سرلشگر فیروزآبادی:حمایت از فلسطین پاسخ به ارزش انسانی است
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٥ : توسط : حسینی

لت ایران باور دارند که تشکیل دولتی صهیونیست برای تفرقه و برهم زدن یکپارچگی سیاسی سرزمین‌های اسلامی است.

ه گزارش «جوان آنلاین»،رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی پیرامون اهمیت روز قدس گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان مؤثرترین و ریشه‌دارترین کشور در قلب جهان اسلام و ام القرای انقلاب اسلامی و ملت با هوش و انقلابی ایران باور دارند که تشکیل دولتی صهیونیست و نژاد پرست در قلب جهان اسلام برای تفرقه و برهم زدن یکپارچگی سیاسی سرزمین‌های اسلامی ایجاد شده است.
سرلشگر فیروز آبادی در ادامه افزود: اقدام صهیونیست‌های کافر در تأسیس دولتی بنام یهود، بیش از آنکه عملی اعتقادی محسوب نماید، حرکتی حساب شده استعماری و استکباری که به عنوان خنجری در پهلوی امت اسلامی و با سلطه سیاسی بر چهار راه ارتباطی جهان اسلام، مانع از همبستگی و رشد و تعالی عامه مسلمین گردند . تا قدرتهای بزرگ بدون زحمت به غارت منابع و ثروت جهان اسلام بپردازند و از اتحاد میان خود بترسند.
وی در ادامه تصریح کرد: قبل از تشکیل رژیم صهیونیستی در فلسطین ، استعمار انگلیس که قیمومیت قسمت اعظم سرزمین شامات ( فلسطین و اردن) را بر اساس قرارداد استعماری «سایکس پیکو» عهده دار شد ، تجارب سیاهی در تجاوز گسترده به جان و مال و سرزمین‌های اسلامی را همراه داشت و این تجربه را در طرح تشکیل دولت صهیونیستی با هدف تأمین متامع غارتگرانه خود و ضربه زدن به کشورهای اسلامی و مسلمانان در اختیار صهیونیست‌ها گذاشت.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: رژیم صهیونیستی، غاصب فلسطین با راهبرد توسعه طلبی و اکتفا نکردن به جغرافیایی محدود فلسطین اشغالی، نیات پلیدی در سر دارد و هدف قراردادن بخش وسیعی از جغرافیایی منطقه یعنی از مصر تا عراق را هیچگاه کتمان نکرد و این تنها پیروزی انقلاب اسلامی بود که توانست رویکرد توسعه طلبی صهیونیست‌ها را متوقف کند و توازن قوا را که کاملاً به نفع صهیونیست‌ها بود برهم بزند .
سرلشگر فیروز آبادی با بیان اینکه در جهان معاصر دو کشور نژاد پرست، مقررات و معادلات بین المللی را کاملاً زیر پا گذاشته‌اند، خاطرنشان کرد: رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی و رژیم صهیونیستی غاصب و مقاومت سیاهان بومی آفریقای جنوبی و مبارزان ضد نژاد پرستی، جامعه بین المللی را بسیج کرد و اقدام جامعه بین الملل علیه رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی، انقلاب ضد نژاد پرستی را به نتیجه رساند ولی کینة دیرینه غرب و آمریکا از اسلام مانع شد تا رژیم نژاد پرست صهیونیستی که بمراتب جنایتکارتر، خشن‌تر و متعصب‌تر از آپارتاید آفریقای جنوبی بود و به نوعی ترکیبی از آپارتاید و تجاوزگری ستمگرانه را در ضمیر خود داشت، توسط جامعه بین الملل محکوم و نابود شود و بالعکس قدرتهای صاحب حق و تو ، در بیش از 35 مورد قطعنامه‌های محکومیت این رژیم غاصب و اشغالگر و نژاد پرست را وتو کرده‌اند و دست آنها را در تجاوز گری بیشتر و هرچه ظالمانه‌تر باز گذاشتند .
وی به تأثیر اندیشه تابناک حضرت امام خمینی (ره) و تحقق انقلاب اسلامی در ایران در بین مردم مسلمان جهان اشاره کرد و افزود: این اندیشه در لبنان و فلسطین به خود باوری آنها منجر شد و توانستند بطور مستقل و قدرتمندانه با الهام از ایران اسلامی در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی، مقاومت و ایستادگی کنند.
وی در ادامه افزود: شکست و فرار رژیم صهیونیستی در سال 2000 میلادی از جنوب لبنان و مقاومت پیروز لبنان در جنگ 33 روزه و نیز مقاومت مظلومانه مردم غزه در جنگ 22 روزه و شکست رژیم صهیونیستی در این مقاطع برغم جانبداری دولت‌های غرب و آمریکا محصول بیداری مسلمانان و خود باوری و مردم تحت ستم و مستضعف لبنان و فلسطین بود .
