احمدی مقدم تاکید کرد: آزار جنسی زندانیان بازداشتگاه ‌کهریزک صحت ندارد
ساعت ٧:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی کشور آخرین روند بررسی پرونده بازداشتگاه کهریزک را تشریح کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، اسماعیل احمدی‌مقدم دوشنبه شب در جمع خبرنگاران در شهرستان سراوان با بیان اینکه کسانی که تلاش می‌کنند روز قدس را از هدف اصلی آن منحرف کنند، ماهیت خودشان را برای مردم افشا می‌کنند، اظهار داشت: روز قدس متعلق به فلسطین است و نباید از هدف اصلی آن خارج و به اهداف سیاسی آلوده شود.
وی ادامه داد: قطعا حوادث خاصی در این روز روی نمی‌دهد زیرا با افشاگری‌هایی که در زمینه علت شبهه‌ تقلب انجام شده، امروز همه چیز برای مردم ایران روشن شده است.
فرمانده نیروی انتظامی کشور افزود: همه مردم ایران باید در روز قدس شرکت کرده و در محکومیت رژیم صهیونیستی شعار دهند و نباید آن ‌را به اهداف سیاسی تبدیل کنند.
وی گفت: به طور قطع با توجه به برخی اطلاعیه‌های صادر شده، در روز جهانی قدس حوادث شبیه اواخر خرداد ماه در کشور تکرار نمی‌شود.
احمدی مقدم افزود: تقلب در انتخابات، دروغ و فتنه‌ای بود که در واقع در جامعه شکاف ایجاد کرد و سبب بی‌اعتمادی شد.
فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: اما خوشبختانه در این زمینه رفع ابهام شد و مردم نسبت به تمامی اتفاق‌ها هوشیار شدند.
وی همچنین به آخرین روند بررسی پرونده بازداشتگاه کهریزک اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی اخیرا در راستای پاسخگویی، مسئولیت‌پذیری و شفاف‌سازی، گزارشی جامع را با همکاری رسانه ملی برای آگاهی مردم پخش کرد.
وی ادامه داد: این اقدام برای جلوگیری از بزرگنمایی شکنجه و مسئله جنسی که به هیچ عنوان صحت ندارد، صورت گرفت.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: در زمینه شکنجه و شرایط بد بهداشتی بر اساس فیلم‌ها‌، مستندها و مصاحبه با کسانی که در بازداشتگاه بوده‌اند، پرونده تکمیل شد.
احمدی‌مقدم تصریح کرد: اکنون پرونده بدون هیچ نقطه کور و ابهامی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته است.