الحیات: ایران از جایگاه برتر وارد گفت‌وگو با آمری
ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات با اشاره به تمایل آمریکا برای گفت‌وگو با ایران نوشت: ایران ترجیح می‌دهد از موضعی برتر وارد گفت‌وگو با آمریکا شود.


به گزارش فارس روزنامه الحیات در سرمقاله خود با اشاره به ایران و جایگاه آن در منطقه و جهان نوشت که یک مسئول عربی که خواست نامش فاش نشود، هوش و فراست [نظام] جمهوری اسلامی ایران را ستود و گفت که ایران پس از حوادث 11 سپتامبر 2001 با واقعگرایی با جهان برخورد کرده است.
الحیات افزود: ایران به نابود شدن رژیم طالبان تمایل داشت و خواستار از بین رفتن رژیم "صدام "ی بود که مانعی برای ایران در منطقه به شمار می‌رفت.
این روزنامه فرامنطقه‌ای به نقل از این مقام مسئول عربی نوشت: نشانه‌هایی که در منطقه شاهد آن هستیم نشانه‌های آغاز جنگ آمریکا و ایران نیست. این جنگ هرگز اتفاق نخواهد افتاد. زیرا آمریکا به خوبی می‌داند که این جنگ آتشی بر پا خواهد کرد که نمی توان آن را کنترل کرد.
الحیات در ادامه به تهدید رژیم صهیونیستی علیه ایران اشاره کرد و نوشت: به همین دلیل بسیار سخت می‌توان تصور کرد که آمریکا برای حمله به ایران به اسرائیل چراغ سبز نشان بدهد.
بنا بر نوشته "غسان شربل " سردبیر روزنامه الحیات، این مسئول عربی معتقد است که آمریکا و ایران بالاخره پای میز مذاکره خواهند نشست و فشارهایی که در این خصوص از دو طرف شاهد آن هستیم همه از باب تحکیم موضع است.
الحیات تاکید کرد: خواسته ایران این است که کشور نخست منطقه باشد. خواستار رویارویی با آمریکا نیست.
غسان شربل بار دیگر تصریح کرد: گفت‌وگو حتمی است ولی زمان آن روشن نیست. شاید ایران ترجیح می‌دهد آمریکا بیش از پیش در باتلاق افغانستان فرو برود و سپس از موضعی برتر مذاکره کند.
"محمود احمدی‌نژاد " رئیس جمهوری ایران دیروز در کنفرانسی خبری بار دیگر تکرار کرد که حاضر است در نیویورک، مقر سازمان ملل با "باراک اوباما " همتای آمریکایی خود درباره مسائل و مشکلات مدیریت جهان و علل آن در برابر رسانه‌ها گفت‌وگو کند.
انتهای پیام