فیروز آبادی خاطرنشان کرد: این خود باوری در اثر پیام انقلابی بود که امام خمینی با اندیشه و تفکر خود آن را به منصه ظهور رساند و مسلمانان در اثر این انفجار نور بیدار شدند و حق خود را شناختند و برای بدست آوردن آن بحرکت در آمدند .
وی به سخنان امام خمینی و رهبر معظم انقلاب در خصوص رژیم اشغالگر قدس اشاره کرد و افزود: موضوع جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ما حق طلبی، دشمنی با تجاوز گری و مظلوم کشی و اشغالگری است و به پیروی از پیامبر اکرم ، قرآن کریم و فرهنگ جوانمردی ایرانی بر این موضع حق، استوار است در حالیکه امروز مخالفین این موضع؛ از قدرت های غارتگر بین المللی مثل آمریکا و انگلیس که در اوج کشتار کودکان فلسطینی در غزه حمایت و پشتیبانی خود را از رژیم صهیونیستی پنهان نکردند تا عوامل منطقه‌ای و محلی آنها در برابر جنایات ظالمانه و تجاوزات ناجوانمردانه صهیونیست‌ها، چشم و گوش بسته بر مواضع سیاسی ظالمانه خود در حمایت از غاصبان فلسطین پافشاری می‌کنند و برای تثبیت مناسبات و منافع شیطانی و زودگذر و بزدلانه همدست و همپای استعمارگران ، علیه حق طلبی جمهوری اسلامی ایران موضعگیری و اقدام می‌کنند .
وی همچنین در خصوص سفرهای مقامات رژیم صهیونیستی گفت: سفرهای مقامات رژیم صهیونیستی از شیمون پرز تا نتانیاهو و لیبرمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف جهان و ایجاد نگرانی در بین کشورها و ترسیم سناریوی، خود ساختة (خطر بمب اتمی) «در دست ایرانیان» برغم اینکه خود اسرائیل با کمک شرکای غربی و فرانسوی در مراکز اتمی دیمونا به انباشت کلاهک اتمی اقدام کرده‌اند ، لکن تلاش در جهت فشار بر جمهوری اسلامی برای عدول از مواضع مستحکم حق طلبی هستند و جنگ روانی و بفرمایش رهبر عزیز ما جنگ نرم را علیه ملت قهرمان ایران تدارک می‌کنند .
فیروز آبادی تصریح کرد: آنها از این غافل هستند که ملت هوشیار ایران امام خمینی را و راه امام را، عزیز و بزرگ و افتخار می‌داند. و در راه پیشرفت و عدالت ایران فناوری‌های نو از جمله تولید سوخت و در راه پیشرفت و عدالت ایران فناوری‌های نو از جمله تردید سوخت هسته‌ای را که لازمه توسعه و پیشرفت و محیط زیست سالم جهان است ، دنبال میکند و از حمایت معنوی از مسلمانان ستم زده دست بر نمی‌دارد .
وی در ادامه افزود: غربی‌ها پس از فهم تاریخی تمایز جنگ میدانی و جنگ قلعه‌ای ، در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، با همین ترفند به سمت استعمار یعنی جا به جایی مرزهای امنیتی، اقتصادی و حکومتی از مرزهای جغرافیایی که نهایت صرفه و بهره‌برداری را برای استعمارگران داشت؛ یعنی عملاً جنگ را در میدانی خارج از خانه طراحی و تعقیب کردند، نه در قلعه، پیش رفتند .
فیروز آبادی ادامه داد: بر چه اساس است که امروزه آمریکا، امنیت داخلی و منافع ملی خود را در خارج از مرزهای جغرافیایی خویش تعریف کرده ، جنگ را از قاره‌ای به قاره دیگر می‌کشاند و ویتنام، فلسطین، افغانستان و عراق و لبنان را میدانی برای جنگ در راستای تأمین امنیت و منافع ملی خویش می‌سازد، اما هیچ گاه حاضر نشد با کوبا وارد درگیری نظامی شود و عملاً قلعه‌اش را در معرض حمله قرار دهد ، اما در عوض رژیم صهیونیست رقم هنگفتی بالغ بر سه میلیارد دلار در سال به عنوان کمک خارجی از آمریکا دریافت می‌کند تا جهان اسلام را بهم بکوبد از این گذشته، آمریکا 20 درصد از یارانه مورد نیاز ارتش رژیم صهیونیست را نیز تأمین می‌کند که در واقع اسرائیل در قبال تحمل بسیاری تهدیدات علیه آمریکا و انگلیس به عنوان مزدور انگلیس و آمریکایی طلب مزد می‌کند .
