علم و عمل پروفسور حسابی با ایمان معنوی آمیخته بود
ساعت ۱:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معاون مرکز پژوهش‌های مجلس، پروفسور حسابی را شخصیتی عنوان کرد که علم و عملش آمیختگی کاملی با ایمان معنوی داشت.


سید‌ ابراهیم ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اینکه در آموزه‌های دینی آمده است مطلبی که از قلم عالمان ترشح می‌شود ماندگارتر از تمام آثار بزرگان است، گفت: پروفسور حسابی از جمله دانشمندانی برشمرده می‌شد که خدماتی بسیار شایانی را هم برای ملتش و هم برای کل جهان در عرصه گسترش علم و رشد آگاهی بشریت انجام داده بود.
وی اظهار داشت: برپایی بزرگداشت پروفسور حسابی‌ها به منزله ارج نهادن به علم، آگاهی و معرفت انسان‌هاست.
ابراهیمی افزود: پروفسور حسابی در وهله اول با خودباوری و همچنین در خودسازی و عبور از تمام مشکلات زندگی به نوعی به بینش و کمال رسیده بود.
وی بیان کرد: پروفسور حسابی علاوه بر علوم فیزیک هسته‌ای که بسیار تبحر داشت، در جهان نیز برای نخستین بار جزو معدود دانشمندان ایرانی شناخته می‌شد که از نوعی روحیه تدین و دین‌داری نیز برخوردار بود.
ابراهیمی گفت: انجام واجبات دینی، ادب حضور، تسلط به علوم روز دنیا و در نهایت رفتار و کرداری توأمان با زهد و تقوا گوشه‌ای از منش و اخلاقیات پروفسور حسابی بود.
وی قدردانی و ارج نهادن به بزرگانی از جمله پروفسور حسابی را نوعی وظیفه در سطح جامعه و مسئولان برشمرد و افزود: احترام و توجه به بزرگان علمی و دینی باعث می‌شود تا نخبگانی که از ایران رفته‌اند با مشاهده کردن چنین برخورد‌هایی در برگشت به وطن خود تردیدی نداشته باشند.
ابراهیمی به مشکلات مالی بنیاد پروفسور حسابی اشاره کرد و گفت: مسئولان، دانشگاهیان و تمام دوستداران این استاد بزرگ باید برای حل مشکل وام خانه معلم بزرگ ایران زمین گامی اساسی بردارند.
انتهای پیام