فرمانده سپاه سیدالشهداءتهران:هیچ نگاه امنیتی به بازگشایی دانشگاه ها وجود ندارد
ساعت ٥:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۳ : توسط : حسینی

فرمانده سپاه سیدالشهداء استان تهران تأکید کرد نگاه امنیتی به بازگشایی مراکز آموزشی در مهرماه وجود ندارد.
«سردار علی فضلی» فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران در نشست بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران با رؤسای این دانشگاه ها با اشاره به حوادث اخیر پس از انتخابات ریاست جمهوری گفت: هدف غایی در ایجاد اغتشاش ها حذف رهبری بود و به کمتر از این قانع نبودند ولی چون این موضوع در کشور ما امکان عملی شدنش وجود ندارد خواستند با حربه براندازی به هدف خود برسند.
فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: ما در فتنه ای واقع شدیم که دستگاههای امنیتی کشور به کف خیابان ها آمدند و این چیزی بود که ما در 30 سال گذشته همانند آن را شاهد نبودیم.
وی با بیان این مطلب که حتماً باید پیرامون فتنه عمیق اخیر روشنگری شود و این از رسالت های ما است گفت: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که اساتید را فرماندهان جنگ نرم و دانشجویان را افسران آن معرفی کرده اند معلوم شد که کار فراتر از نگاه هایی است که حوادث اخیر را حادثه ای می دانند که پایان یافته است و باید دانست که این حادثه همانطور که گفته شد آتشی در زیر خاکستر است.
سردار فضلی ادامه داد: البته ما هیچ نگاه امنیتی در شورای تأمین استان تهران در خصوص بازگشایی مراکز آموزشی نداشته و نداریم.
وی با بیان این مطلب که برخی از افراد در حوادث اخیر مردود شده اند، گفت: البته ما کسانی که غفلت کرده اند و به سوی ما بیایند را با آغوش باز می پذیریم.
سردار فضلی اظهار کرد: در روزهای پایانی هفته گذشته مشخص شد که قریب دو ماه و اندی در تابستان گروه های همفکر برای بازگشایی دانشگاه ها و شروع هفته دفاع مقدس برنامه ای شش ماهه که حداقل تا 16 آذرماه باشد را تنظیم کرده اند و نیز به نوعی در پی برنامه های خود به دنبال تعطیلی دانشگاه ها هستند و باید گفت بعضی ها هم بدشان نمی آید که دوباره یک انقلاب فرهنگی رخ دهد که ما باید در این خصوص مراقبت کنیم.
وی ادامه داد: البته این اتفاقات احتمالاً در تهران بدان ها دامن زده خواهد شد ولی باید دانست که در استان تهران کلان شهرهایی وجود دارد که ظرف چند دقیقه مسائل بین آنها و تهران بزرگ تبادل می شود.
سردار فضلی اظهار کرد: برخی گفتند که اصلاحات به خون نیاز دارد و از ریخته شدن خون هایی بر زمین خوشحال شدند و این در حالی است که قریب به 25 نفر از کشته شدگان حوادث اخیر معلوم نیست که با اسلحه چه کسی کشته شده اند؟
ماجرای کوی چه بود؟
وی افزود: در خصوص آتش سوزی های کوی هم رئیس دانشگاه و مسئول حراست آن نیز گفته بودند که آتش سوزی ها قبل از ورود نیروی انتظامی به کوی انجام شده بود و قریب به 120 میلیون تومان تا آن لحظه به کوی خسارت وارد شده بود و باید این را هم دانست که من همان زمان از سردار عراقی فرمانده بسیج تهران بزرگ پرسیدم که آیا شما نیروهای بسیجی را برای این کار ارسال کرده اید که ایشان گفتند چنین اتفاقی نیفتاده است و نه نیروی انتظامی از ما درخواست کرده است و نه ما چنین ماموریتی احساس کردیم.
فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران اظهار کرد: ما تاکنون در دو واقعه بیشتر نشنیده ایم که مقام معظم رهبری واژه فتنه را به کار ببرند یک مورد در حادثه سال 73 و در تاریخ 12 و 13 مردادماه بود که به دلیل بی بصیرتی مسئولان قزوین در خصوص استان شدن آن ما دیدیم که در عقبه کار مسئولان قرار گرفته اند که در آن حادثه چند نفر کشته شدند و مقام معظم رهبری از واژه فتنه در اشاره به آن حادثه استفاده کردند و مورد دیگر نیز حادثه کوی دانشگاه بوده است که مولای ما عنوان فتنه عمیق را بر آن نهادند که شاید تنها واژه در شان این حوادث بعد از انتخابات بود.
