ابهام در ماموریت سازمانی مهدی هاشمی در لندن و امضای پای نامه به ضرغامی
ساعت ٢:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۳ : توسط : حسینی

دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در حالی طی جوابیه‌ای به خبر عزیمت مهدی هاشمی رفسنجانی به لندن واکنش نشان داد و آن را مرتبط با ماموریت سازمانی وی خواند که این جوابیه بر ابهامات سفر هاشمی افزوده است.
در این جوابیه تاکید شد که سفر مهدی هاشمی جهت بازدید و رسیدگی دفاتر و شعبات دانشگاه آزاد اسلامی در خارج از کشور چندین روز قبل از دادگاه مورخه 3/6/88 به خارج از کشور بوده است.
در بخش دیگری از این جوابیه کوتاه، با کذب خواندن مطالب مطرح شده علیه مهدی هاشمی در دادگاه چهارم متهمان حواث پس از انتخابات افزوده شده است که وی قطعا بعد از اتمام ماموریت سازمانی خویش جهت پاسخگویی به این مطالب به کشور بازخواهند گشت.
اما دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد در حالی اصرار دارد که تاریخ سفر مهدی هاشمی را پیش از برگزاری دادگاه عنوان کند تا هرگونه شائبه در خصوص احتمال ارتباط خروج از کشور وی و اعترافات تکان دهنده برخی متهمان را مبنی بر پولشویی، جعل سند، استفاده از بیت‌المال و بودجه سازمان بهینه سازی مصرف سوخت در انتخابات سال 84 و اقدام به دروغ‌پردازی علیه دکتر احمدی‌نژاد با تأسیس سایت جمهوریت و کلید زدن پروژه ادعایی تقلب در انتخابات منتفی کند.
این در حالی است که در خبری که روز گذشته در خصوص سفر هاشمی به انگلیس منتشر شده بود، بر همین نکته تأکید شده و آمده بود: «این سفر هیچ ارتباطی به شایعات مطرح شده درباره احتمال دستگیری مهدی هاشمی به اتهام طراحی و عملیاتی کردن اغتشاش های پس از انتخابات ندارد.»
علی‌رغم وجود این توضیح در خبر، اصرار دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد بر این مسئله و اشاره به سفر وی به‌منظور ماموریت‌های سازمانی هم بر حساسیت‌ها اضافه کرد و هم این سؤال را دامن زد که رئیس دفتر هیات امنای دانشگاه با شرح وظایف مشخص چه ماموریت سازمانی مشخصی در قبال دفاتر خارج از کشور این دانشگاه دارد.
تأکید دفتر هیات امنای دانشگاه آزاد بر سفر مهدی هاشمی به خارج از کشور چندین روز پیش از برگزاری دادگاه نیز در حالی است که وی دقیقاً روز چهارشنبه هفته گذشته در واکنش به اعترافات حمزه کرمی و مسعود باستانی از گردانندگان سایت جمهوریت، بلافاصله نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما ارسال کرد و ضمن انتقاد شدید از مطرح شدن نامش در رسانه ملی خواستار تعیین زمانی برای پاسخگویی شد.
مهدی هاشمی در این نامه همچنین از شکایت خاندان هاشمی از رئیس‌جمهور خبر داده بود.

منبع : یاران خورشید