مدیر روابط عمومی ستاد انتخاباتی میر حسین :موسوی و کروبی به دروغ های خود پایان ده

خبرگزاری فارس: مدیر روابط عمومی و ارتباطات ستاد موسوی با فاقد مبنا دانستن ادعاهای موسوی و کروبی گفت: شخصا از کروبی و موسوی می‌خواهم به دروغ های خود پایان دهند و در راستای باز سازی وجهه مخدوش شده نظام که از سوی آنان صورت گرفته بکوشند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در ادامه پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران که پیش از ظهر امروز دوشنبه در شعبه 15 دادگاه عمومی و انقلاب تهران برگزار شد اتهامات (ع.ب) فرزند اصغر 22 ساله متولد مشهد ساکن تهران شغل آزاد مورد رسیدگی قرار گرفت.
اکبری نماینده دادستان تهران در توضیح اتهامات متهم مذکور عنوان کرد که اتهامات وی اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام و انتشار اخبار نادرست در سایت‌های اینترنتی و ایجاد شبهه تقلب در انتخابات برای سلب اعتماد عمومی به حاکمیت و مسئولین اخلال در نظم عمومی از طریق بلوا و آشوب و حرکات غیر متعارف است.
وی درباره سوابق متهم مذکور گفت: وی دانشجوی اخراجی دانشگاه امیر کبیر به دلیل سنواتش است و در فروردین سال 88 در ستاد موسوی به عنوان مدیر روابط عمومی با هدف طراحی سایت‌های موسوی به کار گرفته شد.
اکبری افزود: متهم مذکور انگیزه خود از حضور در ستاد موسوی را ارتباط فامیلی‌ اش با بهزادیان نژاد رئیس ستاد موسوی اعلام کرده و گفته است که سایت مذکور را پس از انتخابات با همکاری‌ فردی به نام جعفر عابدی و با استفاد از جمع آوری اخبار کذب در ایام پر التهاب انتخابات راه اندازی کرده که بستر را برای اغتشاشات فراهم کرده است.
نماینده دادستان تهران در دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر هدف از راه اندازی سایت روابط عمومی ستاد موسوی را اقدام برای فراخوانی تجمعات غیر قانونی اعلام کرد و گفت: متهم مذکور در اعترافاتش گفته که سایت ارتباطات مردمی زیر نظر سایت ستاد موسوی بوده و خبر راه اندازی آن را سایت قلم نیوز درج کرده است. از این رو باید جرایم این سایت را سایت اصلی موسوی بپذیرد.
وی ادامه داد: (ع.ب) گفته است که به ازای کارهایش از سایت موسوی یک میلیون و 750 هزار تومان وجه نقد دریافت کرده است.
اکبری با اشاره به دستگیری این متهم که نسبت فامیلی با رئیس ستاد میر حسین موسوی دارد، گفت: مقادیری کلیپ برای تخریب نظام و نیز نامه جعلی وزیر کشور به رهبر معظم انقلاب اسلامی در رایانه شخصی وی توسط ماموران کشف شده و با توجه به گزارشات قرار گاه ثار الله و گزارش مرکز بررسی جرایم سایبری سپاه و اسناد مکشوفه از متهم مجرمیت وی مسلم و محرز است.
