سردار وحیدی بیشترین رای موافق را از نمایندگان مجلس کسب کرد
ساعت ۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: سردار احمد وحیدی با کسب 227رای موافق به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت دهم، بیشترین رای نمایندگان را به خود اختصاص داد.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار احمد وحیدی با کسب 227 رای موافق، 54 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 286 اری سوی نمایندگاه مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت دهم، بیشترین رای نمایندگان را به خود اختصاص داد.
سردار احمد وحیدی از چهره‌های دفاعی و امنیتی کشور است که نقش مؤثری در تأسیس وزارت اطلاعات داشته و سوابق مدیریت ارشد در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در کارنامه وی وجود دارد.
وی در دوران وزارت دریابان علی شمخانی، معاونت طرح و برنامه وزارت دفاع را بر عهده داشت و پس از انتصاب سردار نجار به عنوان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت نهم، وحیدی به عنوان جانشین وی منصوب شد.
علاوه بر جانشینی وزیر دفاع، ریاست کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص و مسئولیت معاونت طرح و برنامه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز از دیگر مسئولیت‌های وحیدی به شمار می‌رود.
همچنین سردار وحیدی در دولت نهم با حکمی از سوی محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور به عنوان نماینده نیروهای مسلح در تدوین برنامه پنجم توسعه کشور منصوب شده بود.
گفتنی است هنگام تشریح برنامه‌های ارائه شده برای وزارت دفاع توسط سردار وحیدی و به دلیل اظهارات مداخله جویانه سران رژیم صهیونیستی درخصوص وی، یکی از نمایندگان مخالف علاوه بر انصراف از مخالفت خود اعلام کرد به وحیدی رای مثبت خواهد داد که این اقدام با فریاد «مرگ بر اسراییل» نمایندگان در صحن علنی مجلس مورد تایید قرار گرفت.
پس از اعلام رای سردار وحیدی نیز نمایندگاه شعار مرگ بر اسراییل سر دادند.
گفتنی است برخی از خبرگزاری‌ها به نقل از لاریجانی رای موافق را 276 رای اعلام کرده بودند که رئیس مجلس آن را تصحیح کرد.
انتهای پیام