موسوی باید پاسخگوی خون‌های به ناحق ریخته حوادث انتخابات باشد
ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه قرار نیست در جمهوری اسلامی افرادی نظیر موسوی که به نظام آسیب رسانده‌اند درمحیط امن و آرام نگهداری شوند، گفت: موسوی باید پاسخگوی خون‌های به نا حق ریخته نزدیک به 25 نفر در حوادث انتخابات باشد.


محمود احمدی بیغش در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس "توانا "، یازدهمین بیانیه انتشار یافته از میرحسین موسوی را تاکتیک فرار به جلو از سوی وی دانست و گفت: موسوی در جایگاهی نیست که بخواهد بیانیه منتشر کند و برای برون رفت نظام از مشکلاتی که خود او یکی از مسببان اصلی آن است راهکار ارائه دهد.
وی با بیان اینکه موسوی با اقدامات خود نشان داده که اصلاً نظام را قبول ندارد، افزود: اکنون چگونه می‌خواهد برای همین نظام آن هم به عنوان یکی از مهمترین عوامل اصلی ایجاد اغتشاشات راهکار ارائه دهد.
عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه موسوی برای خارج شدن از نا امیدی این بیانیه خنده آور را منتشر کرده است، اظهارداشت: موسوی در یک دید آینده نگرانه این حقیقت را دریافته که عدالت در آینده‌ای نه چندان دور به سراغ وی خواهد آمد لذا برای آنکه جو منفی حاکم علیه خود را خنثی کند سعی دارد با انتشار این بیانیه خنده دار، خود را شریک حاکمیت و مردم نشان دهد.
وی افزود: افرادی که مغز متفکر و حامیان موسوی در جریان ایجاد اغتشا‌ش‌ها بوده‌اند در محاکم قضایی اعترافات قابل توجهی را علیه وی اظهار کرده و موسوی بخاطر ترس از دستگیر شدن چنین بیانیه‌ای را صادر کرده و من در یک پیشنهاد به او می‌گویم که بجای تنظیم بیانیه در تلاش باشد تایک دفاعیه خوب برای خود آماده کند.
احمدی‌بیغش با بیان اینکه قرار نیست در جمهوری اسلامی افرادی نظیر میر حسین موسوی که به نظام آسیب رسانده‌اند درمحیط امن و آرام نگهداری شوند، اظهارداشت: ایرانی‌های عدالت طلب این انتظار را از قوه قضاییه دارند، همان طور که با جوانان اغفال شده در حوادث بعد از انتخابات برخورد شد با عوامل اصلی که این جوانان را تحریک کرده‌اند برخورد قاطع شود و موسوی هم باید پاسخگوی خون به ناحق ریخته شده نزدیک به 25 نفر در حوادث انتخابات را بدهد.
وی افزود: نمایندگان مجلس نیز به عنوان کسانی که دغدغه سلامت جامعه را دارا هستند از قوه قضائیه به عنوان امین مردم می‌خواهند که در قبال موسوی و یا هر شخص دیگر متهم در اغتشاش‌های اخیر آنچه که عدالت الهی است اعمال شود، یعنی قوه قضائیه همان طور که قاطعانه و به حق با کسانی که در خیابان‌ها به اموال عمومی آسیب رساندند برخورد کرده با موسوی هم که هزاران جوان پاک ما را فریب داده است، برخورد قاطع کند.
احمدی‌بیغش در پایان با بیان اینکه موسوی در این ماه عزیز نسبت به خطاهایی که مرتکب شده از پیشگاه الهی طلب عفو کند، تاکید کرد: موسوی در این ماه عزیز نسبت به اقدامات خود تفکر کند و در رابطه با خطاهایی که مرتکب شده از درگاه الهی طلب عفو نموده و در اقدامی مردانه خود را به دستگاه‌های قضائی و انتظامی معرفی کرده تا آنچه عدالت در رابطه با وی لازم می‌داند در چهارچوب قانون اعمال کند.
انتهای پیام