اتهامات کروبی علیه نظام کذب و غیر مستند است
ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معصومه ابراهیمی با اشاره به نامه اخیر کروبی به هاشمی رفسنجانی گفت: کروبی بر اساس اطلاعات غیر مستند و ثابت نشده مسایلی را مطرح و اتهاماتی را متوجه نظام کرده‌ که جز ضد انقلاب به نفع هیچ شخص دیگری نخواهد بود و این مسائل جو اعتماد در جامعه را از بین می‌برد.


معصومه ابراهیمی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به نامه‌‌نگاری‌های اخیر کروبی و مطهری و طرح ادعاهایی درباره وضعیت بازداشت‌شدگان ، اظهار داشت: همه باید توجه کنند که رفتارها، گفتارها و مواضعشان به گونه‌ای باشد که تنش‌ها را در کشور به حداقل برساند و تلاش رسانه‌های بیگانه و قدرت‌های استعماری در بحرانی جلوه دادن وضعیت کشور را خنثی کنند.
وی افزود: متاسفانه برخی از خواص جامعه که نقش مرجعیت دارند و حرکات و مواضعشان مورد توجه مردم است در این شرایط رفتارهای سنجیده‌ای از خود نشان نمی‌دهند از جمله نامه‌نگاری کروبی به هاشمی که اگر محتوای نامه مطالعه شود مشخص خواهد شد که کروبی بر اساس اطلاعات غیر مستند و ثابت نشده مسایلی را مطرح و اتهاماتی را متوجه نظام کرده‌ که جز ضد انقلاب به نفع هیچ شخص دیگری نخواهد بود و این مسائل جو اعتماد در جامعه را از بین می‌برد.
ابراهیمی در ادامه خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد همه کسانی که دغدغه حفظ جایگاه نظام در سطح بین‌المللی را دارند الان باید توجه کنند که در این شرایط به گونه‌ای عمل نکنند که با هر مطلب کذبی که در اختیارشان قرار داده شد تحت تاثیر قرار بگیرند و اقدام به نامه‌نگاری و صحبت‌هایی کنند که نظام تضعیف شود.
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان با اشاره به نامه کروبی به هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: نامه اخیر کروبی یک حرکت خام، نسنجیده و به تعبیری ساده‌لوحانه است چرا که بیشترین بهره از این نامه و محتوای آن نصیب بدخواهان نظام می‌شود.
وی ادامه داد: اگر اتفاقاتی رخ داده و نیاز به پیگیری دارد طبیعی است که مراجع خاصی صلاحیت رسیدگی به آن را دارند و اگر موردی هم هست ما باید با مراجع مربوطه در میان بگذاریم ولی وقتی مسائل به این شکل رسانه‌ای می‌شود شهروندان این تصور را می‌‌کنند کسانی که دنبال این مکاتبات هستند به جای اینکه در پی حل مشکلات باشند به دنبال بهره‌برداری سیاسی از جو موجود جامعه هستند.
ابراهیمی در ادامه اظهار داشت: کسانی که خود را درحرف به گونه‌ای مطرح می‌کنند که دنبال حل مشکلات هستند اگر دغدغه‌ای دارند باید راه‌هایی را انتخاب کنند که دغدغه‌هایشان در یک چارچوب منطقی و قانونی مورد رسیدگی قرار بگیرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: همه باید سعی کنند در این شرایط به گونه‌ای رفتارهایشان مدیریت کنند که کمترین هزینه را برای نظام داشته باشد.
انتهای پیام/ک