آیت الله خاتمی: نظام اسلامی با ساختارشکنان مقابله خواهد کرد
ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۳ : توسط : حسینی

مام جمعه موقت تهران با اشاره به این که بیانیه ها و نطق هایی که در جهت استفاده جناحی از راهپیمایی روز قدس بیان می شود مصداق تفرقه است، افزود: نظام اسلامی با آنان که در پی ساختارشکنی باشند مقابله خواهد کرد.
آیت الله سیداحمد خاتمی در گفت وگو با فارس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه، گفت: ایشان در سخنان خود راهپیمایی روز قدس را محور وحدت مردم تبیین کردند و فرمودند نباید کسانی از این حرکت مقدس و وحدت آمیز مردم در جهت منافع خود استفاده کنند و مقصود رهبری این است که هیچ فرد و جناحی حق سوءاستفاده از حرکت وحدت آفرین مردم را نباید داشته باشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که بیانیه ها و نطق هایی که در جهت سوءاستفاده جناحی از راهپیمایی روز قدس بیان می شود مصداق تفرقه است افزود: مسئولین باید با چنین حرکاتی که موجب تفرقه می شود، مقابله کنند.
این استاد حوزه تصریح کرد: نظام اسلامی برای حفظ پایه ها و اساس خود با هیچ کس شوخی ندارد آنچنان که نظام اسلامی با دشمنان بیرونی مقابله و ایستادگی کرد و با آنان که در پی ساختارشکنی باشند نیز مقابله خواهد کرد.
جریان های قانون گریز
جایگاهی ندارند
حجت ا لاسلام صدیقی هم با تاکید بر این که اصول انقلاب اسلامی براساس قانون اساسی پایه ریزی شده و همیشه محترم است، تصریح کرد: اگر کسی بخواهد با حق و قانون مبارزه کند، در نهایت زمین می خورد و نفی قانون نفی مسیر حرکت مردم است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به این که اگر فردی یا جریان هایی قانون گریز و ولایت گریز باشند، در چارچوب نظام اسلامی جایگاهی نخواهند داشت، افزود: ملت ایران ناامنی در کشور را برنمی تابند در این جهت اگر قانون گریزان عقب نشینی کردند و به سمت معارضه با نظام نرفتند نظریه متفاوت شان در جامعه مغتنم است.