.
در ادامه این بیانیه آمده است: روز قدس یادآور آواره و بی‌خانمان ساختن صدها هزار نفر از مردم بومی این سرزمین است همچنین یادآور تخریب خانه‌ها و مراکز کارها و مزارع این مردم مظلوم به‌وسیله دشمنان صهیونیستی است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: این حقیقت است که یک ر‍ژیم غاصب تروریستی که پایگاه قدرت‌های استکباری که در رأس آنها انگلیس و آمریکا قرار دارد و مدت 60 سال است که به جنایت‌های خود ادامه می‌دهد و این مطلب برای همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان ثابت شده است که تا این پایگاه استعماری و این غده سرطانی قلع و قمع نشود، چهره صلح و صفا نمودار نخواهد شد.
همچنین در این بیانیه آمده است: اکنون که با جریان جنگ 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه قدرت اسلام و ضعف و پوشالی بودن این رژیم اشغال‌گر روشن شده است و برای حمایت از مردم فلسطین و زنده نگه داشتن آرمان فلسطین مانند سال‌های گذشته بلکه با توجه به وضع دنیای کنونی با خروش بیشتر و گام‌های استوار‌تر و جمعیت بیشتر به ندا و ابتکار امام راحل(ره) به همراه کل مسلمانان جهان و آزادی‌خواهان عالم لبیک بگوییم.
در ادامه این بیانیه آمده است: در راهپیمایی روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان شرکت کنیم و توجه داشته باشیم که با ادامه این فکر و فرهنگ و این حمایت از آرمان فلسطین و با عمل به این وظیفه اسلامی فلسطین و بیت‌المقدس به آغوش اسلام باز خواهد گشت.