وی از ریاست دادگاه خواست تا با توجه به موارد 42، 46 و 47 و نیز مواد 500 ، 618 قانون مجازات اسلامی متهم مذکور محاکمه شود.
پس از قرائت متن کیفر خواست، متهم (ع.ب) با حضور در جایگاه ضمن درخواست از رئیس دادگاه برای قرائت دفاعیاتش از طریق نوشته از اتهامات وارده به خود دفاع کرد.
وی با بیان اینکه "قلبی که برای ایران نتپد، بهتر است که نتپد " از برخی اقدامات خود در وقایع پس از انتخابات ابراز شرمساری کرد.
این متهم کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران با اشاره به نحوه آشنایی خود با ستاد میر حسین موسوی این گونه گفت که اینجانب به واسطه نسبت فامیلی و اینکه قربان بهزادیان نژاد رئیس ستاد موسوی عمویم است از اسفند سال ٨٧ وارد فعالیت انتخاباتی شدم و در آن تاریخ طرحی را مبنی بر آشنایی با ظرفیت‌های فضای مجازی و بهره برداری از آن به ستاد ارائه کردم.
وی در توضیح انگیزه خود برای راه اندازی سایت روابط عمومی و ارتباطات ستاد موسوی اظهار داشت که بهره گیری از دریافت مزد ،جاه طلبی و امید به رسیدن به کسب مقام دولتی در صورت رای آوری موسوی از جمله انگیزه های من برای کار در ستاد موسوی بود.
مدیر سایت ارتباطات و روابط عمومی ستاد موسوی در انتخابات ریاست جمهوری دهم با بیان اینکه مطالب سایت مطبوعش از طریق او بر روی سایت ارسال می‌شد خاطر نشان کرد: پس از انتخابات در این وب سایت تغییراتی دادیم که مهمترین کار این سایت پس از انتخابات برای شایعه پراکنی و ایجاد فضای مسموم به کار گرفته شد.
وی با اشاره به محرک های اقدامات افراطی و ساختار شکن سایت مطبوعش در حوادث پس از انتخابات بیان داشت : اولین محرک بحث تقلب در انتخابات بود که از سوی موسوی و کروبی اعلام شد و با سخنانی نظیرعملیات‌ مهندسی آرا و شعبده بازی آرا این نوع ادبیات قشر جوان را احساساتی کرد.
تحریک سایت های مخالف و معاند نظام نظیر رادیو فردا و بی بی سی فارسی با طرح تقلب گسترده در انتخابات که در راستای جنگ روانی غرب علیه کشورمان صورت می‌گرفت، مشاهده برنامه های شبکه های تلویزیونی معاند نظام همچون بی بی سی فارسی و صدای آمریکا که هنوز هم با اخبار تحریک کننده دست به این گونه اقدامات می‌زنند و نیز شناخته شدن این سایت به عنوان مرجعی رسمی در ستاد موسوی که عمده اخبار کذب و تحریک کننده را منتشر می‌کرد از جمله دیگر محرک‌هایی بود که این متهم اغتشاشات اخیر در تشریح اقدامات سایت خود اعلام کرد.
عضو ستاد میر حسین موسوی که به دلیل شرکت در تجمعات غیر قانونی و تبلیغ علیه نظام متهم است گفت: افراد در ستاد موسوی به اطرافیان خود نگاه کرده و برنده شدن وی را در انتخابات قطعی می‌دانستند از این رو این نگاه را به کل کشور تعمیم دادند که این امر موجب اقدامات آنان در حوادث پس از انتخابات شد.

