احمدی‌نژاد:حضور چاوز در حرم امام رضا (ع) نشان عمق اعتقادات مشترک ایران و ونزوئلا
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور با خیر مقدم مجدد به هوگو چاوز گفت: خوشحالم که پایان سفر ایشان به ایران با زیارت امام رضا (ع) مقارن شد و حضور چاوز در حرم امام رضا (ع) نشان عمق اعتقادات مشترک ایران و ونزوئلا است.


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان امشب در کنفرانس خبری مشترک با چاوز رئیس جمهور ونزوئلا که در تالار آئینه حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد، با خیر مقدم مجدد به هوگو چاوز اظهار داشت: خوشحالم که پایان سفر ایشان به ایران با زیارت امام رضا (ع) مقارن شد؛ چراکه اینجا حرم امام رضا(ع) یعنی انسانی کامل و یار و یاور عدالت‌جویان جهان است.
وی افزود:‌ امامان انسان‌های کاملی هستند که به همه بشریت تعلق دارند و این حضور آقای چاوز نشاندهنده عمق اعتقادات مشترک دو ملت و دو کشور ایران و ونزوئلا است؛ دو ملت و دو دولت ایران و ونزوئلا یکتا پرست و عدالت‌طلب هستند و به پیامبران الهی و انسانهای صالح ایمان دارند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه روزی انسان کامل به همراه حضرت مسیح خواهد آمد و ضمن برپایی عدالت، عدالت‌خواهان را حمایت خواهند کرد گفت: پذیرایی از آقای چاوز در مقدس‌ترین مکان ایرانیان نشان دهنده اوج احترام ایران به آقای چاوز و ملت انقلابی ونزوئلا است؛ این یعنی دلها و اندیشه‌های ما به طور کامل به هم پیوند خورده و ما برای دفاع از عدالت و مظلومان جهان و حقوق ملت‌ها در کنار هم خواهیم بود و برای پیشرفت کشورهای خود و قطع فشارهای استکبار جهانی تا آخر با هم متحد خواهیم ماند.
رئیس جمهوری اسلامی ایران دوستی ایران و ونزوئلا را یک دوستی انقلابی و ایمانی دانست و اظهار داشت: ما برای برپایی مقدمات عدالت جهانی همواره در کنار هم خواهیم ماند و امیدواریم این سفر مقدمه برداشتن گام‌های بلندتر در توسعه روابط و مأموریت‌های بین‌المللی باشد. 
انتهای پیام