دبیر سابق تشکیلات دفتر تحکیم وحدت :خود را در اتفاقات پس از انتخابات سهیم می‌دانی
ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: دبیر سابق تشکیلات غیرقانونی دفتر تحکیم وحدت گفت: ما در آستانه انتخابات بحث‌هایی همچون تقلب در انتخابات و وجود مناسبات ناسالم بر پیکره نظام را به طور گسترده در سطح رسانه‌های خود مطرح کردیم و به همین دلیل خود را در اتفاقات بعد از انتخابات سهیم می‌دانیم ".


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، (ع. م.ر) دبیر سابق تشکیلات غیرقانونی دفتر تحکیم وحدت که صبح امروز در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق پیگیری براندازی نرم و نقش ‌آفرینی در تحرکات بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم محاکمه شد، در تشریح اقدامات خود ضمن پذیرش اتهامات و غیرقابل دفاع دانستن کارنامه خود توضیح داد: سال 76 به عنوان فردی مکتبی و معتقد به دنبال تشکیلات سیاسی بودم که با دیدگاه‌های من انطباق داشته باشد.
وی افزود: در آن زمان جذب دفتر تحکیم وحدت شدم اما آنچه در مناسبات این دفتر دریافت کردم با انگیزه‌های ورودم به این تشکیلات تفاوت ماهوی داشت اما فضای دفتر آنقدر سنگین بود که بیرون آمدن از این مجموعه موجب بایکوت و ترور شخصیتی من می‌شد و حضورم در تشکیلات نیز به تحکیم مناسبات آن کمک می‌کرد.
این عضو ارشد سازمان ادوار تحکیم وحدت که 32 سال سن دارد و متهم به فعالیت تبلیغی علیه نظام و ارسال اخبار درگیری‌های خیابانی بعد از انتخابات 22 خرداد و مصاحبه با رسانه‌های بیگانه،‌ تشویش اذهان عمومی از طریق انتشار و توزیع شب‌نامه و اجتماع و تبانی با هدف اقدام علیه امنیت کشور شده، در سال‌های 81،82 و 86 نیز دستگیر شده بود و این چهارمین بار است که در بازداشت به سر می‌برد.
وی که در جلسه دادگاه به درخواست خود به جای گرفتن وکیل از خویش دفاع می‌کرد، در خصوص روند استحاله دفتر تحکیم و تغییر رویکرد این مجموعه از حرکت درون نظام به تقابل و خروج از نظام اظهار داشت: عدول از اصول و فقدان مرزبندی شفاف و اصولی میان دفتر تحکیم وحدت با گروه‌های التقاطی و تاثیرپذیری از گروهک‌هایی چون منافقین و مارکسیسم‌ها و جریانات اپوزیسیون داخلی موجب استحاله دفتر تحکیم وحدت شد.
این متهم به براندازی نرم ادامه داد: نقش‌آفرینی گروه‌های اصلاح طلب در فعالیت‌های دفتر تحکیم وحدت استقلال این دفتر را مورد خدشه قرار داد و این تشکیلات به مناسب‌ترین محمل برای مخالفین و معاندین با نظام تبدیل شد و تغییر آرم دفتر که مزین به تصویر بنیانگذار جمهوری اسلامی بود آغازی برای انحراف مجموعه و رفتن به سوی مقابله با نظام شد.
وی به تشریح برخی کارکردهای دفتر تحکیم وحدت علیه نظام اشاره کرد و نقش آفرینی موثر تشکل متبوعش در خلق و تداوم غائله 18 تیر را از جمله این اقدامات دانست و گفت: دفتر تحکیم وحدت هر ساله در سالگرد 18 تیر با برگزاری تجمعات غیرقانونی سعی در بحران سازی و تنش‌ آفرینی داشت.
