وزیر اطلاعات رژیم‌صهیونیستی: گزارش سازمان ملل رسوایی جدیدی برای اسرائیل است
ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: در پی انتشار گزارش کمیته حقیقت یاب سازمان ملل درباره جنایات جنگی رژیم‌صهیونیستی در غزه، وزیر اطلاعات این رژیم، انتشار این گزارش را رسوایی جدیدی برای تل‌آویو دانست.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه عبری زبان "یدیعوت آحارونوت "، "یولی الدستین " وزیر اطلاعات اسرائیل به دنبال انتشار گزارش کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره جنایات اسرائیل در جنگ 22روزه گفت: انتشار این گزارش، مرحله جدیدی از رسوایی و شرمساری را برای اسرائیل به دنبال دارد که فراتر از مرزهای اسرائیل خواهد رفت.
وی مدعی شد: اسرائیل به اینگونه گزارش‌ها که برای توجیه اهداف خود در غالب حمایت از حقوق بشر منتشر می‌شوند، عادت کرده است.
"بنیامین نتانیاهو " نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به دنبال انتشار این گزارش، مدعی شد: این گزارش یک‌طرفه و متعصبانه نوشته شده است و به دنبال تضعیف روابط بین‌المللی اسرائیل، منتشر شده است.
"ایهود باراک " وزیر جنگ این رژیم نیز مدعی شد که در این گزارش یک طرفه، هیچکدام از جنایات جنگی حماس ذکر نشده است.
باراک بیان کرد: این گزارش نه تنها به دنبال جلوگیری از جنایات جنگی منتشر نشده است بلکه تشویقی برای اعمال تروریستی خواهد بود.
واکنش صهیونیست‌ها علیه این گزارش در حالی صورت می‌گیرد که تا پیش از انتشار آن، بسیاری از سازمان‌های غیردولتی صهیونیستی، با ارائه مدارکی محکم و کافی، پرده از جنایات جنگی این رژیم در جنگ غزه برداشته بودند.
سازمان عفو بین‌الملل روز سه‌شنبه اعلام کرد که سازمان ملل متحد باید به گزارش کمیته حقیقت‌یاب این سازمان که ثابت می‌کند رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه علیه غزه مرتکب جنایات جنگی علیه فلسطینیان شد، رسیدگی و جنایتکاران جنگی را دادگاهی کند.
"ریچارد گلدستون " رئیس کمیته تحقیق سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه گزارش تحقیقات خود درباره تجاوزگری رژیم صهیونیستی به غزه را در نیویورک ارایه کرد.
این گزارش تاکید کرده ‌‌است که رژیم صهیونیستی جنایات جنگی و چه بسا جنایت علیه بشریت در نوار غزه مرتکب شده ‌است.