عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی:تکلیف اموال دانشگاه آزاد به زودی مشخص می‌شود
ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: منصور کبکانیان گفت: در تغییر و اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد که به زودی انجام خواهد شد، جایگاه قانونی تمام نهادهای دانشگاه مانند هیئت‌موسس و هیئت‌امنا و تکلیف اموال دانشگاه نیز مشخص می‌شود.


منصور کبکانیان عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: بحث اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد از سال گذشته در دستور کار این شورا بود که در بند‌هایی از آن نیز اصلاحاتی صورت گرفت و مقرر شد که هیئت موسس اصلاحات بعدی را به شورایعالی انقلاب فرهنگی بدهد.
وی ادامه داد: زمانی که مطلع شدیم بحث وقف دانشگاه آزاد مطرح است، مشخص بود که این بحث نیز بی‌ارتباط با سایر مباحث اساسنامه و امور قانونی دانشگاه آزاد نیست، به همین دلیل در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی طرح سوال شد، که در آن جلسه از ریاست دانشگاه آزاد توضیحاتی خواسته شد و بعد از توضیحات رئیس دانشگاه آزاد، جنبه‌های فقهی و حقوقی مسئله بررسی و در انتها با سوال از دفتر مقام معظم رهبری و کسب نظر ایشان در این خصوص، جمع‌بندی کلی بدین‌صورت شد که وقف دانشگاه آزاد به حالت تعلیق قرار بگیرد و بعد از اینکه اساسنامه دانشگاه آزاد بررسی شد و کسب نظر رهبر معظم انقلاب و اگر ایشان نکته‌ای نداشتند با تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی امکان‌پذیر است.
کبکانیان با بیان اینکه شبهه‌ها و سوالات متعددی در خصوص وقف دانشگاه آزاد وجود دارد، خاطر نشان کرد: شبهه‌ها و سوالات متعددی چه از لحاظ مالکیت برای شخصیت‌های حقوقی و چه از لحاظ اموالی که به دانشگاه آزاد هدیه شده، مطرح است و این سوال نیز مطرح بود که آیا اموال این دانشگاه به اشخاص تعلق دارد و یا شخصیت حقوقی و چون این شبهه وجود دارد که بسیاری از این امکانات به نحوی از بخش‌های دولتی به دانشگاه آزاد منتقل شده است، بنابراین باید احتیاط لازم را انجام داد که خوشبختانه جزو تصمیم‌گیری‌های شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تکذیب اعلام نظر موافقت مقام معظم رهبری در خصوص وقف دانشگاه آزاد، تصریح کرد: بعضی رسانه‌ها مطلبی در خصوص نظر مقام معظم رهبری در باب وقف این دانشگاه منتشر کردند که بعد از پیگیری، آن خبر تکذیب شد و در حال حاضر دست شورایعالی انقلاب فرهنگی برای تصمیم‌گیری باز است.
وی در ادامه گفت: اگر به موازات بررسی شورایعالی انقلاب فرهنگی مقام معظم رهبری نظری داشتند، خواهند فرمود و از نظر ایشان تبعیت می‌شود، اما فعلا چون نظر ایشان تکذیب شد، شورایعالی انقلاب فرهنگی به آن مسئله رسیدگی می‌کند.
کبکانیان با بیان اینکه بررسی وقف دانشگاه آزاد به خصوص با اولویت اصلاح اساسنامه در دستور کار شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: بحث وقف دانشگاه آزاد در جلسه‌های بعدی شورا بررسی خواهد شد و بنده مطمئن هستم که در یکی از جلسات نزدیک رسیدگی به اساسنامه که در سال گذشته متوقف شده بود، مجددا دنبال خواهد شد.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در پایان تصریح کرد: در تغییر اساسنامه جایگاه قانونی تمام نهادهای دانشگاه مانند هیئت‌موسس و هیئت‌امنا و تکلیف اموال دانشگاه نیز مشخص خواهد شد و تمام این موارد بررسی می‌شود، چون اساسنامه دانشگاه آزاد قدیمی بوده و اشکالاتی دارد و در بسیاری از موارد دارای ابهام است که تمام آن‌ها شفاف خواهند شد.
انتهای پیام/