(ع.م.ر) ارسال نامه برای خاویر سولانا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آستانه انتخابات مجلس هفتم به منظور حمایت از اصلاح‌طلبان را از دیگر اقدامات غیرقانونی دفتر تحکیم وحدت که قبح دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورمان را شکست، یاد کرد و همکاری با جریانات مارکسیستی در برگزاری مراسم پاسداشت دانشجو در روز 16 آذر و طرح ساختار شکنانه فراخوان رفراندوم به منظور تغییر در اصل نظام را از دیگر اقدامات غیرقانونی تشکل متبوعش دانست.
وی تصریح کرد: موضع‌گیری‌های ما در مخالفت با سیاست‌های کلان نظام منطبق با سیاست‌های دشمنان جمهوری اسلامی بود و به عنوان نمونه در زمینه مسئله هسته‌ای برخلاف خواست عمومی جامعه که این فنآوی را حق مسلم ایرانیان می‌دانست، حرکت کردیم.
وی از دیگر موارد استحاله دفتر تحکیم وحدت را استفاده ابزاری جریانات سیاسی داخل کشور از این تشکل غیرقانونی دانشجویی عنوان کرد و گفت: نه تنها جریان ضد انقلاب بلکه اپوزیسیون داخل کشور نیز با هدف امتیاز گیری از نظام برای رسیدن به قدرت اعمال فشار بر حاکمیت تلاش داشت از ظرفیت دانشجویی بهره ببرد که این مسئله را از طریق دفتر تحکیم وحدت پیگیری می‌کردند.
این چهره شاخص تشکل غیرقانونی دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه اصلاح‌طلبان زمینه رادیکالیزه شدن تشکل متبوعش را فراهم کرده بودند، اظهار داشت: تمرکز اصلاح طلبان روی دفتر تحکیم وحدت برای پیشبرد ایده فشار از پایین برای امکان چانه‌زنی و امتیاز گیری در بالا صورت می‌گرفت و زمانی که لوایح دوگانه آقای خاتمی در مجلس ششم تصویب شد و یا درجریان تحصن مجلس ششمی‌ها، اصلاح طلبان خواستار تحرکات دانشگاه‌ها برای فضاسازی علیه شورای نگهبان بودند.
وی خاطرنشان کرد: نتیجه عدول از اصول و فقدان مرزبندی شفاف با گروه‌های التقاطی و استفاده ابزاری اصلاح طلبان از دفتر تحکیم وحدت منجر به آن شد که این تشکل جایگاه ویژه‌ای در میان جریانات ضد انقلاب پیدا کرده و برای آن کارکرد اپوزیسیونی یابد.
(ع.م.ر) در بخش دیگری از سخنان خود به شیوه‌ها و ابزارهای دفتر تحکیم وحدت و سازمان ادوار تحکیم وحدت پرداخت و از اینترنت، شبکه‌های ماهواره‌ای، صدور اعلامیه‌های جمعی مجعول و برگزاری تجمعات غیرقانونی به عنوان ابزارهای کاری دو تشکل متبوع خود یاد کرد.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های دفتر تحکیم وحدت و سازمان ادوار دفتر تحکیم وحدت در راستای تخریب ارکان نظام و به چالش کشیدن آن از طریق فاقد پشتوانه و ناکار آمد نشان دادن حاکمیت صورت می‌گرفت، به ذکر جزئیاتی از فعالیت غیرقانونی تشکل متبوعش پرداخت.
این فعال دانشجویی متهم به براندازی اظهار داشت: در سایت ادوار نیوز با هدف ایجاد بی‌اعتمادی در مردم نسبت به متولیان امور اخبار مختلفی منتشر می‌شد که از جمله آنها اعلام خبر جعلی واجدین شرایط شرکت در انتخابات برخلاف آمار رسمی و انتشار اخبار غیرواقعی در باره نرخ تورم و بیکاری و تخریب دولت به ویژه در عرصه سیاست خارجی بود.
وی خاطرنشان کرد: در نتیجه فعالیت‌های دفتر تحکیم وحدت و سازمان ادوار این دفتر نوعی همگرایی و ائتلاف میان این مجموعه‌ها با جریان اپوزیسیون داخل و خارج کشور به وجود آمد و تلاش شد با استفاده از ترفندهای مختلف هجوم هدایت‌شده‌ای علیه ارکان نظام سامان یابد.
