بیانیه 222 نماینده مجلس در حمایت از رهنمودهای رهبر انقلاب
ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: 222 تن از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری در جلسه روز گذشته هیئت دولت را منشور کاملی برای حرکت دولت جدید تلقی کردند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جاسم ساعدی عضو هیئت رئیسه مجلس پیش از پایان جلسه علنی امروز سه شنبه این نامه را قرائت کرد:
در این نامه با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در هفته‌ای پرتلاش و پس از گفتگوها و بررسی‌های دقیق به وظیفه خود در زمینه رای اعتماد به اکثریت اعضای هیئت دولت عمل کرد، اینگونه آمده است: از اینکه در ماه مبارک رمضان توفیق یافتیم تا گامی دیگر برای پیشبرد امور کشور برداریم خداوند متعال را سپاسگزاریم و از مقام معظم رهبری که مجلس شورای اسلامی را به رعایت مصالح کلی نظام در رای اعتماد به دولت راهنمایی فرمودند تشکر می‌کنیم.
در ادامه این نامه از رئیس‌مجلس و اعضای هیئت رئیسه نیز که موضوع بررسی برنامه‌های دولت و وزرا و رای اعتماد به آنان را حکیمانه،‌ عادلانه و با نظم دقیق مدیریت کردند، قدردانی شده است.
این بیانیه می‌افزاید: اینک رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری در جلسه هیئت دولت به مثابه منشور کاملی برای حرکت دولت جدید تلقی می‌کنیم و تاکید ایشان بر حفظ دستاوردهای دولت نهم، پرهیز از رفتار غرورآمیز، استفاده از آرا و صاحب‌ نظران و نخبگان تمسک به عقلانیت و معنویت، عدم شتابزدگی در تدبیر امور اجرایی رعایت اعتدال و قانونگرایی که همه ابعاد،‌ توجه نظرات مراجع تقلید و بزرگان دین، حرکت در مسیر تحقق چشم‌انداز و اجرای قانون سیاست‌های کلی اصل 44 همه و همه نه تنها معیارهای متقن پیشرفت کشور و دولت است که عامل وحدت همه قوا محسوب می‌شود.
نمایندگان مجلس همچنین از محمود احمدی‌نژاد و اعضای هیئت دولت درخواست کردند که فرصت را غنیمت شمرده و با رعایت دقیق نظرات حکیمانه مقام معظم رهبری و عمل به آنها موجبات پیشرفت‌های شگرف و سعادت ملت را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) فراهم کنند.
در ادامه همچنین عنوان شده است که بدیهی است که مجلس شورای اسلامی در این چارچوب استوار، همکاری کامل و صمیمانه خود را با دولت محترم به عمل خواهد آورد.
انتهای پیام