رئیس جمهور: هفته آینده کابینه را معرفی می کنم
ساعت ٥:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۱٩ : توسط : حسینی

رئیس جمهور از معرفی کابینه دراوایل هفته آینده خبر داد.
محموداحمدی نژاد شنبه شب و همزمان با روز خبرنگار ضمن بازدید سرزده از باشگاه خبرنگاران جوان با تأکید براین که امروز باید همزمان هجوم بی امان پلیدی ها را درهم شکست و اندیشه های ناب الهی و انسانی را ترویج کرد، اظهار کرد: ملتی که درعرصه خبر و اطلاع رسانی حرف و پیامش را به همه دنیا برساند و هجمه استکبار درعرصه خبر را درهم بشکند، حتماً درسایر عرصه های سیاسی، اقتصادی، دیپلماسی و حتی نظامی پیروز خواهد شد.
رئیس جمهور با بیان این که امروز انسان ها با دنیایی از شبکه های رسانه ای نظام سلطه به منظور استیلا بر فرهنگ و استقلال ملت ها مواجه هستند، گفت: امروز خبر نه تنها اطلاع رسانی بلکه فرهنگ سازی وجهت دادن به ذهنیت هاست و باید هویت بخش و الهام بخش و مروج عدالت، دوستی و محبت و درخدمت کمال و تعالی انسان ها و جامعه بشری باشد.
دکتر احمدی نژاد با اشاره به این که دنیای استکبار انسان ها را با بمباران خبری، شرطی می کند تا بتواند به مقاصد خود برسد، گفت:قدرت های زورگو و نظام سلطه با بمباران خبری و انتشار اخبار دروغ، فاسدترین انسان ها را قهرمان و بهترین انسان ها را منزوی و فاسد نشان می دهند.
رئیس جمهور با تأکید بر این که یک خبر می تواند آرامش بخش، مأیوس کننده امیدبخش و یا برهم زننده نظم جامعه باشد، خاطرنشان کرد: با چند خبر می توان کوچکترین مسئله و یا مسئله ای کم ارزش را به مسئله ای ملی تبدیل کرد.
دکتر احمدی نژاد در ادامه با بیان این که قدرت های زورگو و استکبار جهانی، اخبار را جعل و آن قدر تکرارمی کنند تا انسان ها باور کنند، گفت: درگردهمایی استادان بسیجی درمشهد مقدس تأکید کردم که دولت با آغاز دور جدید فعالیت ها با قدرت های زورگو ومداخله گر درامور ایران برخورد و آن ها را به سقف می زند، اما با جنگ روانی در داخل و به دروغ این گونه تبلیغ کردند که احمدی نژاد با آغاز دور جدید فعالیت ها مخالفان خود درکشور را به سقف می زند و عده ای نیز روی این خبر جعلی تحلیل های نادرست ارائه و مطرح کردند و حتی پس از اطلاع رسانی درباره اصل خبر نیز به دروغ پردازی خود ادامه دادند.
رئیس جمهور هم چنین مسئولیت رسانه های خبری را درجمهوری اسلامی ایران بسیار سنگین خواند و با اشاره به لزوم محور قراردادن صداقت، شجاعت و عشق به انسان ها در ادای این مسئولیت خاطرنشان کرد: صدا و سیما به عنوان رسانه ملی باید سیاست ها و برنامه های دولت به عنوان تبلور اراده ملت را تبلیغ و تبیین کند.
احمدی نژاد درادامه سخنانش به مناسبت روز خبرنگار و درجمع خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان، با تأکید بر اینکه الگوی اطلاع رسانی شایسته و آرمانی درکشور و جهان باید از سوی باشگاه خبرنگاران جوان ارائه شود، گفت: درکنار دستیابی و استفاده از فن و شیوه های خبررسانی، مکتب ارزشی ایرانی و اسلامی نیز باید در انتشار اخبار خودنمایی کند.
دکتر احمدی نژاد تجربه باشگاه خبرنگاران جوان را بی بدیل و بسیار ارزشمند دانست وگفت: امروز خوشبختانه باشگاه خبرنگاران جوان به نهال تنومند و تجربه ارزنده ای تبدیل شده است و دولت آمادگی دارد در بودجه سال آینده ردیف مستقلی برای تقویت فعالیت های این باشگاه درنظر بگیرد.
پیش ازسخنان رئیس جمهور، ابراهیم زادگان رئیس باشگاه خبرنگاران جوان نیز گزارشی از فعالیت های باشگاه خبرنگاران جوان درحوزه های مختلف ارائه کرد.
همچنین به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت احمدی نژاد که به مناسبت روز خبرنگار به باشگاه خبرنگاران جوان رفته بود در ارتباطی رادیویی افزود: اوایل هفته آینده کابینه را به مجلس شورای اسلامی معرفی می کنم. وی تاکیدکرد: تعداد جوان ها دراین کابینه جهش بی سابقه دارد و حضور آنها چشمگیر است.