سرلشکر پاسدار عزیز جعفری: سران اصلاحات به دنبال حذف ولایت فقیه بودند

فرمانده کل سپاه پاسداران با استناد به اظهاراتی تکان دهنده از جانب سران جبهه دوم خرداد تأکید کرد که آنها به دنبال حذف ولایت فقیه بودند.
سرلشگر عزیز جعفری روز سه شنبه در محفل انس با پیشکسوتان جهاد و شهادت تأکید کرد: حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری بحران نبود بلکه یک فتنه و البته یک آزمایش بزرگ الهی بود که امیدواریم خداوند متعال و شهدا در رفع آن به ما کمک کنند.
جعفری با اشاره به این که «اعترافات برخی از افراد نشان دهنده آن است که این اهداف در گذشته هم به اشکال مختلف پیگیری می شده است» برای روشن تر شدن موضوع و پاسخ به این سؤال که آیا این حوادث از قبل برنامه ریزی شده بود یا خیر؟ به برخی از این اعترافات اشاره کرد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: آقای موسوی خوئینی ها در بهمن 1387 می گوید؛ ما باید بیاییم و توان بگذاریم به هر قیمتی رهبری را از تخت پایین بکشانیم؛ او باید بداند که این طور نیست که ایشان باشد و هر طور که بخواهد مملکت را به هر سمت بکشاند. خاتمی و یارانش اکنون کلی تجربه دارند.
هدف اصلاحات
حذف ولی فقیه بود
وی همچنین با تأکید بر این مطلب که «آقای ابطحی در فضا و جو زندان و دوری از اطرافیان و بحث های فراوان دچار یک تحول شدند» ادامه داد: ابطحی در اعترافاتش چنین می گوید؛ خاتمی و فاتح و مهدی هاشمی می گفتند که بردن در این انتخابات خیلی با انتخابات دیگر فرق می کند. در این وسط جریان اصولگرا و رهبر دیگر نمی توانند سرشان را بلند کنند و این معنای کار را یکسره کردن است، یعنی رسیدن به نظام با یک ولایت فقیه بسیار ضعیف شده یا بدون ولایت فقیه را جا بیاندازند. اعتراضات بعد از انتخابات هم کاملاً سازماندهی شده بود و نیروها از قبل آماده شده بودند.
وی افزود: ابطحی در صحبت هایش با تأکید بر این مطلب که هدف اصلاحات حذف ولایت فقیه است تصریح کرده است: استراتژی اصلاحات دین ستیزی، رواج بی بندوباری به ویژه بین روابط دختران و پسران، حذف نمادهای دینی و انقلابی بود و سعی می شد در جلسات عکس امام(ره) و رهبری نباشد و خصوصیات اصلاحات غرب باوری و آلوده شدن به فساد مالی و دنیاست.
جعفری هم چنین گفت: آقای خاتمی هم در بهمن 1387 گفته بود؛ اگر در این انتخابات احمدی نژاد سقوط کند، رهبری حذف می شود. اگر اصلاحات به جامعه برگردد، رهبری دیگر اقتداری نخواهد داشت. نبوی نیز چنین می گفت و تاکید می کرد: باید احمدی نژاد را انتخاب رهبری معرفی کنیم که شکست او شکست رهبری باشد. عطریانفر نیز از قول تاج زاده از این قبیل صحبت ها می کرد.
وی تاکید کرد: این انحرافات امروز خیلی جدی شده و دشمنان در این راه تلاش می کنند. حال آیا در این شرایط تکلیف ما نشستن و نگاه کردن است؟ البته در این میان برخی به اسم مبارزه با انحراف در مسیر انحراف قرار می گیرند که همانطور که دیدیم حوادث اخیر بحران نبود، بلکه یک فتنه و البته یک آزمایش بزرگ الهی بود که امیدواریم خداوند متعال و شهدا به ما کمک کنند.این عضو شورای عالی امنیت ملی با اظهار تاسف از این که «انگار نخبگان و خواص انقلاب دارند ریزش پیدا می کنند» با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر فتنه عمیق خواندن اتفاقات اخیر خاطر نشان کرد: اگر خواهان بقای انقلاب اسلامی و راه امام(ره) و شهدا هستیم بیش از این باید در موضع گیری و رای دادن و شناخت دوست و دشمن انقلاب دقت کرد.
یک عده پشت پرده
کارشان را می کنند تا مردم نفهمند
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اعلام برخی اسامی افراد سیاسی گفت: برخی از دوستان ادعای راه امام(ره) را دارند، اما معنای ولایت فقیه را نمی دانند؛ صحبت های ولی فقیه به ویژه در مباحث سیاسی فصل الخطاب است. برخی هم می خواهند پشت یک پرده کارشان را بکنند و مردم نفهمند که آن ها تیشه به ریشه انقلاب می زنند که در این موارد وظیفه ما رسوا کردن این حرکات است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود نیز اظهار کرد: امروز تهدید اصلی را باید بشناسیم و بدانیم که دشمنان واقعی راه امام(ره) و شهدا چه کسانی هستند. امروز پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس باید تهدیدات جدید را بشناسند و خط شکن تهدیدات باشند.فرمانده کل سپاه هم چنین در پاسخ به این سوال که «ما شهدا، جانبازان و آزادگان برای چه می جنگیدیم و می خواستیم از چه دفاع کنیم؟» گفت: در حال حاضر اگر از دفاع مقدس حرف می زنیم باید به بار ارزشی آن نگاه کنیم؛ ما معتقدیم دفاع مان، دفاع مقدس بوده، زیرا به اسلام و نظام اسلامی گره خورده بود؛ بنابراین پاسخ سوال اول روشن است که ما می خواستیم از اسلام، محتوای جمهوری اسلامی و ولایت فقیه دفاع کنیم.
