وزیر دارایی رژیم صهیونیستی:مردم دراسراییل احساس می کنند تنها و بی کس رها شده اند
ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی
به نوشته روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، "یووال اشتاینیتز" وزیر دارایی رژیم صهیونیستی، با انتقاد از ناتوانی غرب در اعمال تحریمهای شدید علیه ایران گفت: ما کاملا مایوس هستیم و احساس نومیدی می کنیم. مردم در اسراییل احساس می کنند که تنها و بی کس رها شده اند.
به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه جروزالم پست، به موازات آماده شدن آمریکا برای گفت وگو با ایران در ماه آینده، مقامات اسرائیل به تلاشها و تماسهایشان با همتایان آمریکایی خود به منظور تشدید تحریمها علیه ایران شتاب بخشیده اند.
"اشتاینیتز" که از یاران نزدیک بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است، اظهار داشت: این آخرین لحظه برای اقدامی جدی و کاری موثر جهت متوقف ساختن ایرانیان است.
وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه جروزالم پست عنوان کرد: در شرایطی که کار گفت وگو با ایران به آمریکا واگذار شده است، هرگونه تصمیم گیری در این مورد برعهده آمریکاست.
وی تاکید کرد: اما من نسبت به قابلیت تواناییها برای مجاب ساختن ایران به تغییر سیاستها و رفتارهایش کاملا بدبین هستم و معتقدم که بدون اعمال فشار واقعی نمی توان از ایران انتظار تغییر داشت.
اشتاینیتز در ادامه سخنانش افزود: به نظر من مسئله اصلی لزوم گفت وگو کردن و یا نکردن و یا مستقیم بودن و یا غیرمستقیم بودن گفت وگوها نیست، بلکه مهمترین مسئله اعمال یک فشار واقعی است.
اشتاینیتز ادعا کرد: با وجود آن که زمان در حال از دست رفتن است، تحریمها در مسیر مطلوب خود می تواند موثر باشد، زیرا این شانس را دارد که سبب تغییر رفتار ایران شده و مانع از آن شود که سایر کشورهای خاورمیانه هم همان راه هسته ای را بپیمایند که ایران می پیماید.
به نوشته جروزالم پست، اشتاینیتز در واشنگتن موضوعات و پیشنهادهای مطرح شده خود را با "دنیس راس" مشاور اوباما رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه نیز در میان گذاشت.
همراه با اشتاینیتز، "دنی آیالون" معاون وزیر امور خارجه اسرائیل هم به آمریکا سفر کرده است تا مقامات آمریکایی را در خصوص موضوعات ایران و فلسطین تحت فشار قرار دهد.