مذاکره حضوری رابط آمریکا با منافقین جدید
ساعت ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٥ : توسط : حسینی

رئیس گروهک نهضت آزادی شکست مدعیان اصلاح طلبی در انتخابات را قابل پیش بینی دانست.
ابراهیم یزدی به دویچه وله گفت: به نظر من این شکست اصلاح طلبان هم قابل پیش بینی و هم قابل پیشگیری بود اما نه آقای خاتمی می خواست و می توانست رهبری جنبش اصلاح طلبی را ایفا کند و نه نمایندگان اصلاح طلب مجلس چنین نقشی را برعهده گرفتند تا بتواند به یک نیروی اثرگذار سیاسی در جامعه تبدیل شود. به نظر من هنوز هم پس از حوادث پس از انتخابات و با وجود فراهم شدن زمینه های عینی و ذهنی، چنین چیزی شکل نگرفته است.
وی همچنین جریان اصولگرایی حاکم بر کشور را «جریان راست» عنوان کرد و گفت: جنبش اصلاح طلبی در وجود چند فرد مثل آقایان کروبی و خاتمی و موسوی خلاصه نشده است. اما جریان راست نمی تواند این بازی را ادامه دهد.
یزدی درباره همکاری با خاتمی و موسوی و کروبی برای تشکیل جبهه، به مذاکرات حضوری انجام گرفته اشاره کرده و گفت: ما آماده ایم تا با آنها در چارچوب ضوابط و منشور شخصی همکاری کنیم. به آنها، هم حضوری گفته ایم و هم پیغام داده ایم که اگر از ما دعوت کنند همکاری می کنیم و اگر دعوت نکنند، در راستای منافع ملی از آنها حمایت خواهیم کرد.
یزدی اخیرا در مصاحبه های مشابه با خبرگزاری ایلنا و روزنامه اعتماد هم در نقش وکیل مدافع اصلاح طلبان ظاهر شده و گفته بود که آنها حذف شدنی نیستند. حمایت عنصر بدنامی چون رئیس گروهک نهضت آزادی که جزو رابطان شناخته شده آمریکا محسوب می شود و به تعبیر جیمز بیل «او و امیرانتظام تا دلتان بخواهد آمریکایی هستند»، بزرگترین عار برای مدعیان اصلاح طلبی و کسانی چون خاتمی و موسوی و کروبی است تا چه رسد به اینکه مذاکرات «حضوری» هم بین دو طیف صورت گرفته باشد.
ابراهیم یزدی در حالی از واژه راست به جای اصولگرایی استفاده کرده که گروهک متبوع وی و موتلفان سیاسی آنها به خاطر گرایش حاد به آمریکا- در حد نوکری- دقیق ترین مسما برای نام راست گرایی هستند اما این امر را کتمان می کنند.
حضرت امام(ره)، نهضت آزادی و سران آن را به واسطه عملکردهای خائنانه شان به عنوان پدران معنوی منافقین توصیف کردند و الفت مدعیان اصلاح طلبی (چپ های سابق) با این گروهک و ستایش شدن از سوی پدران منافقین عبرت آموز است.
نهضت آزادی مدت هاست می کوشد مدعیان اصلاح طلبی را به همراه گروهک های ضدانقلاب در یک جبهه علیه نظام گرد هم آورد و پس از ناامیدی از خاتمی و مصطفی معین، در موسوی و کروبی طمع کرد که ظاهرا طمع بی جایی هم نبوده و حضرات به خدمت درآمده اند. با این وجود، گروهک مذکور حاضر نیست از لحن طلبکارانه و سرزنش آمیز خود نسبت به مدعیان اصلاح طلبی کوتاه بیاید.