پرداخت لاریجانی به ادعای کروبی اعتراض کوچک زاده را برانگیخت
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نطق لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی امروز حاشیه‌های را به همراه داشت.


به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، مهدی کوچک‌زاده نماینده تهران در آغاز جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس بعد از نطق قبل از دستور لاریجانی رئیس مجلس مبنی بر پیگیری نامه کروبی در خصوص آزادی برخی بازداشت شدگان توسط مجلس در تذکری آئین‌نامه‌ای به لاریجانی با اشاره به این که رئیس‌مجلس پیش از این گفته بود در بررسی مجلس در هیچ یک از بازداشتگاه‌ها آزار جنسی دیده نشده است، به استناد بند 20 ماده 11 آئین‌نامه اظهار داشت: کسی که رفقای خودش هم قبولش ندارند آیا باید وقتی نامه‌ای می‌نویسد شما آن را در مجلس مطرح کنید؟
کوچک‌زاده با بیان اینکه اینها وارونه کاری‌ می‌کنند که جای قاضی و متهم عوض شده است تصریح کرد: آیا اینها شخصیت‌های ارزنده‌ای هستند
اینهایی که سرو سری با آقای شهرام جزایری دانسته‌اند.
در این هنگام مصطفی ذوالقدر نماینده بندرعباس در واکنش به تذکر کوچک‌زاده فریاد زد که کوچک زاده خطاب به وی گفت: بنشین سرجایت صحبت نکن.
نماینده تهران در ادامه تذکر خود گفت: من خواهش می‌کنم شما به کسانی که حتی دوستانشان هم به آنها توجه می‌کنند بها ندهید.
لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر وی گفت: آقای کوچک زاده فکر می‌کنم افکار عمومی در مجلس اقتضا می‌کند که با ادب و متانت نسبت به همه افراد و شخصیت‌ها صحبت شود و ثانیا اگر شخصی مطلبی مطرح کرد نباید نسبت به آن موضع گرفته شود.
وی افزود: مطالب بررسی شد و نتیجه آن گزارش شد اگر حاشیه‌ای دارید آن را به متن مجلس نکشانید.
لاریجانی با بیان اینکه موضوع مذکور در رسانه‌ها مطرح شد، خاطرنشان کرد: شما اطلاع دارید که وقتی این موضوع در رسانه‌ها مطرح شد، چه بازتابی داشت لذا ما لازم دیدیم موضوع را بررسی و روشن کنیم پس اشکالی در این زمینه نیست.
در این هنگام لاریجانی خطاب به خباز نماینده کاشمر که قصد دادن تذکر دانشت گفت: خواهش می‌کنم چون من پاسخ این تذکر را دادم دیگرشما ادامه ندهید و اگر اجازه بدهید عبور کنیم به نفع جلسه خواهد بود.
فریادهای مصطفی کواکبیان در این هنگام به نشانه اعتراض بلند شد.
خباز نماینده کاشمر با بیان اینکه تذکر کوچک‌زاده خارج از دستور بوده اعتراض خود را نسبت به تذکر نماینده تهران نشان داد.
لاریجانی در پاسخ به وی گفت: من که رجال الغیب نیستم از ایشان هم درباره متن تذکر سئوال کردم.
خباز در ادامه در تذکری آئین‌نامه‌ای اظهار داشت: به استناد فرمایشات مقام معظم رهبری همه ما ماموریم کشور را به سمت آرامش ببریم.
وی افزود: تذکر آقای کوچک‌زاده به نظر بنده خارج از روال است چون ما وارد دستور شدیم و لذا تقاضا می‌کنم برای اینکه تشنج بر مجلس حاگم نشود شما از اینگونه مسائل جلوگیری کنید و الا ما هم مجبوریم به مقابله بپردازیم.
نماینده کاشمر با بیان اینکه از قدیم گفته‌اند به محبوب کسی توهین نکن که به محبوبت توهین خواهند کرد، گفت: لذا من هم می‌توانم حرف‌هایی بزنم، خواهش می‌کنم افراد کوچک زاده نسبت به بزرگ‌زادگان اظهار نظر نکنند.
این سخنان خباز فریادهای قاسم محمدی را به همراه داشت باعث عصبانی شدن کوچک زاده شد وی اعتقاد داشت به وی توهین شده است ولی لاریجانی خطاب به او گفت: آقای کوچک زاده با شما شوخی کردند توهین نبود، بلکه باشما مزاح بود.
انتهای پیام/ک