دادستان می‌تواند برای پیگیری جرم کروبی مستقیماً‌ وارد عمل شود
ساعت ٥:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: صفر‌علی مرادی گفت: ادعای کروبی که باعث تشویش در اذهان عمومی شد، یکی از مصادیق بارز اقدام علیه امنیت ملی و عفت عمومی است و دادستان می‌تواند برای پیگیری آن مستقیماً وارد عمل شود.


صفر‌علی مرادی حقوقدان و استاد دانشگاه امام حسین(ع) در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس افزود: کروبی عفت عمومی را جریحه‌دار کرد و برخی نسبت‌های ناروا را به مقامات جمهوری اسلامی مطرح کرد که همه اینها به واسطه قوانین کیفری قابل پیگیری است و اشد مجازات را دارد.
این حقوقدان در ادامه تصریح کرد: ادعای کروبی اشد مجازات را دارد، چراکه این اتهامات در حد ملی محسوب می‌شود یعنی وی اتهاماتی را مطرح کرده که اثرگذاری آن از حوزه اشخاص فراتر است و به حوزه نظام و جامعه بر می‌گردد.
مرادی اضافه کرد: خواست عمومی این است که دادستان براساس وظایف و صلاحیت‌های خود این ادعاها را پیگیری کرده و از تکرار چنین پدیده‌هایی در جامعه جلوگیری کند.
وی با تاکید بر اینکه کروبی ادعاهایی را مطرح کرد و نتوانست مستنداتی ارائه دهد و حالا باید تبعات آن را تحمل کند، خاطرنشان کرد: اگر هر فردی بخواهد در جامعه تهمتی بزند و هر ادعایی را مطرح کند و سپس نتواند آن را ثابت کند، مدیریت جامعه مختل شده و اعتبار و حرمتی برای کسی باقی نمی‌ماند.
انتهای پیام