مروری بر برخی مواضع آقای صانعی در سال های گذشته
ساعت ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٠ : توسط : حسینی

در سال‌های اخیر، برخی افراد از جمله آقای یوسف صانعی دچار تغییرات شگرفی در مواضع خود شده‌اند و با سخنان و بیانیه‌های خود، تحسین دشمنان خارجی و خودباختگان داخلی را برانگیخته‌اند. مروری بر برخی مواضع پیشین آقای صانعی در سال‌های اولیه انقلا‌ب، گویای واقعیت‌های بسیاری است.

بهعنوان یک مسأله شرعی میگویم که تخلف از فرمان آیت ا... خامنه ای گناه و معصیت بزرگی است

آقای صانعی ضمن قرائت قسمتی از وصیتنامه حضرت امام که در آن همه مراجع، علما و مردم را به حضور در صحنه و حمایت از نظام اسلامی توصیه کرده و مسامحه در امر مسلمین را از گناهان نابخشودنی دانسته است گفت: من به عنوان یک مسأله شرعی میگویم که تخلف از فرمان آیت ا... خامنه ای گناه و معصیتی است بزرگ و رد براو،رد برامام صادق(ع) و رد بر امام صادق(ع) رد بر رسولا...(ص) و رد بر رسولا...(ص) رد بر ا... و موجب خروج از ولایت ا... و وورد به ولایت شیطان است و طبق روایت عمر ابن حنظله در باب ولایت فقیه رد بر او در حد شرک به ا... است واما حفظ و تقویت آیتا... خامنهای هرچه بیش‌تر تایید و تقویت شود اسلام و انقلاب اسلامی و حوزه‌های علمیه و فقه و قرآن تقویت شده است.

تأیید ایشان یک واجب الهی است نه یک مستحب. مسأله کیان اسلام و عظمت اسلام است، مسأله یک امر جزئی نیست و عدم تأیید ترک واجب است و ترک واجب موجب معصیت و خروج از عدالت است.

تا نبض مسلمین در دست ولی‌فقیه که جانشین از طرف امام معصوم است نباشد، این بدبختیها و فشارها ادامه خواهد داشت.

دادستان کل کشور اضافه کرد:امروز ائمه معصومین و حضرت ولی امر(عج) در این مملکت حاکمند و همه قدرت‌ها به‌دست اسلام و قرآن است و ما اگر بخواهیم رستگاری دنیا و آخرت را پیدا کنیم، باید حاکمیت امام را حفظ و به گفته‌های ایشان عمل نمائیم.

آقای صانعی تأکید کرد:کسی که طرفدار قانون را دوست بدارد خود عمل کننده به قانون است و کسی که قانون شکن را دوست دارد خود قانون شکن است.

آقای صانعی با اشاره به توطئه ابرقدرت‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی و تحمیل جنگ علیه این نظام توسط آنان و مشکلات موجود در جامعه گفت: امروز صحبت کردن علیه جمهوری اسلامی صحبت کردن علیه اسلام، رسول ا... و لی امر(عج) است و اگر به این نظام و حاکمیت ضربه بخورد به اسلام ضربه خورده است و این تنها نظامی است که مسؤولا‌ن آن با همه مشکلات برای رضای خدا و رضایت امت انجام وظیفه میکنند.

وی در پایان از امت همیشه در صحنه و انقلابی‌مان خواست دربرابر قانون و مقررات و خط امام سرتسلیم فرود آورند و به نظام نق نزنند و این نظام را تضعیف ننمایند که فردا در برابر خدا و محکمه عدل الهی جوابگو خواهند بود.

