حسینی بوشهری: دلسوزان انقلاب شرکت در راهپیمایی روز قدس را جدی بگیرند
ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٢ : توسط : حسینی
آیت الله سید "هاشم حسینی بوشهری" روز یکشنبه گفت : دلسوزان انقلاب باید شرکت در راهپیمایی روز را جدی بگیرند.

نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : همه اقشار جامعه و کسانی که به این انقلاب عشق می ورزند با هر اختلاف سلیقه و نظری باید در این روز با وحدت هر چه بیشتر حضور داشته باشند.
وی افزود : روز قدس نماد به نمایش گذاشتن اقتدار کل ملت ایران و همدردی این ملت با مردم مظلوم فلسطین است و هیچ مساله ای نباید این حضور را کمرنگ کند.
آیت الله حسینی بوشهری مسایل داخلی کشور را مسایل درون یک خانواده توصیف کرد و افزود : حضور در روز قدس نباید تحت شعاع این مسایل قرار گیرد.
وی تصریح کرد : این هوشیاری، آگاهی و بیداری برای همه است و جامعه باید دفاع از حق فلسطین و قدس شریف را از همه مسایل دیگر داخلی جدا کند.
نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد : اختلاف نظر و دیدگاه نباید بر راهپیمایی روز قدس تاثیرگذار باشد و موجب تضعیف این برنامه شود.
وی در ادامه نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس میراث ماندگار امام راحل دانست و افزود : ملت ایران نه تنها به درون مرزهای جغرافیایی خود می اندیشد، بلکه به خاطر رسالت دینی و الهی نسبت به همه مسلمانان جهان به خصوص مسلمانانی که زیر بار ظلم و ستم قرار گرفته اند احساس مسوولیت می کند.
نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضور میلیونی مسلمانان در صحنه دفاع از مردم مظلوم فلسطین را هشداری برای استکبار و غاصبان قدس شریف و همچنین مایه آرامش و پشتوانه معنوی برای ملت فلسطین دانست.
وی بیان کرد : همانطور که امام خمینی(ره) قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار مبارزه با طاغوت نسبت به حرکت رژیم اسراییل تذکر می داد، در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز دفاع از قبله اول مسلمانان و حمایت و پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین از وظایف مهم مسلمانان است.