جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی: روز قدس امسال هوشیاری بیشتری می طلبد
ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی
جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در آستانه روز جهانی قدس با انتشار بیانیه ای به همین مناسبت اعلام کرد: مراسم امسال روز قدس در ایران اسلامی حائز شرایط ویژه ای است که هوشیاری بیشتری می طلبد.

به گزارش ایرنا، این بیانیه با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) که فرمودند؛ روز قدس تمایز منافقین از متعهدین است، نوشته است: وقایع پس از انتخابات غرور آفرین 22 خرداد، دندان طمع دشمنان را برای دریدن صفوف یکپارچه ملت مسلمان ایران تیز کرده است تا با طرح مسایل انحرافی، برپایی مراسم روز قدس را لکه دار کنند.
این بیانیه افزوده است: این بار نیز انشاءالله به فضل الهی مردم مسلمان، روزه دار و هوشمند ایران اسلامی در لبیک به دعوت مقتدا و رهبر خود با شرکت یکپارچه در مراسم روز جهانی قدس نمایشی عظیم از وحدت ملی در پیگیری آرمان فلسطین ترسیم کرده، دندان طمع دشمنان را خرد، آنها را از ایجاد تفرقه در میان خود مایوس و مراسم روز قدس را روز تمایز واقعی منافقین از متعهدین به آرمانها و شعارهای اصیل انقلاب اسلامی ثبت خواهند کرد.
جمعیت رهپویان در بیانیه خود ادامه داده است: درحالی به استقبال برپایی مراسم ویژه روز قدس این یادگار ارزشمند و گران سنگ امام خمینی (ره) اسوه مسلمانان جهان در عصر حاضر می رویم که شرایط حساس جهانی، منطقه ای و داخلی نگاهها را بیش از پیش به چگونگی برگزاری آن در ایران اسلامی و به تبع آن سایر ملل مسلمان دنیا متوجه ساخته است.
جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ضمن دعوت از مردم شریف ایران اسلامی به شرکت گسترده و متحد در راهپیمایی روز جهانی قدس توجه به این نکات را ضروری می داند.
در این بیانیه آمده است: نظام سلطه به سردمداری آمریکای جنایتکار و همکاری دیگر کشورهای غربی خصوصا انگلیس خبیث، این بار در دوره جدید و با شعار به اصطلاح تغییر خود، در تلاش برای رقم زدن طرح صلحی جدید در خاورمیانه برای لگد مال کردن حقوق مسلم مردم مظلوم و آواره فلسطین و تقویت روز افزون رژیم منحوس صهیونیستی است.
بر اساس این بیانیه؛ همراهی ذلت بار برخی دول خائن عربی در منطقه علیرغم خواست اکثریت ملتهای مسلمان و آزاده این کشورها، تا حدود زیادی عرصه را بر مردم مظلوم فلسطین خصوصا دولت قانونی حماس در غزه عزیز تنگ نموده، قدس شریف را که این روزها مجروح از عملیات تخریبی صهیونیستهاست، بیش از گذشته در معرض تهدید قرار داده است.
در این شرایط که چشم جهانیان برای ثبت رویدادی بزرگ در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان لحظه شماری می کند، نقش ملت ایران را به عنوان پرچمدار مبارزه با سیاستهای خصمانه علیه فلسطین عزیز، بیش از گذشته پر رنگ نموده است. برپایی باشکوه روز قدس در نظر اقشار مختلف مردم ایران با هر نظر و سلیقه سیاسی، همواره مساله ای انسانی، دینی و ملی و با تاثیر گذاری عمیق جهانی بوده است.
مراسم امسال روز قدس در ایران اسلامی حائز شرایط ویژه ای است که هوشیاری بیشتری می طلبد.
دشمنان قسم خورده اسلام که از صفوف یکپارچه و متحد مسلمانان در سراسر جهان ضربات مهلکی خورده اند سالهاست که در تلاشند تا در میان ملتهای مسلمان دنیا در کشورهای اسلامی بذر تفرقه بکارند و محصول دلخواه خویش را برداشت کنند.