مجازات سرکردگان اغتشاشات اخیر شدیدتر از مباشران آنها باشد
ساعت ٧:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٠ : توسط : حسینی
کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با نظر مشورتی خود خواستار مجازات سرکردگان اغتشاشات اخیر حتی شدیدتر از مباشران و مشاوران آنها شد.

مرادی،نایب رئیس دوم کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با تاکید بر دستگیری و محاکمه و مجازات سرکردگان اغتشاشات اخیر گفت: براساس قانون مجازات اسلامی،قطعا مجازات عوامل اصلی ناآرامی های پس از انتخابات سنگین تر و شدیدتر از مجازات مباشران و مشاوران آنها می باشد.

وی تصریح کرد: در جرائمی که به صورت سازمان یافته توسط افراد به خصوصی هدایت شود، براساس قانون مجازات اسلامی با عوامل این جرائم برخورد می شود.

مرادی با اشاره به ادامه تحریکات و ترویجات اغتشاشات اخیر توسط برخی از کاندیداهای شکست خورده اصلاح طلب در انتخابات تصریح کرد: در روزهایی که حکم تحلیف و تنفیذ رئیس جمهوری به اتمام رسیده و شرایط فعلی با آرامش مواجه شده است، برخی از سران اصلاح طلب با بیانیه های خود به ناامنی ها دامن می زنند که چنین حرکتهایی تنها ضربه زدن به نظام تلقی می شود.

نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از دادستان عمومی و انقلاب تهران خواستار است که با چنین جرائم سازمان یافته ای برخورد نماید.

در همین ارتباط،دیگر عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: نظر مشورتی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در برخورد با ادامه تحریکات در ناآرامی های اخیر از سوی سران اصلاح طلب،دستگیری و محاکمه و مجازات آن ها می باشد.

موسی غضنفرآبادی گفت: براساس آیین دادرسی کیفری،هر شخصی و در هر جایگاهی که باشد،چنانچه جرمش محرز شد،می بایست با آن فرد قانونی برخورد شود.

وی متذکر شد: قطعا اشخاصی که در اغتشاشات اخیر نقش موثری داشته اند، از این قاعده مستثنی نمی باشند./