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص دستاور مقاومت در تأمین منافع و امنیت ملی گفت: اکنون با توجه به شناخت صحیح مفهوم منافع ملی و امنیت ملی و چگونگی تأمین آنها ، به نقش مقاومت اسلامی در تأمین منافع و امنیت ملی کشورمان پی‌میبریم ؛ هر چند نگاه جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی خویش در قبال مقاومت اسلامی و نهضت‌های آزادی بخش، نگاهی کاملاً انسان دوستانه و در راستای انجام وظایف دینی و عقیدتی و بفرمایش شهید رجایی مکتبی است؛ اما این موضوع بی‌ارتباط با تأمین امنیت و منافع ملی کشورمان و همچنین سایر کشورهای اسلامی و منطقه در قبال این حمایت‌ها توسط مقاومت اسلامی نیست. به عبارت دیگر، نه تنها میان وظایف مکتبی دولت اسلامی با منافع ملی کشورمان تعارضی نیست ، بلکه این دو می‌‌توانند در تعامل و هماهنگی با یکدیگر عمل کنند .
فیروز آبادی خاطرنشان کرد: ایران از سال‌ها پیش با یک نگاه راهبردی در حین جنگ عراق، علیه ایران به این حقیقت دست یافت که حرکت به سمت جنگ میدانی و با دست‌های بلند در عقبه‌ی دشمن از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است ، پس در حمایت غیرقابل انکار معنوی ایران از مبارزان حزب الله جنوب لبنان و مقاومت اسلامی فلسطین ، تأمین منافع ملی نیز می‌تواند ملحوظ باشد و این دقیقاً یکی از جنبه‌های مهم بازدارندگی در قبال تهدیدات آمریکا و اسرائیل غاصب برای حمله نظامی به ایران است، موضوعی که بارها به صراحت توسط سیاستمداران و کارشناسان مسائل نظامی آمریکا و اسرائیل غاصب مطرح شده است و آن را به عنوان مانع بزرگ در حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران برشمرده‌اند ، پس حمایت از مقاومت اسلامی در لبنان ، فلسطین، عراق و افغانستان حتی با نگاه منفعت گرایانه نیز قابل توجیه است .
وی تصریح کرد: براین اساس ، منافع ملی و امنیت ملی یک کشور و تأمین آنها ، فقط در مرزهای جغرافیای آن محدود نمی‌شود . تعاملات منطقه‌ای امروز از لوازم اقدام راهبردی برای حفظ موجودیت ، استقلال و تمامیت ارضی و امنیت ملی کشور از عناصر کلیدی و حیاتی تشکیل دهنده منافع ملی است، نیازمند صرف چنین هزینه‌ها و کمک به ملت‌هایی است که در خط اول مبارزه با دشمنان ما قرار دارند. واقعیت آن است که مردم مظلوم و مبارزه فلسطین و مقاومت اسلامی لبنان، از منافع و امنیت ملی ما نیز دفاع می‌کنند و ما کمترین وظیفه خود حمایت معنوی از آنان را انجام می‌دهیم.
وی در جمع بندی سخنان خود گفت: آنچه از مجموعه زوایای بررسی فوق بدست می‌آید اینست که پاسخ به مظلومیت و آرمان فلسطین و حمایت از آن (با وجود هزینه‌های سیاسی، تبلیغاتی ، مالی ) نه تنها امری زاید و تحمیلی نیست بلکه پاسخ به فطرت انسانی و سرشت بشری است. همچنین تکلیف اسلامی و مکتبی است و با مبانی و چهارچوبهای فقهی و اعتقادی گره خورده و با ارزشهای اصیل اسلامی عجین است.
وی در ادامه افزود: در فضای امروز جهان نیز از مبانی حقوق ملی و بین المللی برخوردار است. علاوه بر این از نگاه راهبردی حمایت از آرمان فلسطین و یا دیگر نهضتهای بشری ضد استعماری و ضد ظلم، نه تنها هزینه برای نظام نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری برای کسب امتیازات منطقه‌ای و بین المللی از نگاه منافع ملی است .
وی در پایان افزود: از نگاه ارزشهای ملی و منطقه‌ای نیز به کارکردهای گوناگون مانند جایگاه و نقش منطقه‌ای و ... تأکید خواهد کرد. حمایت از جنبشهای آزادیبخش برای جمهوری اسلامی ، عنصری در تأمین امنیت ملی و اقتدار منطقه‌ای نیز محسوب می‌شود و در چهار چوب هزینه‌های ملی برای حفظ امنیت ملی و یا توسعه اقتدار ملی، قرار دارد .