بازگشت ابطحی به فضای مجازی
ساعت ٦:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک شب که چند ساعتی برای افطار من را به منزل بردند و در اطاق هیچکس جز خانواده ام نبودند قاطعانه به آنان گفتم که من خودم سایتم را مینویسم که باور کنند. در هر حال وقتی دلم از هک شدن سایت گرفت و مجبور بودم دوباره 24 ساعته در اطاقم غوق بکشم.


به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، در پی مسدود شدن وبلاگ‌ محمد علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز و رئیس ‌دفتر خاتمی در زمان ریاست‌جمهوری ـ "وب‌نوشت " ـ که به اتهام دست داشتن در اغتشاشات پس از انتخابات در زندان به سر می‌برد، ابطحی وبلاگ خود را به دامنه .ir آی.آر مجدداً فعال کرد.
برپایه این خبر ابطحی در تازه‌ترین به روز رسانی و‌ب‌نوشت خود با دامنه جدید آی.آر از زندان مطلبی را با عنوان "اومدم.باز اومدم. با IR اومدم "منتشر کرده است.
بر اساس این گزارش در بخشی از این مطلب آمده است:

اومدم.باز اومدم. با IR اومدم.
وبلاگنویسی از داخل زندان، اگرچه یک پدیده‌ی مهمی شد ولی برای من در این غربت زندان فرصت بیرون آمدن از اطاق تنهائیم بود و امکانی بود که حرف‌ها و درد دل‌هایم را آنگونه که خودم باورداشتم بنویسم و از غربت و سختی‌ام تا حدودی کاسته شود. اما اصحاب وبلاگنویسی که همواره همه را به مبارزه با سانسور و فیلتر می‌خواندند، فرمان و فراخوانی به هک کردن سایت من صادر کردند و این فرمان افاقه کرد و آدرس رسمی سایت من از کار افتاد.
خیلی‌ها به جد و طنزاشاره کردند که سایت را بازجو می‌نویسد و یا من تحت فشار آن را به روز می‌کنم. با سابقه‌ای که البته از زندان شنیده بودیم، حرف نامربوطی تلقی نمی‌شد اما این بار واقعا فضای متفاوتی در زندان بود. لااقل در مورد من شکنجه و آزاری صورت نگرفته است. این به معنای این نیست که از زندانی بودنم راضی هستم و یا شرایط سخت تنهائی سه ماه در زندان بودن را فراموش کرده‌ام. ولی لااقل من نمی‌توانم غیر از ناراحتی از اصل زندان، نسبت به رفتار انسانی و گفتگوهای عمیق و دوجانبه و آزدانه با بازجو و امکان مطلب نوشتن در وبسایتم را قدر نشناسم. من آرزو میکردم کاش دفعات پیش هم می‌شنیدیم برای دیگران، زندان اینگونه بود و می‌گفتند همیشه با همه رفتار خوبی وجود داشته است. یک شب که چند ساعتی برای افطار من را به منزل بردند و در اطاق هیچکس جز خانواده ام نبودند قاطعانه به آنان گفتم که من خودم سایتم را مینویسم که باور کنند. در هر حال وقتی دلم از هک شدن سایت گرفت و مجبور بودم دوباره 24 ساعته در اطاقم غوق بکشم ، از بازجو - همان که گفتم باهم دوستیم - خواستم که از طریق آدرس ir آن را راه اندازی کند، وبازجو چنانکه افتد ودانی، تخصص بالائی در این کار داشت، اطلاع داد که این سایت آماده است. تشکر کردم و امروز اصرار کردم که آن را بنویسم تا اگر کسانی آن را خواندند درآخرین شب قدر دعائی برای آزادی ما بکنند که این سه ماهه بسی دشوار بود. دو شب قدر گذشته را در زندان با محمد عطریان و سعید شریعتی خیلی با حال برگزار کردیم. برای همه تان دعا کردیم. اگر شما هم جزء فراخوانان به هک کردن سایت نیستید، در سایتها وفضاهای مجازی تان آدرس جدید سایت من را به دوستان اطلاع دهید. ایام شهادت امیرالمومنین هم تسلیت باد و همین دیگه. تا فردا.
انتهای پیام