جعفری با اشاره به این که «هدف اصلی این نشست ها باید توصیه همدیگر به ماندن در راه امام(ره) و اسلام باشد» تصریح کرد: باید امروزمان را نگاه کنیم و خود را برای آینده و پیمودن راه آماده کنیم. بسیاری در رکاب پیامبر(ص) شمشیر می زدند، اما در زمان حکومت حضرت علی(ع) کم آوردند و به سرنوشت بدی دچار شدند. همه ما این ماجرای تاریخی را می بینیم اما معمولا غفلت می کنیم و شاید قدرت تطبیق آن را با شرایط فعلی انقلاب نداشته باشیم.
امروز تنها دشمنان و تهدیدها عوض شده اند
وی در ادامه با بیان سوال دیگری مبنی بر این که «دفاع از راه امام و شهیدان امروز به چه معناست و در شرایط فعلی تکلیف انقلابی ما چیست؟» تصریح کرد: اگر به اهداف دفاع مقدس نگاه کنیم می بینیم که امروز همان هدف ها را به روش های دیگر باید داشته باشیم. امروز تهدیدات حتی اگر نظامی باشند تغییر یافته اند. جنگ ما در دوران دفاع مقدس کلاسیک بود، اما هم اکنون مدل جنگی و شیوه ها با توجه به تغییر تهدیدها تغییر یافته است.
وی با مطرح کردن این سوال که «آن راهی که ما برایش جنگیدیم و به جبهه ها رفتیم چه بود و امروز مصادیقش چیست؟» اظهار کرد: اگر آن روز برای دفاع از اسلام و انقلاب می جنگیدیم امروز نیز همان است و تنها دشمنان و تهدیدها عوض شده اند. چنانچه از سال 1380 به این طرف منتظر حمله آمریکا به ایران هستیم، اما دیدیم که جرات اینکار را نداشتند و این از اثرات دفاع مقدس است.
فرمانده کل سپاه با تاکید بر این که «امروز تهدید علیه ارزش های اسلامی و محتوای جمهوری اسلامی بسیار شدیدتر از گذشته است» خاطرنشان کرد: انقلاب در جنگ صادر شد و توسعه پیدا کرد و جمهوری اسلامی نیز با تهدید نظامی تثبیت شد و امروز هم تهدید علیه محتوای نظام جمهوری اسلامی وجود دارد و بنابراین حفظ نظام هدف اصلی است.
وی با بیان این که «در دوره های گذشته صریحا توقف انقلاب مطرح شد به این سوال که حفظ انقلاب اسلامی یعنی چه؟ و معنی استمرار انقلاب اسلامی چیست؟ پاسخ داد: استمرار انقلاب یعنی تحول دائمی و روز به روز به سمت خوبی ها رفتن. بدون تردید آمریکایی ها و اسرائیلی ها و برخی افراد داخلی، امروز تهدیداتی را از جنس نرم در بعد فرهنگی و سیاسی از خود بروز می دهند؛ بنابراین امروز ما تهدید اصلی را باید بشناسیم و بدانیم که دشمنان واقعی راه امام(ره) و شهدا چه کسانی هستند و کدام تهدید جدی تر است و به عنوان پیشکسوت خط شکن تهدیدات باشیم.
وی ادامه داد: امروز کار ما خیلی سخت است و هرچه جلوتر می رویم پیچیده تر می شود. امروز تشخیص دشمن کار دشواری است.
سعیدی: لغزش خواص در حوادث اخیر تعجب برانگیز بود
در همین حال نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران هم در سخنانی گفت: لغزش برخی از خواص در حوادث اخیر بسیارتعجب آور و شگفت انگیزبود.
به گزارش روابط عمومی سپاه قم، حجت الاسلام علی سعیدی که در مراسم تودیع و معارفه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه علی بن ابیطالب(ع) در حسینیه ثارالله ستاد سپاه استان سخن می گفت: افزود: حوادث پس از انتخابات و فتنه های به وجود آمده انسان را به تعجب وا می دارد که چگونه انسان ها و خواص دچار لغزش، لرزش و واگرایی شده اند که به نظر می رسد در اعتقادات وتبعیت از ولایت دچار انحراف شده اند.
وی با اشاره به نقش سپاه در حفظ امنیت داخلی گفت؛ سپاه به عنوان بازوی ولایت فقیه نقش سرنوشت ساز در تثبیت نظام و انقلاب اسلامی داشته و دارد و در حوادث اخیر با حضور نیروهای فعال، آگاه و با بصیرت به عنوان پشتیبانی از ولایت فقیه نقش تعیین کننده ای ایفا کرد.
وی افزود: وظیفه ما در عصر حاضر و در غیبت حضرت ولی عصر (عج) اطاعت و تبعیت از ولایت فقیه است که در این صورت افراد از انحرافات و لغزش ها مصون می مانند.

  
نویسنده : حسینی ; ساعت ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱٢
تگ ها :