حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی:جریان‌های قانون‌گریز در چارچوب نظام جایگاهی ندارند
ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: امام جمعه موقت تهران گفت:‌ جریان‌های قانون‌گریز و ولایت‌گریز در چارچوب نظام اسلامی جایگاهی ندارند و ملت ایران ناامنی در کشور را برنمی‌تابند.


حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد لزوم حفظ یکپارچگی در روز قدس برای حمایت از مردم فلسطین، گفت: پیداست دنیای امروز اسلام با طرح‌های شیطانی دنیای استکبار گرفتار اختلاف است و همین اختلافات دنیای اسلام و اعراب باعث جسارت اسرائیلی‌ها در قتل و تجاوز شده است.
وی با تاکید بر اینکه اسلحه اتحاد و وحدت عمومی جهان اسلام مهمترین عامل بازدارنده دنیای استکبار و رژیم جنایتکار اسرائیل است، افزود: حضرت امام (ره) بنای خداپسندی را با اعلام روز جهانی قدس گذاشتند و اساسا حمایت از فلسطین جزء اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) روز تعرض اسرائیل به فلسطین را روز تعرض به دنیای اسلام و مکتب اسلام دانستند، افزود: همه باید در این جهت بی‌تفاوت نباشند و با حضور خود از مردم فلسطین حمایت کنند زیرا حمایت مسلمانان سبب اقتدار می‌شود و این اقتدار در پرتو اتحاد و وحدت کلمه امکان‌پذیر است.
این استاد حوزه با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری به عنوان خلف صالح امام راحل تا به امروز آرمان‌های انقلاب اسلامی را زنده نگه داشته‌اند، افزود: امروز رهبری انقلاب بر روی موضوع وحدت تکیه و امت‌ها را به وحدت تشویق می‌کنند و وحدت نظام اسلامی نیز رمزش رهبری ایشان و توصیه‌هایشان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به اینکه با وحدت می‌توان جلوی ظلم ظالم را گرفت، افزود: اگر وحدت نباشد نمی‌توان در مقابل ظالم ایستادگی کرد و در این راستا مولای متقیان در بستر شهادت وصیت به این کردند که همواره خصم ظالم و یاور مظلوم باشید و این وصیتی است که علی (ع) با فرق شکافته مطرح کردند و کسی نمی‌تواند شیعه و دارای غیرت مذهبی نباشد.
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری سخنانشان برگرفته از سیره اهل بیت (ع) و امام راحل است، افزود: امروز بر همه مسلمانان جهان فرض است که امت واحده باشند و در مقابل ظالم یکصدا فریاد برآورند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نظرات رهبری در خصوص وجود سلایق مختلف در جامعه اشاره کرد و گفت: همیشه رقابت‌ها سازنده است و میدان مسابقه برای طرح سلائق متفاوت موجب رقابت رقبا با هم و حرکت در راستای پیشرفت می‌شود و اساساً همیشه تضاد موجب رشد و تکامل بوده است.
این استاد حوزه با تاکید بر اینکه اگر تضاد و خصومت به نفی یکدیگر کشیده شود، رقابت نیست و نوعی جنگ است افزود: جنگ ویرانی دارد و اگر این جنگ داخلی باشد، موجب شکاف در صفوف مردم می‌شود و یکپارچگی را از بین می‌برد.
صدیقی در ادامه خاطرنشان کرد: گروه‌هایی که در چارچوب اصول انقلاب حرکت می‌کنند باید وجودشان محترم شمرده شود اما اگر گروه‌هایی قانون‌ستیزی کنند میدان دادن به قانون گریزی افراد به نوعی کمک به هرج و مرج و از بین بردن اقتدار ملی است که 30 سال همه یکصدا در دفاع از آرمان‌های انقلاب فریاد زده‌اند.
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه اصول انقلاب اسلامی بر اساس قانون اساسی پایه‌ریزی شده و همیشه محترم است، تصریح کرد: اگر کسی بخواهد با حق و قانون مبارزه کند، در نهایت زمین می‌خورد و نفی قانون نفی مسیر حرکت مردم است.
وی با اشاره به اینکه اگر فردی یا جریان‌هایی قانون‌گریز و ولایت‌گریز باشند، در چارچوب نظام اسلامی جایگاهی نخواهند داشت، افزود: ملت ایران ناامنی در کشور را برنمی‌تابند و در این جهت اگر قانون‌گریزان عقب‌نشینی کردند و به سمت معارضه با نظام نرفتند نظریه‌ متفاوت‌شان در جامعه مغتنم است و لذا رهبری که انگشت روی این مسئله حیاتی گذاشتند باید همه گروه‌های سیاسی از نظرات ایشان در این خصوص استقبال کنند.
انتهای پیام/