پیشنهاد وقف از سوی دانشگاه آزاد باید به تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی برسد
ساعت ۱٢:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مخبر دزفولی گفت:‌ همه موارد اصلاحی از جمله وقف اموال دانشگاه آزاد نهایتاً باید با پیشنهاد هیئت مؤسس این دانشگاه به تصویب نهایی شورایعالی انقلاب فرهنگی برسد.


محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس درباره وقف اموال دانشگاه آزاد با بیان اینکه اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در دستور کار شورایعالی انقلاب فرهنگی است،‌ اظهار داشت: بخش‌هایی از جمله موارد مربوط به اموال و دارائی‌های دانشگاه آزاد در بحث اصلاح اساسنامه آمده است که در شورایعالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در آنجا اجزای پیشنهاد وقف اموال دانشگاه آزاد که مطرح شده است،‌ مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه وقف اموال دانشگاه آزاد باید در اساسنامه گنجانده شود، افزود: تمام بخش‌های اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد از جمله بخش مربوط به اموال و دارائی‌های این دانشگاه و مسایل مربوط به وقف اموال دانشگاه آزاد، نهایتاً در شورایعالی انقلاب فرهنگی در اصلاح اساسنامه تصمیم‌گیری می‌شود.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، این شورا را مرجع اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد عنوان کرد و ادامه داد: هرگونه تصمیم‌گیری در بخش‌های مختلف که باید وارد اساسنامه شود، به پیشنهاد هیئت مؤسس دانشگاه‌ آزاد باید به تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی برسد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا دانشگاه آزاد تا زمانی که شورایعالی انقلاب تصویب نکرده، می‌تواند اموال این دانشگاه را وقف کند؟ تصریح کرد: اگر مبنا در اصلاح اساسنامه است، باید نهایتاً در شورایعالی انقلاب فرهنگی تصویب شود و همه موارد اصلاحی از جمله وقف اموال دانشگاه آزاد باید نهایتاً با پیشنهاد هیئت مؤسس به تصویب نهایی شورایعالی انقلاب فرهنگی برسد.
مخبر دزفولی، آموزش، پژوهش، تصمیم‌گیری‌ها در مورد هیئت‌ امنای منطقه‌ای،‌ رؤسای واحدهای جامع دانشگاه آزاد و تصمیم‌گیری در مورد کل زمان و مسائل مربوط به رئیس کل دانشگاه آزاد را از جمله موارد اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد نام برد و تأکید کرد که اصلاح اساسنامه به زودی شروع خواهد شد.
انتهای پیام/م