فرمانده نیروی مقاومت بسیج: برای حفظ قدرت انقلاب وارد جنگ نرم با دشمن شده‌ایم
ساعت ۳:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام والمسلمین طائب با تاکید بر اینکه برای حفظ قدرت انقلاب وارد جنگ نرم با دشمن شده‌ایم، گفت: استفاده صحیح و حداکثری از ابزارهای فرهنگی و هنری یکی از اولویت‌های بسیج در مقابله با جنگ نرم است.


به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین حسین طائب فرمانده نیروی مقاومت بسیج در مراسم رونمایی از اولین بازی رایانه‌ای بسیج دانش آموزی که صبح امروز چهارشنبه برگزار شد، با تقدیر از این اقدام، هم زمان شدن آن با روز قدس را قابل توجه دانست و گفت: بازی "لانه شیطان " به منظور پرده برداری از اقدامات شوم رژیم صهیونیستی طراحی و تولید شده است.
وی در ادامه سخنان خود به تشریح تقابل بین جهان اسلام و استکبار پرداخت و گفت: تجربه 30 سال اخیر این نکته را برای استکبار محرز کرده که قدرت سخت باعث پیروزی نمی‌شود و همین بیداری ملت‌ها در کشورهای چون فلسطین، لبنان و ایران به سرمداران کفر نشان داد تاثیرات قدرت نرم به مراتب عمیق‌تر و وسیع‌تر خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین طائب به شکست صدها میلیارد دلار سرمایه گذاری استکبار در بخش بودجه نظامی یادآور شد و گفت: تمامی این هزینه‌ها در مقابل اراده و ایمان ملت‌ها شکست خورد.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج همین تجربیات را موجب آن دانست که غرب به سمت سرمایه گذاری برای تولید قدرت نرم حرکت کند و افزود: غربی‌ها فهمیده‌اند که این همه تجهیزات از توقف حرکت عمومی مستضعفین عاجز است و حتی بعضی‌ اوقات، قدرت سخت تبدیل به ضد امنیت شده است.
معاون فرمانده کل سپاه یادآور شد: اگر این ناکار آمدی قدرت سخت برای استکبار مشخص شد، از آن سو نیز کارآمدی قدرت نرم انقلاب برای ملت‌ها و دشمنان آنها نیز به اثبات رسید و هنگامی که استکبار شعار تغییر سر داد باید آن را به تغییر در نحوه تولید و استفاده از قدرت تعبیر کرد. چرا که آنها می‌خواهند برای مقابل با قدرت نرم مستضعفین از قدرت نرم استفاده کنند.
حجت الاسلام والمسلمین طائب با ذکر مثال‌های همچون شکست حباب غول اقتصادی اقتصادی یا دیگر هزینه‌های که آنها در طی سالهای اخیر داده‌اند، گفت: اکنون تمرکز فعالیت آنها به سمت تولید قدرت نرم از طریق ابزار‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و سیاسی تبدیل شده است.

* از سطح تهدید نرم وارد جنگ نرم شده‌ایم

این کارشناس مسائل فرهنگی با یادآوری این مسئله که امروز از سطح تهدید نرم وارد جنگ نرم شده‌ایم، گفت: استکبار می‌خواهد پایه های قدرت نرم انقلاب یعنی ایمان انسان‌ها و نیز افکار و اراده آنها را تحت الشعاع قرار داده و به سیطره خود درآورد.
معاون سابق فرهنگی کل سپاه با تاکید بر اینکه برای حفظ قدرت نرم انقلاب ما نیز وارد جنگ نرم با دشمن شده ایم، این جنگ را شامل دو بخش آفند و پدافند توصیف کرد و افزود: در پدافند جنگ نرم باید به ارتقای سطح معرفتی و بصیرت انسان‌ها به ویژه جوانان بپردازیم ولی این مسئله کافی نیست.

* حرکت اصلی ما در جنگ نرم حمله به تهدیدگران است

وی یاد آور شد: حرکت اصلی ما در جنگ نرم حمله به تهدیدگران است و باید با از کار انداختن آنها، پیروزی خود را اثبات کنیم.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج افزود: وقتی که دشمن قدرت واقعی انقلاب و مستضعفین را در از بین بردن تهدیدگران نرم خود ببیند لرزه بر اندامش را شاهد خواهیم بود.
این صاحب نظر مسائل فرهنگی و سیاسی با اشاره به اهمیت استفاده از ابزارهای صحیح جنگ نرم گفت: استفاده حداکثری از ابزارهای هنری یکی از اولویت‌های بسیج در مقابله با جنگ نرم است که ما در این خصوص بخش‌های هنری و ادبی سازمان‌ها و نهادهای متعلق به بسیج را تقویت خواهیم کرد. همچنین تجهیزات مناسبی را به آنها اضافه کرد و با استفاده از کارشناسان مجرب و متعهد، "نهضت بازی‌های رایانه‌ای و انیمیشن " و نیز فعال شدن بسیج در عرصه‌های فیلم سازی، ادبیات و... شاهد خواهیم بود.

* ورود هدفمند بسیج به عرصه بازی‌های رایانه‌ای

حجت الاسلام والمسلمین طائب با اشاره به ضرورت توجه به عرصه بازی‌های رایانه‌ای، این موضوع را در جهان یک صنعت چند وجهی دانست که موجب انتقال مفاهیم، فعال سازی استعدادها و ایجاد القائات مختلف می‌شود.
وی با اشاره به مخاطبات بسیار زیاد این بازی‌ها در اقشار مختلف جامعه گفت: باید با وارد کردن این صنعت در اقشار مختلف بسیج استفاده مناسبی از آن بکنند.
حجت الاسلام والمسلمین طائب اضافه کرد: سازمان‌ها و افراد مختلف می‌توانند با تولید سناریو و تصویب آن از حمایت‌های تجهیزاتی و فکری بسیج بهره مند شوند.
در پایان این مراسم، فرمانده نیروی مقاوت بسیج با تقدیر از عوامل ساخت بازی لانه شیطان، از تلاش‌های آنها تقدیر و اولین نسخه این بازی ایرانی را رونمایی کرد.
انتهای پیام/