رسایی: دریافت مبالغ و هدایا از سوی نمایندگان کذب است
ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۱ : توسط : حسینی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خبر دریافت مبالغ و هدایا از سوی نمایندگان را تکذیب کرد.
حمید رسایی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در حاشیه سومین جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی در آستانه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور مبلغ یک میلیون تومان به حساب هر یک از نمایندگان واریز نموده که البته این مساله متداول است و این پول هر سه ماه یک بار در اختیار نمایندگان مجلس برای کمک به افراد حقیقی و حقوقی در حوزه انتخابیه قرار می گیرد.
به گزارش خبرگزاری ها، رسایی در واکنش به برخی اخبار مبنی بر اهدای صد میلیون تومان به نمایندگان برای اخذ رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور، تصریح کرد: اصلا چنین موردی صحت ندارد اگر قرار باشد که از مساله ای برداشتی را که می خواهیم داشته باشیم می توان این برداشت را نیز مطرح کرد که رئیس مجلس در آستانه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور مبلغ یک میلیون تومان به حساب نمایندگان واریز نموده برداشت نامطلوب داشت.
وی افزود: لذا نمی شود از این جلسات و رفت و آمدها برداشت خاصی کرد.
این نماینده مجلس همچنین گفت: این مطلب که گفته می شود مبلغ صد میلیون تومان به برخی از نمایندگان برای اخذ رای اعتماد به نمایندگان داده شده است کاملا کذب است چون اصلا نیازی به این مبالغ نیست.
وی تصریح کرد: فضای مجلس برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی مثبت و مساعد است و به هیچ وجه دولت مبلغی را به نمایندگان نداده است، نمایندگانی که به اذعان خود این مبالغ را دریافت نموده اند رسما اعلام کنند تا این مسئله مشخص شود.
در همین ارتباط، محسن کوهکن عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز خبر واریز 100میلیون تومان به حساب نمایندگان از سوی دولت و در آستانه رای اعتماد را کذب خواند و گفت: این شایعه کار یک رسانه مکتوب خارجی است که با مردم و نظام خصومت دارد و به هیچ وجه آن را تایید نمی کنم.