من به قطاری سوار شدم که راهبران آن از سوی سازمان‌های مخوف غربی هدایت می‌شوند
ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مسئول کمیته IT ستاد موسوی در پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده کودتای مخملی اقدامات و فعالیت خود را در ستاد موسوی به سوار شدن به قطاری تشبیه کرد و گفت: مسیرهای پیش روی این قطار از سوی سازمان‌های مخوف آمریکا، کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی و نیز گروه‌های ضد انقلاب طراحی شده است.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در ادامه پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران که از صبح امروز در شعبه 15 دادگاه عمومی و انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی در حال برگزاری است به اتهامات ع . ع 22 ساله اهل تهران با سواد، مجرد فاقد سابقه کیفری، دانشجو، طراح سایت که با قرار وثیقه آزاد است رسیدگی شد.
نماینده دادستان تهران در ابتدای رسیدگی به اتهامات این فرد متن کیفرخواست فردی وی را قرائت کرد.
اجتماع و تبانی برای بر هم زدن نظم عمومی، فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی ایران از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی و ایجاد شبهه تقلب برای سلب اعتماد عمومی به حاکمیت، اخلال در نظم عمومی از طریق بلوا و آشوب و حرکات غیرمتعارف و نیز ایجاد ترس و وحشت در جامعه از طریق تخریب، احراق اعموال عمومی و دولتی از جمله موارد اتهامی ع . ع که از اعضای کمیته IT ستاد میرحسین موسوی بوده است اعلام شد.
نماینده دادستان تهران با بیان اینکه وی دانجشوی رشته مکانیک دانشگاه تهران و مسئول کمیته IT ستاد موسوی بوده است به موارد اتهامی وی پرداخت و گفت: فعالیت و گسترش رسانه‌ای و اینترنتی به منظور جریان‌اندازی اغتشاشات، راه‌اندازی و ارسال و همکاری 30 هزار ایمیل با امید لواسانی برای دعوت در تجمعات غیرقانونی طراحی سایت "چرا میرحسینی "، "‌ میرحسینی دات کام "، " قلم‌نیوز " و " قلم‌سیما " با همکاری ابوالفضل فاتح و معتمد‌نیا به قصد تشویش اذهان عمومی و زیرسوال بردن انتخابات و نیز اقدام به پخش بیانیه‌های تحریک‌امیز و ارسال اخبار کذب در اینترنت از اتهامات متهم مذکور است.
نماینده دادستان تهران افزود: این متهم می‌گوید با همکاری ستاد موسوی جنبش وبلاگی را تحت نظر این ستاد راه‌اندازی کردم و همچنین وی دو هزار و 64 هزار آدرس اینترنتی را برای خبر‌رسانی در این ستاد تدارک دیده است و با ارتباط‌گیری با امید لواسانی به ارسال ایمیل‌های متعدد در راستای ایجاد اغتشاش می‌پرداخته.
وی افزود: ع.ع رهبری جنبش وبلاگی در حمایت از موسوی که پس از انتخابات برای هدایت اغتشاشات راه‌اندازی شده بود را برعهده داشته و ارسال ایمیل برای اغتشاش در میدان ولیعصر و تاکید بر تقلب در انتخابات از دیگر موارد اتهامی این عضو ستاد موسوی است.
نماینده دادستان تهران با بیان اینکه طبق بررسی‌های قرار‌گاه ثار‌الله و اسناد مکشوفه از متهم مجرمیت وی محرز است از رئیس دادگاه خواست تا موارد 42 و 46 و 47 و نیز موارد 500، 610، 618 و 687 قانون مجازات اسلامی متهم مذکور محاکمه شود.
در ادامه ع.ع با حضور در جایگاه از موارد اتهامی خود دفاع کرد.
این متهم کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران دفاعیات خود را با آیات مبارکه 7 و 8 سوره یونس آغاز کرد و گفت: دانشجویی ولایت‌مدار هستم و به ولایت‌مداری خویش افتخار می‌کنم.
وی با تاکید بر اینکه برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با راهنمایی ابوالفضل فاتح ( رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد میرحسین موسوی در دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری) که در انگلیس مشغول به تحصیل است بر قطاری سوار شدم که سکان‌داران آن یاران نخست‌وزیر دوران دفاع مقدس‌ بوده‌اند.
وی که اقدامات و جذب خود در ستاد موسوی را همانند سوار شدن قطاری عنوان می‌کرد به این نکته اشاره کرد که با همکاری ابوالفضل فاتح به جلب افراد برای جنبش وبلاگی پرداختند.
وی که اقدامات و فعالیت خود را در ستاد موسوی به قطاری تشبیه کرد که هدف آن در ابتدا اعتلای نظام در سایه رهبری بوده است خاطر نشان کرد: اما پس از انتخابات و در میانه راه برخی از این قطار پیاده و برخی آن را سکان‌داری کردند که دستاوردهای 30 ساله نظام زیر سوال رفت.
این متهم کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران اقدامات و فعالیت خود و امید لواسانی را بدون هدف عنوان کرد و گفت: توسط فردی به نام معتمد‌نیا از تجمع غیرقانونی میدان بهارستان جهت اغتشاش اطلاع پیدا کردم که من این خبر را در اختیار لواسانی قرار دادم که در کمال ناباوری این خبر را بر روی سایت کلمه مشاهده کردم که البته این رویداد باعث اطلاع‌رسانی غیرقانونی شد.