* بحث تقلب در این حجم گسترده ادعایی مضحک است

وی خطاب به موسوی تاکید کرد: آقایان زمانی که با آرای واقعی ملت روبه رو شدند ادبیات تند تقلب در انتخابات را مطرح کردند و موضوع تخلف را به جای تقلب نشاندند از این رو معتقدم تقلب در این حجم گسترده ادعایی بیش نیست.
این متهم کودتای مخملی در اغتشاشات اخیر تهران به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های نماز جمعه اشاره کرد و گفت: عدم تمکین در برابر قوانین جاری کشور و ادعای عجیب ابطال انتخابات به جای رسیدگی به تخلفات از طریق مراجع قانونی از سوی برخی از آقایان مطرح شد که اگر مستندات قانونی داشتند اینگونه رفتار نمی‌کردند.

* تحریک مردم در خیابان از سوی موسوی و کروبی اعمال مجرمانه بود

وی بازیچه قرار گرفتن مردم برای تحریک در خیابان‌ها که از سوی کروبی و موسوی پیگیری شد را اعمال مجرمانه خواند و گفت: آقایان دریافتند که به دلیل عدم دلایل مستند نمی‌توانند خواسته های خود را از طریق قانونی پیگری کنند و به این دلیل به لشکر کشی پرداختند.
این متهم کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران در ادامه به ادعاها و اتهامات کروبی به نظام اسلامی مبنی بر تجاوز به زندانیان اشاره و تاکید کرد: آقایان زمانی که دیدند نمی‌توانند به خواسته‌های خود برسند بهتان‌هایی را به نظام زدند از این رو به عنوان یک زندانی خواستار اعاده شخصیت خود و نظام از اتهامات واهی تجاوز به زندانیان هستم. چرا که در بازداشت مصداق رافت اسلامی را دیدم.
وی گفت: شخصا از کروبی و موسوی می‌خواهم به دروغ های خود پایان دهند و در راستای باز سازی وجهه مخدوش شده نظام که از سوی آنان صورت گرفته بکوشند.
وی در پایان دفاعیات خود از ملت ایران، رهبر معظم انقلاب اسلامی و مقامات قضایی عذر خواهی کرد و ابراز ندامت از اقداماتش خواستار حداکثر رافت اسلامی با خود شد.
در ادامه جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان کودتای مخملی وکیل مدافع (ع.ب) از متهمان اغتشاشات اخیر با حضور در جایگاه به دفاع از موکل خود پرداخت و از ذکر اسامی برخی از افراد که در این دادگاه حضور ندارند از سوی برخی متهمین ابراز گلایه کرد.
وی با اشاره به اتهام وارده به موکل خود مبنی بر اخلال در نظم عمومی از طریق بلوا آشوب و حرکات غیر متعارف گفت: موکل بنده مدیر سایت بوده و اقدام وی در فضای مجازی صورت گرفته است. از این رو به دلیل آنکه موکل من هیچ کدام از عناصر مادی این اتهام را مرتکب نشده و در هیچ کدام از تجمعات وجود نداشته و در چهارشنبه پس از انتخابات باز داشت شده است به نظر می‌رسد استناد دادستان با ماده 618 قانون مجازات اسلامی فاقد وجاهت قانونی و تحلیل منطقی است.
این وکیل دادگستری با اشاره به اتهام بعدی موکل خود مبنی بر تبلیغ علیه نظام گفت: باید جریان انتخابات را به پیش، حین و پس از انتخابات تقسیم کرد و اعمال موکل من در تاریخ شروع نام نویسی کاندیداها تا زمان برگزاری مطابق قانون بوده و به نقد دولت پرداخته است.
وی افزود:در فاصله زمانی انتخابات تا اعلام نظر شورای نگهبان هنوز صحت و ابطال انتخابات مشخص نشده از این رو ممکن است در این بین مسائلی مطرح شده باشد و به نظر می‌رسد نظام پس از سخنان رهبری مواضع رسمی خود را درباره اغتشاشات اعلام کرد. از این رو معتقدم به دلیل آنکه برخی از اقدام موکل من یک هفته پس از انتخابات و در آن شرایط انجام شده باید با اغماض بیشتری صورت گیرد.
موکل این متهم کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران مسئولیت سایت ارتباطات مردمی ستاد موسوی را متوجه موکل خود دانست و گفت: این سایت پس از انتخابات تنها به سایت انتشار اخبار تبدیل شد و ماهیت این سایت تنها اطلاع رسانی بود .از 25 خرداد تا 27 خرداد در این بین 2 روز این سایت فیلتر بوده و اتهام تشویش اذهان عمومی در حالی که تنها 500 نفر از این سایت به گفته موکل من بازدید کردند صحیح نیست. چرا که بحث تقلب در انتخابات در سطح جامعه انعکاس پیدا نکرده و مربوط به همان فضا بود.
وی با بیان اینکه دادگاه باید در رسیدگی به موکل خود تفاوت میان نظام و حکومت و دولت قرار دهد، خاطر نشان کرد: اگر کسی به عملکرد دولت و زیر مجموعه آن همچون وزارت کشور اعتراضی داشته باشد فعالیت تبلیغی علیه نظام محسوب نمی‌شود. از این رو در صورتی که نظر دادگاه بر اثبات جرم متهم تقاضای تخفیف برای موکل خود را دارم چرا که متاهل و فاقد سابقه کیفری است.
قاضی دادگاه در پاسخ به اظهار موکل از وی خواست تا ظرف 5 روز لایحه متهم را به دادگاه ارائه کند.
(ع.ب) متهم کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران در پایان جلسه دادگاه در آخرین دفاعیات خود این گونه گفت که اخراجی از دانشگاه امیر کبیر نیست و به خاطر طول سنوات تحصیلی اش در دانشگاه فوق دیپلم محسوب‌ می‌شود.
وی افزود: من مدیر روابط عمومی ستاد موسوی نبودم و فقط عضو کوچکی در این ستاد بودم.
در پایان رسیدگی به پرونده متهمان کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران قاضی صلواتی رئیس دادگاه با استناد به مواردی از قانون از خبرنگاران و کلیه رسانه‌ها خواست تا پوشش خبری این متهمان را بدون ذکر نام آنان انجام دهند.
انتهای پیام/

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢۳
تگ ها :