هر سخنی در راستای اهداف دشمن، خدمت به آمریکا و انگلیس است

خبرگزاری فارس: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بیانیه‌ای‌ تاکید کرد: امروز همه کسانی که زمانی دخالت‌های بیگانگان در حوادث پس از انتخابات را یک ادعا می‌دانستند، باید متوجه شده باشند، که هر سخنی حرکتی و اطلاعیه‌ای در راستای اهداف دشمنان انقلاب اسلامی خدمت به آمریکا، انگلیس است.


به گزارش خبرگزاری فارس، متن بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:
اعتراف صریح وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر حمایت پشت پرده از آشوبگران و عنوان نمودن این جمله که ما کارهای بسیاری انجام دادیم تا بدون اینکه سر راه واقع شویم به معترضان قدرت ببخشیم و آمریکا به حمایت لفظی و پشتبانی از مخالفان ادامه می‌دهد.
همچنین اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه فرانسه مبنی بر اینکه به سفارت فرانسه در تهران دستور داده شده است که در صورت در خواست پناهندگان از سوی تظاهر کنندگان تحت تعقیب در ایران این سفارتخانه درخواست آنها را پذیرفته و به آنها پناهندگی اعطا کند و درهای خود را به سوی آنها باز نگهدارد.
دخالت‌های گسترده انگلیس در آشوبهای اخیر آنقدر آشکار و پررنگ بود که موجب اخراح دو تن از از دیپلمات‌های آن‌ها به عنوان عناصر نامطلوب گردید و مطالب مهم کارمند محلی آنها در تهران را نیز همه دیدند و شنیدند.
همه اینها و موارد متعدد دیگر نمونه های بارز دخالت‌های آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در امور داخلی ایران است.
این دخالت‌ها نشان دهند:
1 - مصداق عینی نقض کنوانسیون ژنو و حق حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران طبق اصول صریح منشور ملل متحد است و در آستانه 28 مرداد سالگرد کودتای مشترک امریکا و انگلس علیه مردم ایران اعتراف به مداخلات اثبات این ادعای تاریخی ملت ایران است که برخی دولت‌های غربی هنوز از اخلاقیت سیاسی فاسد و ضد انسانی گذشته در مقابل ملل آزاد دنیا استفاده می‌کنند.
2- اقدامات ضد انقلابی تحمل جنگ هشت ساله و دهها نوع تحریم ناعادلانه به ملت ایران بویژه نقض حقوق بین المللی ایرانیان در مصادیقی همچون برنامه هسته ای این واقعیت را اثبات کرده است که کشورهای غربی هیچگاه نگاهی توام با حسن نیت به تحولات ایران نداشته اند و اقدامات اخیر که به نام حمایت از مردم ایران صورت گرفته عاری از آن نیات شیطانی نبوده است.
3 - پخش نخستین اعترافات مبنی بر به مداخله انگلیس و فرانسه منجر به شکل گیری سیاست انفعالی اعترافات آن قدرت‌ها به مداخله شده است سیاستی که می‌تواند با هدف تمدیل چهره منفی آن قدرت ها در صورت انتار اسناد مثبته مداخله اتخاذ گردد.
عدم درک این واقعیت‌های و توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی ایران و قدرت ملت بزرگ ایران در رویارویی با هر گونه توطئه علیه نظام است که ملت با خون پاک فرزندان و عزیزان خود آن را بوجود آورده‌اند.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دخالت‌های انگلیس، امریکا و فرانسه را در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و بی احترامی آنها به ملت بزرگ ایران بشدت محکوم می‌نماید.
امروز همه کسانی که زمانی دخالت‌های بیگانگان در حوادث پس از انتخابات را یک ادعا می‌دانستند، باید متوجه شده باشند که هر سخنی حرکتی و اطلاعیه‌ای در راستای اهداف دشمنان انقلاب اسلامی خدمت به آمریکا انگلیس و علیه منافع و امنیت ملی است.
امروز ملت ایران باید یکپارچه و متحد در برابر توطئه‌هایی که اقتدار و امنیت ملی ما را نشانه رفته است بایستند و با محوریت مقام والای ولایت از دست آورد‌های انقلاب اسلامی دفاع و در سازندگی کشور کوشا باشند.
انتهای پیام/

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠
تگ ها :