وی ادامه داد: البته برای حوادث کوی دانشگاه از ماهها قبل فعالیت شروع شده بود و عقبه سازماندهی آن نیز از سالها قبل شکل گرفته بود. بنیاد سورس از یک دهه پیش در دنیا اقدام به این نوع از فعالیت ها را شروع کرده بود و حال نوبت به ایران رسیده بود و برای آن نیز یاریگری کرده بودند. باید دانست که اینها بخش هایی از سرفصل هایی است که به آنها اعتراف شده است و بخش هایی نیز به آنها اعترافی صورت نگرفته است.
سردار فضلی خاطرنشان کرد: در حوادث اخیر عناصر سازمان یافته و عناصر در سازمان رای در چهار لشکر انسانی وارد صحنه شدند اینها کسانی بودند که آموزش دیده و عقبه دار بودند چون ما در برخی از مواقع ایمیل ها و ماهواره ها را قطع و دچار اختلال می کردیم ولی باید پرسید چه می شد که دوباره اینها راهپیمایی همراه با سکوت انجام می دادند؟
وی گفت: وقایع اخیر بحثی بود که در مرحله کف خیابان آن را پشت سر گذاشته ایم و امیدواریم حادثه دیگری به این نظام و مردم شریف تحمیل نشود.
سردار فضلی با بیان این مطلب که در وقایع اخیر پس از انتخابات دانشگاه های تهران مورد طعمه بوده اند گفت: برخی از اراذل دستگیر شده در پارک وی متعلق به شهرهای ورامین، شهریار، ساوجبلاغ و رباط کریم هستند و چون در آن جا میدان پیدا نکرده اند آمده بودند در سرقت اموال و اغتشاش شرکت کنند و البته برخی نیز پول گرفته بودند.
سردار علی فضلی همچنین، در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران با انتقاد از موضع گیری یکی از روزنامه ها در خصوص سخنان اخیر وی در نشست تشکیلاتی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که از وی پرسید برخی از خبرگزاری ها با توجه به صحبت های اخیر شما مبنی بر اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری گفته اند که شما بیان کرده اید که باید با افرادی که آن اتفاقات را به وجود آورده اند برخورد شود و بدین وسیله بحثی امنیتی را پیش کشیده اید، اظهار کرد: آن کسانی که این حرف ها را می زنند اشتباه کرده اند چون ما حرفهایمان با جمع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران خیلی صریح و روشن بود.
وی ادامه داد: ما در آن جلسه پس از این که اشاره ای به صعود به قله دماوند توسط بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران کردیم و نیز خاطره ای از مقام معظم رهبری در بحث تقویت کوهنوردی بیان نمودیم گفتیم که خوب است در فضای حاضر هوشیاری به خرج دهیم و مراقب باشیم که برخی از افراد وحدت ما را در این فضا از بین نبرند، زیرا کسانی که آن اتفاقات را به وجود آورده اند هم اکنون به دنبال ایجاد چالش در میان نیروهای موجود در فضای جامعه هستند و برای این کار خوب است که همگی مراقبت کنند.
سردار فضلی گفت: اما این روزنامه که باید بگویم روزنامه «بی اعتماد» است مقداری صادق نیستند و البته باید گفت رسانه هایی که غیرصادقانه با خبرها برخورد می کنند حتما این رفتار آنها به حسابشان نوشته خواهد شد ولی باید این را دانست که از آنها انتظار می رود که شجاعت داشته باشند.
وی با بیان این مطلب که فضاسازی ها تاثیر مثبتی برای این گونه از رسانه ها نخواهد داشت، گفت: آنها ماهیت خود را برای ما اثبات کرده اند بنابراین هرچقدر به این قبیل از مسایل دامن بزنند حتما سود کمتری خواهند برد؛ چون ما داوری را برعهده امت مان گذاشته ایم و اعتقادمان بر این است که توفیق خادمی و نوکری عزیزان رزمنده و بسیجی و امت مان را برای پاسداری از اسلام، انقلاب، کشور، نظام ولایی و بهترین مردمی که امروز در ایران اسلامی زندگی می کنند برعهده گرفته ایم.
وی گفت: من امیدوار هستم دانشگاه های عزیزما در طول سال برنامه های خود خصوصا اردوهای عملی که بخشی از آن مربوط به دو واحد دفاع مقدس در مراکز آموزش عالی می باشد را با بازدید از مناطق جبهه ها و امکاناتی که ما داریم سپری نمایند.
سردار فضلی گفت: من آرزوی صحت و سلامتی توام با موفقیت در سال جدید با توکل بر خدا را برای دانشجویان عزیز خاصه سال اولی های عزیز دارم و باید اضافه کنم خواهران و برادران بسیجی ما در استان تهران در همه این دانشگاه ها در محضر دانشجویان عزیزمان هستند و با آنها در یک تعامل بسیار صمیمی و برادرانه امیدواریم که بتوانند یک خدمت موثر و ماندگار را به نسل عزیز جوانمان به ویژه دانشجویان عزیز داشته باشند.