دوران فریب دادن ملت‌ها به پایان رسیده است
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور گفت: دوران فریب دادن ملت‌ها به پایان رسیده است و اینکه یک بار شعار دوستی را سر دهیم و از طرفی پایگاه‌های نظامی خود را استقرار دهیم فریبی آشکار است.


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور کشورمان پس از امضای تفاهمنامه مشترک ‌‌بین ایران و ونزوئلا در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور ونزوئلا اظهار داشت‌: خیلی خوشحالم که پایان دیدار هوگو چاوز از ایران با زیارت امام رضا (ع) مصادف شد و این نیز نشان دهنده احترام جمهوری اسلامی ایران به رئیس جمهور کشور ونزوئلا است.
رئیس جمهور افزود: امام رضا (ع) یار و یاور همه مومنان و عدالتجویان جهان است و او انسانی است کامل که متعلق به همه بشریت است.
وی در ارتباط با پایگاه‌های استکباری در آمریکای جنوبی اذعان داشت: لازم است در اینجا بگویم و اعلام کنم که ما سیاست‌های توسعه‌طلبانه قدرت‌های استکباری را محکوم می‌کنیم.
احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: دوران فریب دادن ملت‌ها به پایان رسیده است و اینکه یک بار شعار دوستی را سر دهیم و از طرفی پایگاه‌های نظامی خود را استقرار دهیم فریبی آشکار است.

*وجود رژیم صهیونیستی بدترین اهانت به بشر است

وی با بیان اینکه وجود رژیم صهیونیستی بدترین اهانت به نوع بشر است تصریح کرد: این رژیم جنایتکارانه بین‌المللی در مناطق ما و فلسطین خود را تحمیل می‌کند و به زور‌گویی می‌پردازد.
رئیس جمهور کشور‌مان افزود: ملت‌ها این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسند و این رژیم مانند یک موجود خارجی آلوده است که وارد شده و در همین راستا همه نیز برای از بین بردن این موجود آلوده به فعالیت خود خواهند داد.
وی خاطر نشان کرد: تجربه رژیم صهیونیستی تجربه‌ای کاملا شکست خورده است و اگر کسی خواستار تکرار این تجربه باشد برای او تمام شکست‌ها نوشته شده است.
احمدی نژاد با اشاره به پذیرایی از چاوز در این مکان مقدس اظهار داشت: پذیرایی در این مکان مقدس ‌از رئیس جمهور ونزوئلا نشان دهنده احترام ملت ایران به چاوز است و یعنی ما در کنار هم خواهیم ماند و به همکاری‌ها و دوستی خود ادامه خواهیم داد.
وی افزود: همچنین برای پیشرفت کشورهایمان در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار تا آخر ایستاده‌ایم و هر دو ما برای تمهید مقدمات عدالت جهانی تلاش خواهیم کرد و این نیز ارتباطی اعتقادی و آرمانی است.
رئیس جمهور کشورمان ‌با اشاره به سفر چاوز به ایران تشریح کرد: دیروز و امروز تصمیمات بسیار خوبی گرفته شد که در همین راستا در آینده نزدیک شاهد گسترش روابط و همکاری‌ها خواهیم بود.

*آماده در اختیار گذاشتن تجربیاتمان هستیم

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ملت‌های منطقه آماده هستند تجربیات خود را در اختیار سایر ملت‌ها قرار دهند، گفت: آمریکای جنوبی در حال یک انقلاب اعتقادی و سیاسی است.
وی با اعلام اینکه در این مکان و نشست شکست قطعی سیاست‌های نظامی‌گری در آمریکای جنوبی را اعلام می‌کنم بیان کرد: نصیحت من به شما این است که دست از نظامی‌گری بردارید و من مطمئن هستم مردم کلمبیا این اقدامات را نمی‌پذیرند و در برابر آن قیام خواهند کرد.
احمدی‌نژاد افزود: همچنین ما تحت هر شرایطی در کنار ملت‌های کلمبیایی و به ویژه کشور ونزوئلا خواهیم بود.
احمدی نژاد تصریح کرد: مطمئنم دولت ونزوئلا با روحیه انقلابی بر تمام‌ قدرت‌ها غلبه خواهد کرد و نیز ما در کنار آنها خواهیم بود.
همچنین در ادامه این نشست رئیس جمهور کشور ونزوئلا با اعلام تشکر از مردم ایران و شهر مشهد و تمام‌ میلیون‌ها زائری که به حرم مطهر رضوی می‌آیند، اظهار داشت: نیت تمام‌ اینها ایمان و اعتقادات قلبی است و همچنین خاص‌تر از آن زیارت است.
هوگو چاوز افزود: من نیز امروز به همراه احمدی‌نژاد از نزدیک این مکان بسیار مقدس را زیارت و به عنوان یک مسیحی حس خوبی را دریافت کردم.
وی با اشاره به زیارت کنندگان امام رضا (ع) خاطر نشان کرد: در همین راستا اعلام می‌کنم حضرت مسیح به همراه حضرت مهدی دوباره ظهور خواهند کرد و یک روزی با هم قدرت را به دست خواهند گرفت.
رئیس جمهور کشور ونزوئلا افزود: چه دیر یا چه زود دنیا را این دو با هم مملو از عدالت واقعی خواهند کرد.
چاوز با بیان اینکه تا زمانی که ما دو رئیس جمهور با هم متحد باشیم می‌توان گفت در قلب و روح نیز یکی هستیم و برای اقدامات عدالت‌طلبی فعالیت کرده و پیگیری می‌کنیم اذعان داشت: همچنین در آن زمان به چشم‌اندازهای آینده می‌رسیم و روابط را گسترش از این بیشتر خواهیم داد.
وی با بیان اینکه اقدامات اقتصادی و همکاری‌های تجاری و تبادل انرژی و نیروی انسانی در میان دو کشور وجود دارد افزود:‌ ما امروز تعدادی از تفاهمنامه‌ها و اسناد را به امضا رساندیم و این خیلی مهم است که ملت ما این موضوع را بداند.

*روزانه 20 هزار بشکه بنزین به ایران از ‌ونزوئلا صادر خواهد شد

چاوز با اشاره به بانک دو ملیتی ایران و ونزوئلا بیان داشت: جلسه هماهنگی این بانک دیروز برگزار شد.
وی ادامه داد: همچنین باید هر یک در کشورها 100 میلیون دلار به این بانک تزریق کنند.
رئیس جمهور ونزوئلا با بیان اینکه از کشور ما اکتبر روزانه 20 هزار بشکه بنزین به ایران از سوی ونزوئلا صادر خواهد شد اظهار داشت:‌ این موافقت‌نامه نیز به امضا رسیده‌ است که از اهمیت بالایی برخوردار است.
چاوز در ادامه بااشاره به رسانه‌های حاضر در جلسه اظهار داشت: این موافقت‌نامه را نیز شما رسانه‌های گروهی انعکاس داده و تنها عکس نگیرد و این 20 هزار بشکه بنزین معادل با 800 میلیون دلار خواهد بود و این نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اعلام اینکه البته نوع فروش مانند تفاهم‌نامه ونزوئلا به آرژانتین است اظهار داشت:‌ همچنین کشور ونزوئلا 50 میلیون دلار دارو نیاز خواهد داشت که از ایران این را خواستاریم.
در ابتدای این نشست ‌‌تفاهمنامه‌های همکاری‌های مشترک برای ساخت دارو و تجهیزات پزشکی،‌ همکاری در زمینه نفتی و ‌همکاری مشترک بازرگانی میان دو کشور به امضای طرفین رسید.
انتهای پیام