در آستانه شکایت دسته جمعی نمایندگان؛ کروبی خود را به بهارستان رساند
ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۳ : توسط : حسینی

 

هم‌زمان با جدی شدن شکایت نمایندگان مجلس از مهدی کروبی، وی امروز به مجلس رفت تا با علی لاریجانی دیدار کند.

به گزارش شبکه ایران، مهدی کروبی ظهر امروز به ساختمان بهارستان رفت تا جلسه‌ای مشترک با رئیس مجلس را برگزار کند.

گفته می‌شود، قدرت‌الله علیخانی عضو فراکسیون اقلیت مجلس که کروبی را همراهی می‌کرده نیز، در این جلسه شرکت خواهد کرد.

اما دبیر کل حزب اعتماد ملی در حالی به دیدار علی لاریجانی رفته است که رئیس مجلس ادعاهای او را درباره آزار جنسی بازداشت‌شدگان "کذب" دانسته و از آن انتقاد کرده بود.

با این وجود کروبی اعتنایی به سخن لاریجانی نکرد و همچنان به تبلیغ ادعایش پرداخت تا اینکه هیات سه نفره‌ای که از سوی رئیس قوه قضاییه برای بررسی رویدادهای اخیر تشکیل شده است، روز شنبه اولین گزارش خود را که نتیجه بررسی‌های ادعاهای کروبی بود، منتشر کرد.

در این گزارش آمده بود: "نه تنها هیچ‌گونه مدرکی دال بر تجاوز جنسی به افراد مورد ادعای آقای کروبی وجود نداشته و ادعاهای مطرح شده بدون مستند و عاری از حقیقت می‌باشد، بلکه ادعاها و مدارک ارائه شده کاملاً ساختگی و برای انحراف افکار عمومی تنظیم شده است."

به دنبال انتشار این گزارش موج گسترده ای از مطالبه عمومی برای "برخورد قضایی" با کروبی شکل گرفت چرا که نمایندگان مجلس و شخصیت‌های سیاسی و دانشگاهی به عنوان پیش‌قراول معترضان به رفتار کروبی، ادعاهای بی‌اساس او را منجر به هتک آبروی نظام و شاد شدن دشمنان نظام می‌دانند.

بنابر اخبار منتشر شده از ساختمان بهارستان در این راستا حتی شکایاتی هم تنظیم شده است.

چنانچه محمدتقی رهبر رئیس فراکسیون روحانیون مجلس از آماده شدن متن شکایت نمایندگان از کروبی خبر داد.

از این رو برخی منابع خبری اعلام کردند که مهمترین هدف کروبی از دیدار با علی لاریجانی، جستن راهی برای فرار از حملات نخبگان سیاسی و رهایی از برخورد قضایی است.

پایان مطلب/