جنایات دوران جاهلیت امروز در لباس حقوق بشر تکرار می‌شود
ساعت ۱:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع عظام تقلید قم گفت: امروز همان جنایات، شکنجه‌ها و نامردمی‌های دوران جاهلیت در لباس حقوق بشر، دفاع از دموکراسی و آزادی انجام می‌شود.‌


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی ظهر امروز در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه(س) در سخنانی اظهار داشت: حضرت موسی در برابر فرعون می‌گوید که من دلیل آشکاری دارم و با نشان دادن معجزه حقانیت خود را به فرعون ثابت کرد و فرعون در پاسخ می‌گوید که اگر غیر از مرا پرستش کنی تو را به زندان می‌اندازم و این تفاوت انبیا و دشمنان آنها است.
وی گفت: در زمان ما هم چنین شرایط وجود دارد و وهابی‌های متعصب می‌گویند بوسیدن ضریح‌ها شرک است، وقتی از خود آنها می‌پرسیم پس چرا حجر‌الاسود و جلد قرآن کریم را می‌بوسید شاید در پاسخ بگویند که این اقدام نشانه احترام به خانه خدا و قرآن است و ما هم می‌گوییم که بوسیدن ضریح انبیا نشانه احترام به ائمه اطهار است.
این مرجع تقلید گفت: آنها در پاسخ به دلیل روشن ما بر زور تکیه می‌کنند و برخی از اوقات شاهد هستیم با حماقت و نداشتن منطق اقدام به عملیات انتحاری کرده و موجب کشته شدن تعدادی از شیعیان می‌شوند.
وی گفت: طرفداران حق اهل منطق و طرفداران باطل اهل زور، تهدید و شکنجه هستند و این مسئله همواره جریان داشته است و البته طبق فرموده قرآن کسانی که باعث رنجش و شکنجه مومنان بشوند، گرفتار عذاب دنیوی و اخروی خواهند شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط کنونی و افزایش مفاسد در جامعه تصریح کرد: برخی می‌گویند عوامل فساد زیاد شده و مقاومت در برابر آن سخت است، باید این افراد سرنوشت مسلمانان صدر اسلام را مطالعه کنند تا ببینند که آنها چگونه مقاومت می‌کردند.
آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: دنیا همواره با مشکلات همراه بوده است و طبیعت دنیا همین است و رسیدن به قرب الهی با سختی و دشواری همراه است.
وی با اشاره به حدیثی از امیرالمومین حضرت علی(ع) اظهار داشت: همواره در کارها صبر و استقامت داشته باشید که صبر در برابر ایمان مانند سر در برابر بدن است.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه دنیا فانی است، تصریح کرد: ان‌شاالله کسانی که برای رسیدن به پست و مقام همه گونه تلاش می‌کنند، فقط با هدف خدمتگزاری به مردم این اقدامات را انجام دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استقامت، صبر و پایداری از اهمیت بسیار زیادی در دین مبین اسلام برخوردار است، گفت: دنیای متمدن امروز با وجود دم زدن از حقوق بشر و وجود سازمان ملل به نوعی همانند دوران جاهلیت است.
آیت‌الله مکارم شیرازی با ذکر مثالی در این زمینه گفت: در گذشته داروهایی که می‌خوردیم همه تلخ بود ولی امروز به داروهای تلخ لعاب شیرین زده‌اند. امروز همان جنایات، شکنجه‌ها و نامردمی‌ها در لباس حقوق بشر، دفاع از دموکراسی و آزادی انجام می‌شود و اکنون معلوم می‌شود که سینه‌های شهدای فلسطینی را شکافته و اعضای بدن آنها را به فروش می‌رسانده‌اند.
وی با بیان اینکه خود اروپایی‌ها این مسئله را افشا کرد‌اند، افزود: نام بشر متمدن شده است ولی روح وحشی‌گری از سران دنیا و کشورهای به ظاهر متمدن همچنان وجود دارد و در یک قالب دیگر همان کارها انجام می‌شود.
وی بیان داشت: امیدواریم صاحب اصلی دنیا مهدی صاحب‌الزمان که مولا و مقتدای ما است زودتر ظهور کرده و تمام این جنایات و ناامنی‌ها به اتمام برسد.
انتهای پیام