موج ناامیدی در سایت‌های اپوزیسیون؛ هاشمی میدان را خالی نکن!
ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠ : توسط : حسینی
بعد از آنکه دفتر هاشمی رفسنجانی از قول وی اعلام کرد که نماز جمعه این هفته تهران توسط رئیس مجمع تشخیص مصلحت اقامه نمی شود، سایت های متعلق به اپوزیسیون واکنش های جالبی نشان دادند.

 


به گزارش باشگاه جوانی برنا، "خبرنامه دانشجویان ایران" در گزارشی به بررسی واکنش سایت های خبری متعلق به جریان اپوزیسیون پرداخت .
در این گزارش آمده است: سایت های خبری و به قولی شبکه های اجتماعی در فضای سایبر که متعلق به جریان اپوزیسیون است، در واکنش به امتناع هاشمی رفسنجانی برای حضور در نماز جمعه تهران آن هم به دلیل حفظ حرمت این نماز عبادی سیاسی واکنشی منفی نشان دادند و به شدت از این اقدام انتقاد کردند.

اگر از توهین های مکرر سایت های مدعی راهبری موج سبز به هاشمی رفسنجانی بگذریم، ناامیدی سریع از وی در این سایت ها برعکس آنچه تا قبل از این تبلیغ می شد از نکات قابل توجه است.

در شبکه های اجتماعی که به نوعی مهمترین محفل رسانه ای برای حفظ بدنه اجتماعی اپوزیسیون به حساب می آید جملات کلیدی همچون «بعد از جلوگیری رسمی از حضور هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه؛ در صورتی که هاشمی رفسنجانی به حذف از نماز جمعه واکنشی محکم نشان ندهد، از همین الان منتظر باشد تا بزودی پروژه حذف ایشان از ریاست مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام کلید بخورد» به چشم می خورد.

به نظر می رسد این موج ناامیدی از هاشمی رفسنجانی در بدنه ای که قرار بود(!) برای زمین زدن مخالفین به خیابان ها و برخی مراسم های مهم مانند نماز جمعه بروند، در روزهای آینده از طریق برخی سایت های داخلی مدعی حمایت از رئیس مجلس خبرگان با واکنش روبرو خواهد شد.