مدال طلایم را به مظلومیت مردم فلسطین تقدیم کردم
ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٤ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: قهرمان جوانان کشتی فرنگی جهان در سال 2009 گفت: سال 2008 با کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی مبارزه نکردم، در واقع مدال طلایم را تقدیم مظلومیت مردم فلسطین کردم.


بابک قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آستانه روز جهانی قدس اظهار داشت: برای شرکت در مسابقات جهانی 2008 جوانان نزدیک به پنج ماه در اردو بودم و تمرینات زیادی را برای کسب مدال انجام داده بودم؛ اما برای همدردی با مردم فلسطین وقتی در دور دوم با قرعه کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی مواجه شدم از مبارزه خودداری کردم. در واقع طلایم را تقدیم مظلومیت این ملت کردم.
این کشتی‌گیر که سال 2008 بخت مسلم کسب مدال طلا محسوب می‌شد و با مدال او تیم فرنگی جوانان می‌توانست عنوان قهرمانی دنیا را برای اولین بار تجربه کند، خاطرنشان ساخت: همه می‌دانستند که قهرمان می‌شوم و به همین دلیل ابتدا برایم سخت بود که حذف شدن از رقابت‌ها را بپذیرم؛‌ اما وقتی حرف‌های حسن رنگرز را شنیدم، با این مسئله کنار آمدم. سرمربی آن روزهای تیم ملی‌ می‌گفت که شاید با این کار دل مردم فلسطین را شاد کرده باشی.
قربانی تاکید کرد: خوشحالم امسال (2009) توانستم به آنچه که استحقاقش را دارم برسم و با مدال طلای جوانان جهان، به رده سنی بزرگسالان بروم.
قهرمان جوانان جهان در سال 2009 با اشاره به حضورش در راهپیمایی روز قدس، گفت: با دوستان کشتی‌گیرم هماهنگ کرده‌ایم که حتما در این راهپیمایی حضور پیدا کنیم.
انتهای پیام/م