امیر میقانی: سیستم‌های شناسایی و انهدام موشک‌های کروز در ایران ساخته شد
ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: سیستم‌های شناسایی و انهدام موشک‌های کروز در ایران ساخته شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس، امیر احمد میقانی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) صبح امروز یکشنبه با حضور در دومین ویژه برنامه دفاع مقدس رادیو ایران با اشاره به کسب تجارب ارزشمند نیروهای مسلح در 30 سال اخیر اظهار داشت: علی رغم تحریم های 30 ساله دشمن در بعد نظامی، نیروهای مسلح در بعد خودکفایی قدمهای خوبی برداشته و توانسته اند نه تنها امکانات خود را به روز کنند بلکه پیشرفتهای گسترده ای را در بخش نظامی و حوزه هوافضا به دست بیاورند.
وی بهینه سازی مستمر سامانه های موجود، تعامل خوب با دانشگاهها و منابع صنعتی، ساخت دهها آتش‌بار بومی تا جایی که قابل رقابت با سامانه روز دنیا داشته باشد، ساخت موشک های ضد هوایی و رادارهای اکتیو عامل و غیر عامل را از مهمترین فعالیت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء دانست و تصریح کرد: امروز نه تنها قادر به شناسایی موشک کروز رادارگریز دشمن هستیم، بلکه می‌توانیم آنها را منهدم کنیم.
میقانی همچنین به فعالیتهای پدافند هوایی و نقش آن در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: پدافند هوایی توانست با اقتدار در دوران هشت سال جنگ تحمیلی با انهدام صدها فروند از هواپیماها و بالگرد دشمن بعثی حفاظت از مناطق اساسی و حساس کشور را برعهده داشته باشد و کارنامه درخشانی را از خود به نمایش بگذارد.
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) تصریح کرد: در حال حاضر قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) نه تنها حفاظت از قلمرو هوایی کشور را برعهده دارد بلکه ضمن رصد کردن تمام تحرکات دشمن در خارج از مرزها از غافلگیرشدن نیروهای خودی نیز جلوگیری می کند.
انتهای پیام