بازتاب پاسخ رییس جمهور ایران به تهدیدات غرب در مطبوعات سوریه
ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی
دمشق – روزنامه های سوریه در شماره روز چهارشنبه خود ، پاسخ "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران به تهدیدات غرب و آمریکا را بازتاب دادند.

روزنامه "البعث" با انتشار خبری در صفحه نخست خود نوشت : رییس جمهوری ایران ، تهدیدهای آمریکا در تحریم علیه واردات نفتی ایران را به تمسخر گرفت.
این روزنامه افزود : "خاویر سولانا" هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا ترجیح داد که کشور ترکیه میزبان نشست ماه آینده ایران و گروه پنج به علاوه یک به منظور بررسی پیشنهادهای ایران در حل مشکلات منطقه ای و جهانی باشد.
البعث به نقل از احمدی نژاد در مراسم معارفه "مسعود میر کاظمی" وزیر نفت جدید ایران نوشت : 30 سال است که آمریکا علیه نفت ما اقدام می کند ، اما هر بار از صنعت نفت کشورمان سیلی خورده است.
وی تصریح کرد : می خواهند نفت ما را تحریم کنند و این غیرعاقلانه است.
"تشرین" دیگر روزنامه چاپ دمشق نیز نوشت : سولانا اعلام کرد که بهتر است ترکیه میزبان نشست ماه آینده ایران و گروه پنج به علاوه یک برای بررسی پیشنهادهای ایران در حل مشکلات منطقه ای و جهانی باشد.
این روزنامه افزود : "علی اکبر صالحی" رییس سازمان انرژی هسته ای ایران گفت که با "محمد البرادعی" در باره مجموعه جدیدی از همکاری های دو جانبه توافق کرده است.