(ع.م.ر) عدم پایبندی به قانون را از دیگر مولفه‌های استحاله تشکل‌های متبوعش عنوان کرد و گفت: پایبندی به قانون از شعارهای همیشگی ما بود اما در عمل از پایبندی به قانون عدول کردیم و حاکمیت و دولت را متهم به بی‌قانونی می‌کردیم.
وی افزود: ما حاکمیت را مخالف دموکراسی وحقوق بشر و قانون معرفی می‌کردیم اما خودمان تجمعات و میتینگ‌هایی را برگزار کردیم که هم از نظر شکلی و هم از نظر محتوایی در تضاد با قانون اساسی بود ولی از این ابزار برای پیشبرد و مقاصد خود استفاده می‌کردیم.
این متهم براندازی نرم خاطرنشان کرد: ما از هر وسیله‌ای برای تخریب نظام بهره‌ می‌جستیم و به عنوان نمونه هر کس که به دلایل امنیتی یا سیاسی دستگیر می‌شد، دستگیری وی را خودسرانه می‌خواندیم و با حمایت از متهمان و محکومان دادگاه به دنبال اعمال فشار بر دستگاه قضائی بودیم.
وی به عنوان نمونه به یکی از نشست‌های غیرقانونی که دفتر تحکیم وحدت در جهت حمایت از متهمان و محکومان دادگاه جمهوری اسلامی برگزار کرده بود اشاره کردو گفت: جلسه‌ای را با عنوان نقد طرح ارتقای امنیت اجتماعی در محل سازمان ادوار تحکیم وحدت برگزار کردیم که سخنران آن آقای آقاجری بود و نه تنها در این جلسه از اراذل و اوباش حمایت شد بلکه یکی از سخنرانان به دفاع از اعضای سازمان منافقین پرداخت.
"حمایت از محکومان و مرتبطین با گروه تروریستی پژاک و دفاع از تجزیه‌طلبان و قومیت‌گراها از دیگر اقدامات سازمان ادوار دفتر تحکیم وحدت بود و تحت لوای حمایت از حقوق بشر همسو با خواست ضد انقلاب خارج نشین اقدام به تحصن و اعتصاب غذا کردند ".
(ع.م.ر) در خصوص سفر خود به آلمان برای آموزش براندازی نرم همراه با سه فعال دانشجویی دیگر توضیح داد با تعدادی از اعضای شورای مرکزی ادوار تحکیم با هدف شرکت در کلاس‌های آموزشی به مدت یک هفته به آلمان رفتیم که همه هزینه آن توسط آمریکا و تحت پوشش یک نهاد حقوق بشری تامین شده بود.
وی همچنین در خصوص فعالیت‌های سازمان ادوار تحکیم وحدت در انتخابات ریاست جمهوری دهم اظهار داشت: در انتخابات گذشته رویکرد ما تحریم و عدم شرکت در انتخابات بود اما در این دوره فعالانه وارد عرصه انتخابات شدیم.
" انتخابات را بستر مناسبی جهت دستیابی به اهداف خود که یکی از آنها بسیج اجتماعی به منظور پیگیری خواسته‌هایمان بود می‌دانستیم و اگر در گذشته با تحریم دنبال مشروعیت‌زدایی از حاکمیت بودیم این بار با همین انگیزه و برای به چالش کشیدن نظام در انتخابات شرکت کرد ".
وی به جلسات سازمان ادوار تحکیم وحدت با سران گروهک‌هایی چون نهضت آزادی، جبهه ملی، شورای موسوم به ملی مذهبی‌ها و فعالان حقوق زنان و کمپین اشاره کرد و گفت که در قالب این جلسات مطالبی ساختارشکنانه به منظور ایجاد چالش برای حاکمیت مطرح می‌شد.
