زارعی:احمدی‌نژاد تحرکات اخیر آمریکا و اسرائیل علیه فلسطین را افشا کند
ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به تحرکات اخیر و نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، اظهار داشت: نیازمند نوعی افشاگری از سوی احمدی‌نژاد در خصوص اهداف آمریکایی‌ها در مسئله فلسطین و پیامدهای سورفتار آمریکایی‌ها هستیم.


سعدالله زارعی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در خصوص برنامه سفر احمدی‌نژاد به نیویورک و سخنرانی وی در مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار داشت: سفر احمدی‌نژاد به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد که توام با دیدار با سران بسیاری از کشورهای دنیا خواهد بود، در شرایطی انجام می‌شود که در سطح منطقه خاورمیانه موضوع فلسطین در شرایط حساسی قرار دارد.
وی افزود: سفرهای پی‌درپی مقامات آمریکایی به منطقه و همین‌طور سفرهای مقامات عربی، کنفرانس‌های متعدد و نشست‌هایی که طی شش ماه گذشته حول محور فلسطین برگزار شد، بیانگر یک تحرک جدیدی در این خصوص است.
این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: در عین حال این تحرک‌های شدید راجع به فلسطین که تداعی‌کننده جستجو برای پیدا کردن یک راه‌حل ناعادلانه است، عملا در چارچوب محو سرزمین فلسطین در حلقوم صهیونیست قرار دارد، بر این اساس در عرصه بین‌الملل نیازمند نوعی افشاگری در خصوص اهداف آمریکایی‌ها در مسئله فلسطین و پیامدهای سوءرفتار آمریکایی‌ها در مورد این موضوع هستیم که لازم است احمدی‌نژاد این مباحث را مطرح کند.
زارعی با بیان اینکه نکته دیگری که باید در صحبت‌های احمدی‌نژاد در اجلاس نیویورک برروی آن تمرکز شود، مسئله دخالت‌‌های روزافزون آمریکا در زندگی مردم افغانستان و پاکستان است، تصریح کرد: این دخالت‌ها طی یک سال گذشته منجر به بروز حوادث سهمگینی در این دو کشور شده‌است که طبعا یکی از محورهای سخنرانی احمدی‌نژاد باید معطوف به پیدا کردن راه حلی برای کاهش آلام مردم افغانستان و پاکستان باشد.
وی اضافه کرد: موضوع دیگری که در این فضا اهمیت دارد، مسئله حوادث پس از انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران است که این مسئله شبهه‌های زیادی را در اذهان پاره‌ای از مردم و مسئولان سیاسی دنیا ایجاد کرده لذا توضیح شرایط داخلی ایران و تبیین آنچه که در داخل کشور اتفاق افتاده می‌تواند درجهت زدودن ابهام از چهره انقلاب بسیار موثر باشد.
این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه تهیه پیشنهاد‌های بدیع در خصوص نحوه اداره جهان مسئله دیگری است که باید در صحبت‌های احمدی‌نژاد لحاظ شود، ‌خاطرنشان کرد: احمدی‌نژاد در اجلاس‌های گذشته بر روی این موضوع که جهان وارد عرصه جدیدی شده است، تاکید کرد اما این صحبت نیازمند تبیین ابعاد، خصوصیات و رویکردهای جهان آینده است که این مهم بیش از هر کشوری متوجه جمهوری‌اسلامی‌ایران است.
زارعی افزود: پیشنهاد من این است که احمدی‌نژاد در سخنرانی‌ خود در مجمع سازمان ملل به ترسیم وقایع آینده و مدل مطلوب جمهوری اسلامی برای اداره جهان و حل مشکلات آن و ایجاد فرصت‌های مناسب و عادلانه برای ملت‌ها بپردازد.
این کارشناس مسائل سیاسی در پایان تاکید کرد: بهتر است هیئت جمهوری‌اسلامی‌ایران مجموعه‌ای از پیشنهادهای امنیتی، سیاسی،‌ فرهنگی و اجتماعی را با خود به همراه ببرد تا سخن احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه جهان در حال تغییر است از حالت کلی‌گویی خارج شود و جنبه عینی پیدا کند.
انتهای پیام/