در نظام جمهوری اسلامی افشاگری معنا ندارد

آقای صانعی گفت: اگر تمام تاریخ اسلام را ورق بزنیم به‌جز پنج سال حکومت حضرت علی(ع) یک مورد حد، تعزیر، دیه و قصاص اجرا نشده است، قوانین کلی را امام صادق گفته‌اند و نیز امام حسن عسگری بیش از 25 سال تحت نظر و زندانی بوده و در آخر به شهادت رسیده‌اند تا یک روز مسلمانان با کمک حکومت و به وسیله قوه قضائیه بتوانند قصاص اسلامی و حدود آن را در جامعه پیاده کنند که امروز در ایران به برکات رهنمودهای ائمه اطهار و تلاش آن‌ها ما حکم اسلامی را پیاده میکنیم.

امروز قوه قضائیه منسوب به حکومت ولایت امر(عج) است و در سراسر کشور دادگاه‌ها و دادسراهای ایران بر طبق موازین اسلامی حدود اسلامی، قصاص و تعزیرات را اجرا می‌کنند و قاضی موظف است بر طبق قانونی که اسلام دارد و مجلس تصویب کرده و مردم پذیرفته‌اند عمل کند.

دادستان کل کشور گفت: در نظام جمهوری اسلامی افشاگری معنا ندارد. در نظام جمهوری اسلامی مملکت حساب دارد.دادگستری که دادگستری دیروز نیست، افشاگری میکنید برای چه؟ مگر مجلس نیست؟ مگر کمیسیون اصل نود نیست؟ مگر دادرسی نیست؟ مگر دیوان‌عالی عدالت اداری نیست؟ مگر دادگاه و دادسرای انقلاب نیست؟مگر قانون اساسی نیست؟ بعد خیال میکنید افشاگری با نوشتن نامه بدون امضا جرم نیست؟معصیت نیست؟ گناه نیست؟ فردای قیامت باید جوابگو باشد.

آقای صانعی با اشاره به این‌که برخی در مورد دادگاه های انقلاب تحت تأثیر شایعات قرار می‌گیرند گفت: ضدانقلابیون که در زندان‌ها هستند، معمولاً توبه پذیر نیستند. این‌ها چون مار زخم خورده‌ای هستند که به محض آزادی افعی میشود.

هنگامی که ولی‌امر حکمی داد، مراجعه به دیگران معصیت و خلاف شرع است

آقای صانعی: ولایت فقیه در همه چیز حاکم است و میتواند خلاف هر مقرری و آئین نامه‌ای را بگوید.حتی میتواند خلاف قانون و مصوبات مجلس را هم بگوید، اما ولی‌امر معمولاً این کار را نمی‌کند.اما براساس اساسنامه‌ها، آئین نامه‌ها، قانون و حتی قانون مصوب مجلس هم حاکم است و بالاتر از آن ارزش قانون اساسی ما به امضاء مقام رهبری است والا اگر روزی امضای مقام رهبری از روی قانون اساسی برداشته شود آن قانون اساسی ارزش ندارد. میزان ما میزان الهی است چون در رابطه با مقام رهبری است و اگر یک روز رابطه‌اش با مقام رهبری و ولی‌امر قطع بشود می‌شود نظام طاغوتی.

حاکمیت ولی‌امر همه جا است و برهمه چیز مقدم است و هیچ چیز نمی تواند مقام ولی امر را تهدید کند و هرجور حکم کند همان معتبر است و تخلف از او گناه و معصیتی کبیره است و هنگامی که ولی‌امر حکمی داد نه‌تنها هیچ احتیاجی به نظر دیگران نیست، بلکه مراجعه به دیگران معصیت و خلاف شرع است.مراجعه به دیگران ایستادن در مقابل مقام رهبری و تضعیف آن مقام است.مراجعه به دیگران یعنی قبول نکردن حرف مقام رهبری است و قبول نکردن حرف مقام رهبر برمی گردد به قبول نکردن حرف مقام ولی عصر(عج.)پس نه تنها مراجعه به دیگران احتیاج نیست، بلکه معصیت و خلاف شرع است.... انقلاب ما را تمرکز قدرت مرجعیت به نتیجه رسانده است