این متهم براندازی نرم در همین زمینه توضیح داد در گام نخست به طرح کاندیداتوری عبدالله نوری وزیر کشور دوره اصلاحات که محکومیت قضائی داشت پرداختیم و این کار با علم به رد صلاحیت وی از سوی شورای نگهبان صورت گرفت.
وی افزود: هدف ما ایجاد جنبش اجتماعی در راستای چالش‌آفرینی برای نظام جهت تغییر ساختار بود و مقرر گردید اگر نوری رد صلاحیت شد نیروهای اجتماعی را به حمایت وی سامان دهیم و اگر تائید صلاحیت شد به طرح مطالبات ساختارشکنانه خود بپردازیم.
(ع.م. ر) ادامه داد: حدود شش ماه تحت عنوان حمایت از کاندیداتوری نوری به جوسازی علیه نظام و تبلیغ حاکمیت خفقان و نبود آزادی پرداختیم و بعد از منتفی شدن نامزدی نوری با تشریح دلایل و اهداف خود به حمایت از مهدی کروبی روی آوردیم.
" در این فرصت برنامه‌های ساختارشکنانه‌ای را در حمایت از کروبی ارائه کردیم و با استفاده از سادگی و احساساتی بودن وی به تحمیل مواضع خود پرداختیم و عمده مشاورین ایشان نیز با این هدف انتخاب شدند و لذا نه اعتقادی به وی داشتند و نه با یکدیگر سازگار بودند ".
عضو شاخص تشکیلات غیرقانونی سازمان ادوار تحکیم وحدت گفت: در ستاد انتخاب کروبی ستاد شهروند آزاد را تشکیل دادیم و با صدور بیانیه و منشوری از مطالبات ساختارشکنانه و رادیکال خود در همه حوزه‌ها فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کردیم.
وی به برگزاری تجمع غیرقانونی و راهپیمایی بدون مجوز از میدان ونک تا میدان تجریش به عنوان نمونه‌ای از فعالیت‌های ساختارشکنانه ستاد شهروند آزاد اشاره کرد و گفت که در این تجمعات و راهپیمایی شعارهای توهین‌آمیزی علیه ارکان و مسئولان نظام و همچنین مسائلی همچون حجاب، سر داده شد که این شعارها ربطی به تبلیغات انتخاباتی نداشت.
(ع.م.ر) تاکید کرد: تجمعات تنش‌زا و افراطی و تحریک‌کننده ما در آستانه انتخابات، بسترساز آشوب‌های فردای انتخابات بود و ما قطعا در این زمینه مقصریم.
" ما در آستانه انتخابات بحث‌هایی همچون تقلب در انتخابات و وجود مناسبات ناسالم بر پیکره نظام را به طور گسترده در سطح رسانه‌های خود مطرح کردیم و به همین دلیل خود را در اتفاقات بعد از انتخابات سهیم می‌دانیم ".
این متهم به براندازی نرم طرح لزوم نظارت بین‌المللی بر انتخابات ریاست جمهوری برای ایجاد فشار بر حکومت از سوی بیگانگان را از اشتباهات مسلم تشکل متبوع خود دانست و گفت: ما به عصیانگری علیه نظام پرداختیم و به مسائل بعد از انتخابات نشان داد که نشانه گرفتن انتخابات بهانه‌ای برای نشانه گرفتن کانون نظام یعنی جایگاه رهبری بوده است.
هنگامی که قاضی صلواتی رئیس دادگاه از این متهم به براندازی نرم خواست آخرین دفاع خود را ارائه دهد وی که نماینده دادستان بر اساس مواد 42،46 و 47 و مواد 500،610 و 698 قانون مجازات اسلامی خواستار محاکمه و مجازات او شده بود، گفت که دفاعی از خود ندارم و آنچه که بیان کرده برای تنویر افکار عمومی بود و در نهایت از خطاها و اشتباهات بزرگ و رفتارهایی که موجب انحراف و ایجاد بدبینی و بی‌اعتمادی نسبت به نظام در مجموعه دانشجویی شده بود طلب بخشش کرد.
انتهای پیام/