وی تاکید کرد: من و لواسانی ناخواسته وارد این سناریو‌سازی مخدوش‌بودن انتخابات شدیم که معتقدم این ادعا و شایعه در راستای زیر سوال بردن نظام بود و ما تنها طعمه‌های کوچک برای شکارچیان بزرگ بودیم.
عضو کمیته IT ستاد موسوی ابطال انتخابات را طرحی برشمرد که توسط راهبران این قطار برای مسافرین معرفی شده بود و از طریق اخبار سایت‌های فیس‌بوک و یوتویوب به آن دامن زده می‌شد.
وی افزود: من خود و لواسانی را بی‌گناه می‌دانم چرا که ما از این قطار در حال حرکت به پایین آمدیم اما معتقدم هنوز این قطار در حال حرکت است و امروز راهبران این قطار طعمه‌ را برای خود انتخاب می‌کند تا جایی که حتی روز قدس که از سوی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به یادگار مانده است را وارد مسیر این قطار کردند که البته این کنگره عظیم جهانی تحت القائات افراد قرار نمی‌گیرد و پررنگ‌تر از گذشته روز قدس برپا خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه مسیرهای پیش روی این قطار از سوی سازمان‌های مخوف آمریکا، کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی و نیز گروه‌های ضد انقلاب با هدف گمراه‌ کردن مسیر صورت پذیرفت هوشیاری مردم و تدبیر رهبری را خنثی کننده این توطئه‌‌ها برشمرد و در پایان دفاعیاتش اعلام کرد که با توجه به اینکه با تجمعات غیرقانونی حضور نداشته است از دادگاه می‌خواهد تا با رأفت اسلامی با وی برخورد و از اتهامات به وی مبرا شود.
در ادامه رسیدگی به اتهامات ع.ع از متهمان کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران وکیل مدافع وی با حضور در جایگاه به دفاع از از اتهامات وارده به موکل خود پرداخت و گفت: با توجه به گفته موکل خود در خود با وی در زمان بازداشت و پس از آن بسیار خوب بوده و وی خانواده‌اش از برخورد‌ خوب مسئولان ابراز رضایت کردند.
وی با بیان اینکه موارد اتهامی موکل من تخریب و احراق اموال عمومی و دولتی ذکر شده است در غیروارد دانستن این اتهام به موکل خود گفت: وی در تاریخ 28 / 3 / 88 به شهر محلات سفر کرده و در تاریخ 3 / 4 / 88 از آنجا باز گشته است از این رو در اوج آشوب‌ها نبود و در آنان شرکت نداشته است. از این رو هیچ دلیلی برای اثبات این جرم برای موکل من وجود ندارد .
وکیل این متهم کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران ادامه داد: از موکل من هیچگونه عکس یا فیلمی در تجمعات وجود ندارد و اگر هم وجود دارد در پرونده او نیست از این رو موکل من سرمایه کشور است و خود را عاشق نظام و تابع رهبری می‌داند این اتهام به موکل بنده مورد انتصاب نیست.
وی به اتهام اخلال در بخش عمومی از طریق بلوا و آشوب که یکی دیگر از اتهامات موکل خود است اشاره کرد و اظهار داشت: وی هرگز در آشوب‌ها حضور نداشته است و نمی‌توان گفت موکل من در این اتهام مجرم شناخته می‌شود ضمن آنکه موکل من در هیچ جبهه و حزب سیاسی عضو نیست و تنها متخصص طراحی وب‌سایت است.
وی با اشاره به اتهام موکل خود مبنی بر فعالیت تبلیغی علیه کشور نیز گفت: اگر چه تا این قسمت جرم وی محرز است بقیه اتهام وی که شرکت در تجمعات که فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی ایران از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی عنوان شده است هیچ مدرکی وجود ندارد که این مورد اتهامی نیز برای موکل من صادق نمی‌باشد. موکل این متهم به کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران اقدامات موکل خود را به پیش و پس از انتخابات تقسیم کرد و گفت: وی اقداماتی را پیش از انتخابات انجام داده است و فعالیت تبلیغی محسوب می‌شود که طبق قانون منعی ندارد مگر اینکه این تبلیغات به فحاشی و توهین منجر شود اما اقدامات موکل من پس از انتخابات یکی طراحی وب‌سایت میرحسین دات‌کام و قلم سینا بوده است که شغل او محسوب می‌شود چرا که قبل از انتخابات نیز برای برخی از نمایندگان مجلس طراحی سایت کرده است.
وی اضافه کرد: خبر تجمع میدان بهارستان از سوی فردی به نام معتمد‌نیا به موکل من داده شده و موکل من این خبر را به لواسانی داده است که از سوی سایت قلم‌نیوز منتشر شد از این رو این اقدام از سوی موکل من صورت نپذیرفته است. کار موکل من می‌تواند معاونت در جرم باشد نه مشارکت ضمنا بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه تهران که بر روی سایت قلم‌نیوز قرار گرفته است ربطی به موکل من ندارد لذا دادگاه می‌بایست در خصوص تبلیغ موکل من علیه نظام تجدید‌نظر کند .
وی با پذیرش اشتباه موکل خود خاطر نشان کرد: اگر چه او اشتباه داشته است اما عمدی نبوده و اقداماتش ریشه‌ای نداشته است که از دادگاه می‌خواهم تا با وی با رأفت اسلامی برخورد شود.
در پایان رسیدگی به اتهامات ع.ع از متهمان کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران نام برده در دفاعیات پایانی خود با بیان اینکه در تجمعات شرکت نداشته و فریب راهبران این توطئه را خورده است از رئیس دادگاه خواست وی از اتهامات مبرا شود.
انتهای پیام/