فعالان سیاسى: موسوى به دنبال ایجاد غائله جدید است
ساعت ۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۱ : توسط : حسینی

فعالان سیاسی در مورد اقدامات غیر قانونی موسوی و حامیان وی از جمله اقدام اخیر آنها مبنی بر افتتاح حساب برای کمک به بازداشت‌شدگان اعلام کردند: ‌آنها با مطرح کردن این موضوع به‌دنبال فضاسازی هستند، لذا باید با این فضاسازی برخورد جدی شود. در همین ارتباط عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ‌ موسوی و حامیان وی بهتر است که در برنامه‌های خود تجدید نظر کنند و در جهت رفع مسائلی که پس از انتخابات به‌وجود آورده‌اند باشند و با این کار نمادی به دنبال عوام فریبی نباشند. جولایی افزود: ‌ موسوی و حامیان وی در انتخابات نتوانستد نتیجه مورد نظرشان را کسب کنند، لذا بهتر است در روش‌ها و برنامه‌های مطالباتی که مردم از آنها دارند تجدید نظر کنند و اغتشاشات و تمام مسائلی را که بعد از انتخابات پیش آمد رفع کنند تا اعتماد از دست رفته خود را باز یابند. وی تصریح کرد: ‌ افتتاح حساب بانکی از سوی موسوی و حامیان وی یک کار نمادی و عوامفریبی است که با این کار می‌خواهند از آسیب دیدگان دلجویی کنند ولی ممکن است با این اقدام به‌دنبال پرداخت تعهدها و هزینه‌های خود در زمان انتخابات باشند. دبیر اول استان تهران جامعه اسلامی مهندسین نیزگفت: ‌ موسوی و حامیان وی با افتتاح حساب بانکی و کمک به بازداشت شدگان به‌دنبال ملتهب کردن فضای اجتماعی هستند، چرا که بانیان آسیب زنندگان به مردم خود آنها هستند. سید مصطفی میریان افزود: ‌ هیچ کس نمی‌تواند بدون انجمن ثبت شده از مردم درخواست پول کند چرا که مردم و دادستان می‌توانند مدعی شوند، بنابراین بهتر است که دادستان افتتاح حساب از سوی موسوی و حامیان وی را مسدود کند. میریان با تأکید‌ براینکه بانیان آسیب زنندگان به مردم خود موسوی و حامیان وی هستند، افزود: ‌ موسوی با اقدام به رفتارهای عاطفی به دنبال کارهای غیرقانونی خود است.
همچنین در همین ارتباط دبیر کل اصناف و بازار گفت: ‌ موسوی و حامیان وی با افتتاح حساب قطعا به دنبال ترمیم وجهه از دست رفته و جبران اشتباهات خود هستند چرا که آنها منابع مادی در اختیار دارند و نیاز به افتتاح حساب نیست. احمد کریمی اصفهانی افزود: ‌ به نظر می‌رسد اهداف موسوی و حامیان وی از افتتاح حساب و کمک به آسیب دیدگان ترمیم وجهه از دست رفته‌‌شان است، چرا که آنها منابع مادی لازم در اختیار دارند، لذا با این اقدام به‌دنبال خلق غائله دیگر در جامعه هستند که کار درست و زیبایی نیست. وی تصریح کرد: ‌ بهتر است موسوی و حامیان وی دست از ملتهب کردن جامعه بردارند و به نتایج انتخابات تمکین کنند چرا که ممکن است در آینده خودشان برنده انتخاب باشند.
کریمی اصفهانی ادامه داد: ‌ موسوی و حامیان وی با ملتهب کردن جامعه مقصر بخش اصلی آسیب به مردم هستند و با این کار سمبلیک نمی‌توانند کاری از پیش ببرند تنها به مابقی گناهشان این گناه افزوه می‌شود.